Łódzki Oddział NFZ informuje, że w związku z licznymi nieprawidłowościami stwierdzonymi podczas kontroli NFZ w Niepublicznym Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym „Dom Pomocy Rodzinie” w Łodzi przy ulicy Liściastej 9, Dyrekcja Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia podjęła decyzję o rozwiązaniu umowy na udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej z tym zakładem.

 Serdecznie zapraszamy mieszkańców Łodzi i całego Województwa Łódzkiego w dniu 16 września na ul. Piotrkowską - na odcinku od A. Struga do Pasażu Schillera!

Szanowni Państwo, Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zaprasza świadczeniodawców na spotkanie w sprawie kontraktowania świadczeń opieki zdrowotnej.

Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie na spotkanie informacyjne poświęcone profilaktyce raka szyjki macicy.

Serdecznie zapraszamy Seniorów  na spotkanie na temat zasad bezpłatnego leczenia i korzystania z leczenia sanatoryjnego. Dla wszytkich przygotowaliśmy także informator ŁOW Zdrowy Senior 60+.

W  sobotę zapraszamy panie na bezpłatną mammografię. Z darmowych badań będą mogły skorzystać panie w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie poddawały się mammografii finansowanej przez NFZ.Zapisy pod numerem telefonu mammobusu  517 544 004 lub 42 254 64 10 (badania w Łodzi).

Łódzki Oddział NFZ zaprasza w poniedziałek 30 czerwca 2014 r. o godz. 12. na wykład pt. Jak się leczyć bezpłatnie do Biblioteki Miejskiej przy ul. Rojnej 39 w Łodzi.

W trakcie spotkania, w godzinach 12-15, wszyscy chętni będą mogli założyć konto w ZIP. Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy pracowników rejestracji poradni specjalistycznych i szpitali na szkolenie poświęcone zasadom prowadzenia list oczekujących. Pracownicy ŁOW NFZ zapoznają pracowników rejestracji z wymogami NFZ dotyczącymi zasad rejestracji pacjentów oraz aktualnymi przepisami na ten temat.

Szczególną uwagę słuchaczy zwrócimy na najczęściej popełniane błędy związane z rejestrowaniem pacjentów do poradni lub na oddział szpitalny.

Łódzki NFZ, partner Senioraliów, zaprasza wszystkich seniorów na spotkania z naszymi ekspertami i zaproszonymi przez nas gośćmi:

 • 25 maja od godziny 14 na stoisko NFZ przy pl. Wolności w Łodzi. Naszymi gośćmi będą eksperci z wojewódzkiego ośrodka profilaktyki raka piersi, którzy odpowiedzą na pytania na temat profilaktyki dla seniorek oraz pielęgniarki z OIPiP.
 • 27 maja o godzinie 15 do DCAS Bałuty przy ul. Limanowskiego 166 na spotkanie na temat leczenia santoryjnego i korzystania ze Zintegrowanego Informatora Pacjenta

Dyrektor Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, Pani Jolanta Kręcka zaprasza świadczeniodawców realizujących umowy w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna na spotkania, podczas których poruszone zostaną tematy związane z funkcjonowaniem podstawowej opieki zdrowotnej na terenie woj. łódzkiego.

Wójt Gminy Ksawerów zaprasza mieszkańców Ksawerowa na bezpłatne badania profilkatyczne raka piersi, raka szyjki macicy i raka prostaty oraz konsultacje, także lekarza genetyka.

Dzisiaj, 23 kwietnia 2014 w Dzienniku Łódzkim ukazał się nowy dodatek dla pacjentów Twój fundusz zdrowia przygotowany przez Łódzki Oddział NFZ.

Uprzejmie informujemy, że nie ma już wolnych miejsc na szkolenie dla pracowników rejestracji poradni specjalistycznych i szpitali. Wszystkim Państwu serdecznie dziękujemy za zainteresowanie naszym szkoleniem.

Wkrótce poinformujemy o kolejnym terminie szkolenia, mamy nadzieję, że tym razem uda nam się spotkać ze wszystkimi chętnymi.

Zapraszamy pracowników rejestracji poradni specjalistycznych i szpitali na szkolenie poświęcone zasadom prowadzenia list oczekujących.

Pracownicy ŁOW NFZ zapoznają pracowników rejestracji z wymogami NFZ dotyczącymi zasad rejestracji pacjentów oraz aktualnymi przepisami na ten temat. Szczególną uwagę słuchaczy zwrócimy na najczęściej popełniane błędy związane z rejestrowaniem pacjentów do poradni lub na oddział szpitalny.

Delegatura Skierniewicka Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi zaprasza na konferencję pod hasłem: „Razem ku zdrowiu – bliżej siebie”, która odbędzie się 5 kwietnia 2014 r. 10.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Rawie Mazowieckiej.

Łódzki  Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia i Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjny Program Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy  zapraszają  4 kwietnia br. o godz. 11.00 do Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim, ul. Św. Antoniego 41  na spotkanie poświęcone profilaktyce zdrowotnej.

Jeśli wybierają się Państwo na ferię za granicę, do krajów UE/EFTA przypominamy, że warto mieć ze sobą kartę EKUZ. Można ją otrzymać od ręki w siedzibach ŁOW NFZ.

Dyżury POZ – wieczorem, w nocy i w święta

 
Po godzinie 18.00 do 8.00 rano dnia następnego (całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy) pacjent może skorzystać z opieki lekarskiej i pielęgniarskiej w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

! Nocna i świątecznej opieka lekarska i pielęgniarska jest bezpłatna i udzielana bez skierowania

Opiekę nad pacjentami, od poniedziałku do piątku w godzinach  od 18 do 8, a w soboty, niedziele i święta przez całą dobę, sprawują  przychodnie we wszystkich powiatach naszego województwa i we wszystkich dzielnicach Łodzi. Dyżurują w nich lekarze i pielęgniarki, także lekarze pediatrzy, którzy w razie potrzeby udzielą pomocy nie tylko w ambulatorium, ale także w domu chorego. Sprawdź, gdzie w swojej dzielnicy otrzymasz pomoc.

Załóż konto w ZIP 7 grudnia:

 • w siedzibach NFZ od godz. 9 do 15
 • w SDH Central w Łodzi od godz. 9 do 14
 • Manufakturze w Łodzi od godz. 10 do 22
 • w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Humanistycznej w Skierniewicach, ul. Mazowiecka 1b od godz. 9 do 15
 • na Uniwersytecie J. Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim, przy ul. Słowackiego 114/118 od godz. 9 do 14
 • Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej – Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny w Sieradzu, ul. Mickiewicza 6 (studenci uczelni oraz pracownicy) od godz. 10 do 13

Serdecznie zapraszamy!

Przeczytaj komunikat: Dzień otwarty w ŁOW NFZ  

 

 

 

 

 

ZIP logo

12 listopada o godz.14.30 w Centrum Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi odbędą się warsztaty "Senior w Sieci".
Tematem spotkania będzie zapoznanie się z Zintegrowanym Informatorem Pacjenta (ZIP).

Wszystkie osoby chętne zapraszamy do zapisów:
tel: 42 638 47 30
e-mail: seniorzy@uml.lodz.pl

W nawiązaniu do komunikatu z dnia 02.10.2013r. Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ uprzejmie informuje, że w dniu 02.10.2013 zakończyły się prace związane z aktualizacją systemu informatycznego.
W związku z tym informujemy, iż płatność za rachunki (nie dotyczy zestawień refundacyjnych aptek) złożone w dniu 03.10.2013 nastąpi w dniu 15.10.2013. Pozostałe terminy płatności pozostają bez zmian.
Za utrudnienia przepraszamy.

Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ uprzejmie informuje, że z powodu konieczności wykonania ważnych aktualizacji systemu informatycznego, od których zależy poprawność procesu rozliczeń ze Świadczeniodawcami, w dniu 1 października 2013 r. mogą wystąpić czasowe problemy z przetwarzaniem komunikatów sprawozdawczych (SWIAD, LEK, ZPOSP, REF, LIOCZ).

Za utrudnienia przepraszamy.


Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym skierowanym do dzieci i młodzieży. Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej, która w sposób ciekawy, wesoły i oryginalny przedstawi prawa pacjenta. Celem konkursu jest wypromowanie i rozpropagowanie wśród społeczeństwa praw jakie przysługują pacjentom.

Zachęcamy Was do zabawy!

 

 

W związku z artykułem pod tytułem „Zmiana wzoru recept: zmarnowano miliony na zakup nieważnych druków”,  który ukazał się w dniu 15 maja 2013 r. w Rynku Zdrowia, ŁOW NFZ przypomina:

Zapraszamy Państwa na spotkania, które będą poświęcone konkursowi ofert na świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Szkolenia adresowane są przede wszystkim do osób odpowiedzialnych za przygotowanie ofert składanych na ogłoszone przez ŁOW NFZ postępowania w sprawie zawarcia umów w zakresie świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

W związku z procesem ustalania kwot zobowiązania w poszczególnych zakresach umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej na II półrocze 2013 roku Łódzki Oddział  Wojewódzki NFZ informuje, że w dniu 29 kwietnia 2013 r. zostały wysłane do Świadczeniodawców propozycje finansowe w rodzaju Leczenie Szpitalne w zakresach: chemioterapia, programy terapeutyczne, programy lekowe.

W dniach 22-27 kwietnia po raz kolejny odbędzie się Europejski Tydzień Szczepień. Jest to inicjatywa Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), realizowana i koordynowana przez państwa na poziomie lokalnym. W tym roku Tydzień Szczepień odbywa się w tym samym czasie na całym świecie!

Z okazji Szkolnego Tygodnia Zdrowia Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ zaprasza na prelekcje lekarza ginekologa dr Anny Laskowskiej z ICZMP w Łodzi i chirurga onkologa dr Marka Tazbira ze Szpitala im. M. Kopernika w Łodzi oraz przedstawiciela NFZ poświęcone profilaktyce raka piersi i raka szyjki macicy oraz zasadom korzystania z bezpłatnego leczenia. Spotkanie odbędzie się 11 kwietnia o godzinie 15.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Łukasińskiego 21 w Żychlinie. Lekarze nie tylko opowiedzą o tym, jak skutecznie chronić się przed zachorowaniem na raka, ale także odpowiedzą na pytania słuchaczy. Dla wszystkich uczestników przygotowaliśmy informatory Gdzie się leczyć. Wstęp wolny! Zapraszamy!

 

Źródło: Rzecznik prasowy

Wkrótce ferie. Niezależnie od tego, czy spędzają je Państwo w kraju, czy za granicą – jeżeli jesteście ubezpieczeni – macie Państwo prawo do świadczeń i opieki medycznej. Warto przypomnieć sobie, jak należy postępować w trakcie pogorszenia się Państwa stanu zdrowia – gdzie szukać pomocy, o jakich dokumentach pamiętać, wyjeżdżając na ferie.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę licencji VMware dla czterech procesorów wraz ze wsparciem,  prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, w oparciu o treść przepisu art. 94 ust. 3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 ze zm.), informuje o wyborze oferty najkorzystniejszej.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na utrzymanie czystości w obiektach i na terenach ŁOW NFZ,  prowadzonym w trybie zapytania o cenę, stosownie do przepisu art. 92 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 ze zm.), zwanej dalej ustawą, zawiadamia o wyborze oferty najkorzystniejszej.

Ze względu na planowane prace konserwacyjne systemu, może nastąpić przerwa w dostępie do serwisu eWUŚ dnia 19 grudnia 2012 r. od godz. 16:00 do około godz. 16:30.
Za utrudnienia przepraszamy.
Źródło: Centrala NFZ

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na świadczenie usług pocztowych dla Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Łodzi, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, stosownie do treści przepisu art. 92 ust. 2  ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. z 2010 r. Dz.U. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.), zawiadamia, że w postępowaniu złożono jedną ofertę.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na świadczenie usług pocztowych dla ŁOW NFZ, działając w oparciu o treść przepisu art. 38 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U.2010.113.759 ze zm.) udziela odpowiedzi na nadesłane w dniu 12.12.2012 r. zapytania.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na „dostawę licencji VMware dla czterech procesorów wraz ze wsparciem”, znak sprawy ZP/ŁOW NFZ/8/2012, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, stosownie do treści przepisu art. 92 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 ze zm.), informuje o wyborze oferty najkorzystniejszej.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na „dostawę licencji IBM Tivoli Storage Manager for SAN, IBM Tivoli Storage Manager for DB wraz ze wsparciem”, znak sprawy ZP/ŁOW NFZ/11/2012, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, stosownie do treści przepisu art. 92 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 ze zm.), informuje o wyborze oferty najkorzystniejszej.

W czwartek, 6 grudnia ekspert ŁOW NFZ będzie odpowiadał na Państwa pytania w redakcji Dziennika Łódzkiego.

Dyżur telefoniczny pod numerem telefonu 42 66 59 105 rozpocznie się o 12 i potrwa do 14.

Czekamy na pytania dotyczące systemu eWUŚ, czyli systemu potwierdzania prawa do bezpłatnego leczenia wyłącznie za pomocą numeru PESEL i dowodu tożsamości.

Źródło: Rzecznik prasowy

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę bonów towarowych dla ŁOW NFZ, znak sprawy ZP/ŁOW NFZ/13/2012, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, stosownie do treści przepisu art. 92 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 ze zm.), informuje o wyborze oferty najkorzystniejszej.

W czwartek, 6 grudnia ekspert ŁOW NFZ będzie odpowiadał na Państwa pytania w redakcji Dziennika Łódzkiego. Dyżur telefoniczny pod numerem telefonu 42 66 59 105 rozpocznie się o 12 i potrwa do 14.

Czekamy na pytania dotyczące systemu eWUŚ, czyli systemu potwierdzania prawa do bezpłatnego leczenia wyłącznie za pomocą numeru PESEL i dowodu tożsamości.

Email: Pacjent chory na gruźlicę

Subject: Poradnia P/Gruźlicza

Message: Dzień Dobry! Jestem chory na gruźlicę i mieszkam na wsi między Skierniewicami i Łowiczem. Gdzie jest najbliższa poradnia przeciwgruźlicza.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na „Dostawę licencji IBM Tivoli Storage Manager for SAN, IBM Tivoli Storage Manager for DB wraz ze wsparciem”, znak sprawy ZP/ŁOW NFZ/11/2012, działając w oparciu o treść przepisu art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U.2010.113.759 ze zm.) udziela odpowiedzi na nadesłane w dniu 30.11.2012 r. zapytania.

Gdzie w Łodzi, można jak najszybciej dostać się do lekarza endokrynologa w celu diagnozy?W pierwszej przychodni dano mi termin 10.2014!!!!!!!

Ze względu na prace konserwacyjne systemu może nastąpić przerwa w dostępie do serwisu eWUŚ 30 listopada 2012 r. od godz. 17:00 do godz. 21:00. Za utrudnienia przepraszamy.
 
 
Źródło: Centrala NFZ

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58 – Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na świadczenie usługi dzierżawy czterech włókien światłowodowych na potrzeby ŁOW NFZ, znak sprawy RZP 125/U-31/2012, zawiadamia o wyborze oferty najkorzystniejszej.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na świadczenie usług pocztowych dla ŁOW NFZ, działając w oparciu o treść przepisu art. 93 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U.2010.113.759 ze zm.), zwanej dalej ustawą, zawiadamia o unieważnieniu postępowania.
Zgodnie z art. 93 ust. 1 ustawy, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu. W przedmiotowym postępowaniu nie złożono żadnej oferty. Z uwagi na powyższe postanowiono jak na wstępie.

Łódź, dn. 26 listopada 2012 r.


p.o. Dyrektora ŁOW NFZ
Katarzyna Wyrzykowska-Rabe

GDZIE MOGE WYKONAĆ MAMMOGRAFIĘ. WYCZUŁAM GUZKA W PIERSI

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na świadczenie stałej pomocy prawnej na rzecz ŁOW NFZ, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, stosownie do treści przepisu art. 92 ust. 2  ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. z 2010 r. Dz.U. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.), zawiadamia, że w postępowaniu złożono jedną ofertę.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na „Świadczenie usług pocztowych dla ŁOW NFZ”, znak sprawy ZP/ŁOW NFZ/9/ 2012, działając w oparciu o treść przepisu art. 38 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U.2010.113.759 ze zm.) udziela odpowiedzi na nadesłane w dniu 20.11.2012 r. zapytania.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na „Świadczenie usług pocztowych dla ŁOW NFZ”, znak sprawy ZP/ŁOW NFZ/9/ 2012, działając w oparciu o treść przepisu art. 38 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U.2010.113.759 ze zm.) udziela odpowiedzi na nadesłane w dniu 16.11.2012 r. zapytania.

Subject: ort

Message: Potrzebuje kontakt do ortopedy w Łodzi ktory ma podpisana umowę z Funduszem, Mam powazny problem Proszę o pomoc

 • Witam jestem po operacji i pilnie potrzebuje opieki neurologa ponieważ lekarz POZ nie chce kontynuować dalszego zwolnienia lekarskiego bez konsultacji. Proszę o informacje gdzie są najkrótsze terminy oczekiwania. Pozdrawiam.
 • proszę o informację,gdzie mogę się zapisac na wizytę do neurologa

 

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę dwóch sztuk przełączników sieciowych oraz procesora głosowego do routera, znak sprawy ZP/ŁOW NFZ/6/2012, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, stosownie do treści przepisu art. 92 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 ze zm.), informuje o wyborze oferty najkorzystniejszej.

Subject: rezonans magnetyczny
Message: Bardzo proszę o informację gdzie  w województwie łódzkim są najkrótsze terminy badania rezonansem magnetycznym.Jest to dla mnie bardzo pilne -zlecenie
neurologa /uporczywe bóle głowy/ a nie stać mnie na wykonanie tego badania odpłatnie.Ceny są zazwyczaj
od 500 do 800 zł.Nie jestem tez w stanie objechać
wszystkich miejsc i pytać o terminy.Jeżeli jest to
możliwe to byłabym wdzięczna za pomoc.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę zestawów komputerowych i komputerów przenośnych, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, stosownie do treści przepisu art. 92 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 ze zm.), informuje o wyborze oferty najkorzystniejszej.

Message: Mam skierowanie na tomografie komputerową jamy brzusznej, Mieszkam w okolicy Łowicza,gdzie można zrobić i jaki jest czas oczekiwania?

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę zestawów komputerowych i komputerów przenośnych, działając w oparciu o treść przepisu art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U.2010.113.759 ze zm.) udziela odpowiedzi na nadesłane w dniu 24.10.212 r. zapytanie.

gdzie sa najszybsze terminy przyjęć ?

GDZIE W ŁODZI ZNAJDĘ LEKARZA MEDYCYNY SPORTOWEJ MUSZĘ WYKONAĆ DZIECKU BADANIA A CHCIAŁABYM W RAMACH NFZ

Pilnie muszę zoperowc zacmę bo zle widzę refundowaną przez NFZ.Mieszkam w LODZI

Email: NFZ

Subject: Poradnie proktologiczne

Message: Zylaki odbytu

Darmowe szczepienia dla osób po 65 roku miały trwać od września do grudnia, tymczasem już na początku października nie ma szczepionek.Dla kogo one były,i dlaczego ich brak.

mam skierowanie na badanie Holter EKG. Gdzie mogę je wykonać?

adresy stomatologów w powiecie pabianickim: tutaj

witam

mam skierowanie od neurologa na rezonans kręgów szyjnych, gdzie mogę wykonać to badanie bezpłatnie, (jestem emerytką). W szpitalu Barlickiego nie ma już zapisów, na Bazarowej tylko odpłatnie.

witam, kilkumiesięczna córka miała jakiś czas temu wysypkę i suchość skóry. Pediatra przepisał robiony krem witaminowy. Recepta była na ryczałt i krem kosztował 7,50zł. Po kilku miesiącach sytuacja sie powtórzyła. A za trzecim razem recepta została wystawiona na 100% - lekarka tłumaczyła się, że teraz nie może na niemowlę wypisac tej recepty na ryczałt bo dziecko dobrze się rozwija i jego ogólny stan jest dobry, a taki krem to lek i można go przepisać z ryczałtem tylko osobom chorym. Teraz za krem zapłaciłam 56zł, nie odąc do lekarza tylko od razu do apteki tez mogłabym kupic ten sam krem za wyższą kwotę i nie przedstawiać recepty, wystarczy że pokazałabym zapis receptury z poprzedniego kremu.

Proszę o informację kiedy lekarz jest zobligowany do wystawienia recepty na ryczałt w przypadku takich kremów dla niemowląt.

Ponawiam pytanie (wcześniejszy email pozostał bez odpowiedzi), gdzie można wykonać gastroskopię w Tomaszowie Mazowieckim? Jedyna placówka, która ma podpisany kontrakt z NFZ od miesiąca informuje o wyczerpaniu na ten rok limitu i proponuje usługę odpłatną. Proszę o pomoc.

Byłam w poradni ortopedycznej, która ma podpisaną umowę z nfz. Lekarz dał skierowanie na EMG , ale nie wskazał żadnej poradni. Jestem z Bełchatowa i powiedział, że albo w Łodzi albo w Częstochowie. Od dwóch dni próbuje znaleźć taką pracownię, niestety bezskutecznie. Wykonałam chyba ze 20 telefonów( m.in. do informacji nfz). Ale albo za badanie trzeba zapłacić albo nikt nie odbiera telefonu.Jak nie odbieracie telefonu to może chociaż mi ktoś odpisze gdzie mam to badanie wykonać nieodpłatnie.

Gdzie na terenie woj. łódzkiego można nieodpłatnie wykonać badanie emg ( elektromoiografia nerwu pośrodkowego, łokciowego i promieniowego ). Mam skierowanie z poradni ortopedycznej (nfz)

Czy przychodnia Remedium na Dąbrowskiego ma podpisany kontrakt z NFZ ? Pacjentom oferowane są głównie wizyty płatne. Druga kwestia to długość wizyty u psychiatry, która nie jest przestrzegana (zgodnie z wymogami na stronie NFZ) a badanie jest pobieżne.

Witam
Chciałabym uzyskać informację o możliwości bezpłatnej konsultacji neurologicznej jak najszybciej , z uwagi na schorzenie sprawa bardzo pilna.Bedę wdzięczna za pomoc

Czy przychodnia Remedium ma podpisany kontrakt z NFZ? Terminy zapisów są odległe, a pacjentom proponuje się wizyty prywatne (100 zł)- i wtedy czekać nie trzeba! Dlaczego, skoro nie ma kolejek do psychiatry, pacjenci NFZ muszą tak długo czekać albo płacić za wizytę?

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę serwera RISC wraz z rozbudową posiadanego serwera IBM pSeries 550 i usługą wdrożeniową, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, stosownie do przepisu art. 92 ust. 2  ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn.zm.) informuje  wyborze oferty najkorzystniejszej.

Gdzie w Łodzi mogę skorzystać w ramach NFZ z usług ginekologa?

Proszę o wskazanie gdzie moja 70 letnia mama mieszkająca w okolocach Opoczna może dostać sie do kardiologa?
Mama jest po operacji (bay-pasy) serca i wymaga stałej opieki kardiologicznej.
Prosze o pomoc

Oddział NFZ uprzejmie informuje, że w Łódzkiem dzieci mogą leczyć się w 20 poradniach alergologicznych, w tym 8 w Łodzi. Przypominamy także, że dla dzieci z mukowiscydozą finansujemy leczenie, między innymi, w poradni leczenia mukowiscydozy (ul. Pabianicka 62, tel. 689 50 00).

Na leczenie dzieci w poradniach alergologicznych Łódzki Oddział NFZ wyda w tym roku 3,6 miliona złotych, czyli o 500 tys. więcej niż w roku 2011.

Podajemy czas oczekiwania w kilku przykładowo wybranych poradniach (informacja przekazana przez rejestratorki poradni w dniu 29 sierpnia):

 • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Pabianickie Centrum Medyczne, Pabianice,  Jana Pawła II 68, tel. 42 225 38 82 - czas oczekiwania: miesiąc
 • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej SANMED, Łódź,  Myśliwska 9, tel. 42 250 6260 - czas oczekiwania: 7-10 dni
 • NZOZ Centrum Alergologii prof. Krzysztof Buczyłko, Łódź, Kopernika 67/69, tel. 42 633 44 02 - czas oczekiwania: ok. miesiąca
 • Wojewódzki Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi, Łódź-Polesie, Okólna 181, tel. 42 632 40 98 - czas oczekiwania: 4 dni.

W Informatorze NFZ "Gdzie się leczyć" znajduje się jedyna Przychodnia Chirurgii Stomatologicznej dla dz. Bałuty przy ul. Drewnowskiej. Przychodnia ta jest zamknieta na "cztery spusty", brak jakiejkolwiek informacji dlaczego, nie można się skontaktować telefonicznie. Czy rzeczywiście dla tak dużej dzielnicy NFZ nie ma orientacji o wielkości dzielnicy?

gdzie mogę wykonac ekg z próbą wysiłkową z opisem

Przychodnia zaburzeń metabolizmu - proszę o adres w Łodzi

Subject: PRZYJMOWANIE PACJENTÓW W MIEJSKIEJ PRZYCHODNI ZDROWIA W OZORKOWIE, UL. WIGURY1

Message: DZIEŃ DOBRY.
JESTEM NA WAKACJACH W MIEJSCOWOŚCI SOKOLNIKI LAS.W ZWIĄZKU Z TYM, ŻE MIAŁEM PROBLEMY ZDROWOTNE(ROPNE ZMIANY NA SKÓRZE)SKORZYSTAŁEM ZE STRONY INTERNETOWEJ NFZ "GDZIE SIĘ LECZYĆ W 2012R". ZGODNIE Z INFORMACJĄ UDAŁEM SIĘ DO MIEJSKIEJ PRZYCHODNI ZDROWIA W OZORKOWIE, UL. SPOKOJNA 10.KU MOJEMU ZASKOCZENIU,OKAZAŁO SIĘ, ŻE W/W MIEJSCU TAKIEJ PORADNI NIE MA.ZOSTAŁEM SKIEROWANY PRZEZ PERSONEL DO PORADNI NA UL.WIGURY1.KU MOJEMU KOLEJNEMU ZDZIWIENIU OTRZYMAŁEM WIADOMOŚĆ, ŻE MOGĘ SKORZYSTAĆ Z PORADY DOPIERO W SIERPNIU 2012R.PAMIĘTAJĄC HARMONOGRAM PRACY PORADNI DERMATOLOGICZNEJ ZE STRONY INTERNETOWEJ NFZ OKAZAŁO SIĘ, ŻE LEKARZ DERMATOLOG OD POCZĄTKU ROKU PRZYJMUJE TYLKO JEDEN RAZ W TYGODNIU.DODAM, ŻE MOJA ŻONA CHCIAŁA SKORZYSTAĆ Z PORADY GINEKOLOGICZNEJ.OKAZAŁO SIĘ,ŻE HARMONOGRAM PRACY PORADNI ZNOWU NIE POKRYWA SIĘ Z INFORMACJĄ NFZ.TA PORADNIA WEDŁUG PAŃSTWA POWINNA DZIAŁAĆ 5 RAZY W TYGODNIU, A DZIAŁA TYLKO WE WTORKI I CZWARTKI OD 8 DO 12.BYŁEM TAK ZDENERWOWANY, ŻE SPRAWDZIŁEM KOLEJNE PORADNIE,KTÓRE PODPISAŁY KONTRAKT.SAME NIEPRAWIDŁOWOŚCI, CIĄGŁE ZMIANY WYWIESZEK NA DRZWIACH GABINETU,TO JEST WRĘCZ COŚ NIESAMOWITEGO.JESTEM WRĘCZ PRZEKONANY, ŻE GDYBYM DRĄŻYŁ TEMAT DALEJ, TAKICH NIEPRAWIDŁOWOŚCI BYŁOBY WIĘCEJ.BARDZO BYM PROSIŁ, ABY NFZ NIE UMIESZCZAŁ NA SWOJEJ STRONIE INTERNETOWEJ BŁĘDNYCH INFORMACJI, PONIEWAŻ TAKICH BŁĄKAJĄCYCH PACJENTÓW, JAK JA JEST ZNACZNIE WIĘCEJ.WIEM,JAKIE SĄ ZASADY KONTRAKTOWANIA I JESTEM OBURZONY, ŻE PODPISUJECIE PAŃSTWO UMOWY Z PLACÓWKAMI, KTÓRE W ŻADNYM WYPADKU NIE SPEŁNIAJĄ WARUNKÓW KONTRAKTOWANIA, POBIERAJĄ BEZPRAWNIE PUBLICZNE PIENIĄDZE.PRZECIEŻ SĄ PLACÓWKI,KTÓRE SPEŁNIAJĄ WARUNKI, A NIE MAJĄ PODPISANYCH Z PAŃSTWEM UMÓW.NIE ROZUMIEM POSTĘPOWANIA NFZ,PONIEWAŻ TAK ŁATWO TO SPRAWDZIĆ, SĄ PORTALE ŚWIADCZENIODAWCY,SĄ WPISY PRZYJĘĆ,JAKI LEKARZ PRZYJMUJE I W JAKICH GODZINACH, SĄ KOLEJKI OCZEKUJĄCYCH, KTÓRYCH W TYM ZAKŁADZIE NIE MA, JEDEN WIELKI CHAOS I NIEPRAWIDŁOWOŚCI.A PRZECIEŻ ZBLIŻA SIĘ KOLEJNY KONKURS OFERT. CZY BĘDZIECIE DALEJ TAK BŁĄDZIĆ W SWOJEJ NIEWIEDZY I PODPISYWAĆ KOLEJNE KONTRAKTY?. PROSZĘ O ODPOWIEDŹ, W PRZECIWNYM RAZIE BĘDĘ MUSIAŁ ZŁOŻYĆ SKARGĘ DO CENTRALI NFZ W WARSZAWIE.Z POWAŻANIEM WOJCIECH P

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę materiałów eksploatacyjnych do drukarek i akcesoriów komputerowych dla ŁOW NFZ,  prowadzonym w trybie zapytania o cenę, stosownie do treści przepisu art. 92 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 ze zm.), informuje o wyborze oferty najkorzystniejszej.

W czwartek, 14 czerwca  2012 r. w godzinach 10-14, w siedzibie ZUS przy ul. Zamenhofa  zostanie zorganizowany Dzień Seniora. Na parterze wieżowca ZUS, w holu przy windach, porad będą udzielać przedstawiciele następujących instytucji :

Narodowy Fundusz Zdrowia

W dniu 30 maja w siedzibie ZUS-u w ramach dnia otwartego dla osób niepełnosprawnych będzie można uzyskać porady i pomoc nie tylko od pracowników ZUS-u, ale także specjalistów z ŁOW NFZ. Zapraszamy do siedziby ZUS-u przy ul. Zamenhoffa 2 w Łodzi.

 

Źródło: Rzecznik prasowy

Zachęcamy do przeczytania wywiadu Prezesa NFZ Jacka Paszkiewicza pt. Nikt nie będzie ścigał lekarza za wypisanie antybiotyku.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę artykułów biurowych i materiałów eksploatacyjnych do techniki biurowej, prowadzonym w trybie zapytania o cenę, stosownie do treści przepisu art. 92 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 ze zm.), informuje o wyborze oferty najkorzystniejszej.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę zestawów komputerowych, działając w oparciu o treść przepisu art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U.2010.113.759 ze zm.) udziela odpowiedzi na nadesłane w dniu 14.05.212 r. zapytania.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na świadczenie usługi ochrony osób i mienia ŁOW NFZ, prowadzonym w trybie zapytania o cenę, stosownie do przepisu art. 92 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 ze zm.), informuje o wyborze oferty najkorzystniejszej.

I. Ofertę najkorzystniejszą złożył Wykonawca:

„EXO” F.W.H.U. Ochrona Osób i Mienia ul. Wólczańska 55/59 90-608 Łódź

Informujemy, że pacjent, któremu apteka odmówiła realizacji prawidłowo wystawionej recepty, powinien skontaktować się z właściwym terytorialnie oddziałem wojewódzkim NFZ.

W ŁOW NFZ pod numerami telefonów pacjent uzyska informację o najbliższych aptekach, w których będzie mógł wykupić lek:

 • tel. 194 88, 42 275 40 30
 • tel. 42 194 88 - dla ubezpieczonych spoza Łodzi
 • tel. 800 133 773 – linia bezpłatna, od 16 do 8 codziennie.

Lista aptek w których można realizować recepty na leki refundowane:

Gdzie realizować recepty na leki refundowane w roku 2012r?

Serwis Ministerstwa Zdrowia na temat recept

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na utrzymanie czystości w obiektach i na terenach ŁOW NFZ,  prowadzonym w trybie zapytania o cenę, stosownie do przepisu art. 92 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, ze zm.), informuje o wyborze oferty najkorzystniejszej.

 

Wita,kilka razy chciałem skontaktować się z magistrem rehabilitacji u P.Dr.Kubickiej w Złoczewie -bezskutecznie.Może Państwo wiedzą w jakich godzinach można tego Pana zastać????

Jestem po operacji zerwania sciegna achilessa .Gips zdjety 8.12.2011.Niestety nie mam możliwosci rehabilitacji na odziale ani w przychodni bo wszedzie juz limity wyczerpane .Zostaje prywatnie to jest od razu ,niestety nie stac mnie co mam robić bym mogła chodzic.Nadmieniam ze mam65 lat.dziekuje

informacji, które przychodnie/placówki w lodzi przyjmują pacjentów w weekendy na rehabilitacji- (fizjoterapia amb).
z góry dziękuje i pozdrawiam


Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę bonów towarowych dla ŁOW NFZ, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, stosownie do przepisu art. 92 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 ze zm.), informuje o wyborze oferty najkorzystniejszej.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na „świadczenie stałej pomocy prawnej na rzecz ŁOW NFZ”, znak sprawy  ZP/ŁOW NFZ/7/2011, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, stosownie do treści przepisu art. 92 ust. 2  ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. z 2010 r. Dz.U. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.), zawiadamia, że w postępowaniu złożono jedną ofertę.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego świadczenie stałej pomocy prawnej, znak sprawy ZP/ŁOW NFZ/7/2011, działając na podstawie art. 38 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r., Nr 113, poz. 759, ze zm.) udziela odpowiedzi na nadesłane w dniu 31.10.2011 r. zapytania.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58 - Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę siedmiu sztuk serwerów - ZP/ŁOW NFZ/6/2011, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, stosownie do przepisu art. 92 ust. 2  ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2010 r. Nr 113, poz.759, z późn.zm.) informuje o wyborze oferty najkorzystniejszej.

W związku z licznymi pytaniami świadczeniodawców dotyczącymi zasad wykonywania i rozliczania procedur zabiegowych w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej, dla których rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 27 maja 2011 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu ambulatoryjnej opieki stawia wymóg posiadania gabinetu diagnostyczno-zabiegowego

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58 - Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na świadczenie usługi dzierżawy czterech włókien światłowodowych na potrzeby ŁOW NFZ, znak sprawy RZP 86/U-30/2011 , zawiadamia o wyborze oferty najkorzystniejszej.

Wydział Kadr i Szkoleń Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że od dnia 26.09.2011 r. na stanowisku  Referenta w Wydziale ds.Służb Mundurowych w Dziale Lecznictwa Uzdrowiskowego została zatrudniona p. Paulina Zakrzyńska, zam. Łódź.

Wydział Kadr i Szkoleń Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że od dnia 15.09.2011 r. na stanowisku  Koordynatora Zespołu Radców Prawnych została zatrudniona p. Joanna Dobrzyńska, zam. Łódź.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58 - Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na „dostawę zestawów komputerowych, komputerów przenośnych i licencji oraz rozbudowę pamięci serwerów” - ZP/ŁOW NFZ/5/2011, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, stosownie do przepisu art. 92 ust. 2  ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2010 r. Nr 113, poz.759, z późn.zm.) informuje o wyborze oferty najkorzystniejszej.

Wydział Kadr i Szkoleń Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że w drodze przeprowadzonego postępowania rekrutacyjnego  na stanowisko Specjalisty w Wydziale Świadczeń Opieki Zdrowotnej, w Dziale Kontroli Świadczeń Opieki Zdrowotnej - Ogłoszenie nr 153 - komisja nie wyłoniła  kandydata do zatrudnienia.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58-Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na "dostawę regałów metalowych na potrzeby archiwum ŁOW NFZ”, zawiadamia o wyborze oferty najkorzystniejszej.

Wydział Kadr i Szkoleń Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że od dnia 1.9.2011 r. na stanowisku  Zastępcy dyrektora ds.ekonomiczno-finansowych została zatrudniona p. Małgorzata Olewczyńska, zam.  w Łodzi.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58 - Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na modernizację środowiska składowania danych, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, stosownie do przepisu art. 92 ust. 2  ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity z 2010 r. Dz.U. Nr 113, poz.759, z późn.zm.), zawiadamia, że w postępowaniu złożono jedną ofertę.

Wydział Kadr i Szkoleń Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że od dnia 22.08.2011 r. na stanowisku  Referenta w Wydziale ds.Służb Mundurowych została zatrudniona p. Mariola Możdżeń, zam.Biała.

Wydział Kadr i Szkoleń Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że w drodze przeprowadzonego postępowania rekrutacyjnego  na stanowisko Specjalisty w Wydziale Świadczeń Opieki Zdrowotnej, w Dziale Kontroli Świadczeń Opieki Zdrowotnej - Ogłoszenie nr 148 - Komisja nie wyłoniła  kandydata do zatrudnienia.

Wydział Kadr i Szkoleń Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że od dnia 01.08.2011 r. na stanowisku  Referenta w Wydziale Świadczeń Opieki Zdrowotnej, w Sekcji Kontraktowania Świadczeń Opieki Zdrowotnej została zatrudniona p. Katarzyna Śliwińska, zam. Łódź.

Wydział Kadr i Szkoleń Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że od dnia 01.07.2011 r. na stanowisku Starszego Referenta w Wydziale Współpracy Międzynarodowej została zatrudniona p. Marta Woźniak, zam. Łódź.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na modernizację środowiska składowania danych, znak sprawy ZP/ŁOW NFZ/4/2011, działając na podstawie art. 38 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r., Nr 113, poz. 759, ze zm.) udziela odpowiedzi na nadesłane w dniu 21.06.2011 r. zapytanie.

Wydział Kadr i Szkoleń Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że od dnia 15.06.2011 r. na stanowisku Specjalisty w Wydziale Współpracy Międzynarodowej została zatrudniona p. Jolanta Szatkowska, zam. Łódź.

Wydział Kadr i Szkoleń Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że od dnia 16.05.2011 r. na stanowisku Referenta w  Dziale Świadczeniodawców w  Delegaturze w Skierniewicach została zatrudniona p. Ewelina Bladowska, zam. Skierniewice.

Wydział Kadr i Szkoleń Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że od dnia 10.05.2011 r. na stanowisku Referenta w  Dziale Świadczeniobiorców w  Delegaturze w Sieradzu  została zatrudniona p. Emilia Szablińska, zam. Sieradz.

Wydział Kadr i Szkoleń Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że od dnia 09.05.2011 r. na stanowisku Specjalisty w Wydziale Świadczeń Opieki Zdrowotnej, w Dziale Lecznictwa Stacjonarnego została zatrudniona p. Katarzyna Godlewska-Osińska, zam. Łódź.

Wydział Kadr i Szkoleń Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że od dnia 05.05.2011 r. na stanowisku Specjalisty  w  Wydziale Organizacyjnym została zatrudniona p. Ewa Prycz, zam. Łódź.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na „dostawę materiałów eksploatacyjnych do drukarek i akcesoriów do sprzętu komputerowego dla ŁOW NFZ”, znak sprawy ZP/ŁOW NFZ/3/2011, prowadzonym w trybie zapytania o cenę, stosownie do przepisu art. 92 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 ze zm.), informuje o wyborze oferty najkorzystniejszej.

Wydział Kadr i Szkoleń Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że od dnia 05.04.2011 r. na stanowisku Specjalisty w  Wydziale ds.Służb Mundurowych  Dział Lecznictwa Uzdrowiskowego została zatrudniona p. Ewa Makuch, zam. Chechło II.

Wydział Kadr i Szkoleń Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że w drodze przeprowadzonego postępowania rekrutacyjnego  na stanowisko Specjalisty w Wydziale Współpracy Międzynarodowej - Ogłoszenie nr 139 - Komisja nie wyłoniła  kandydata do zatrudnienia.

Wydział Kadr i Szkoleń Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że od dnia 04.04.2011 r. na stanowisku Starszego referenta w Wydziale Współpracy Międzynarodowej została zatrudniona p. Ewelina Papierska, zam. Brzeziny.

Wydział Kadr i Szkoleń Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że od dnia 01.04.2011 r. na stanowiskach Referentów w Wydziale Świadczeń Opieki Zdrowotnej, w Dziale Monitorowania Świadczeń Opieki Zdrowotnej zostali zatrudnionieni:

Wydział Kadr i Szkoleń Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że od dnia 15.03.2011 r. na stanowisku Specjalisty w Wydziale Gospodarki Lekami, w Dziale Refundacji i Rozliczeń została zatrudniona pani Agnieszka Mosiniak, zam. Łódź.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na świadczenie usługi „Ochrony osób i mienia ŁOW NFZ”, znak sprawy ZP/ŁOW NFZ/1/2011, prowadzonym w trybie zapytania o cenę, stosownie do przepisu art. 92 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 ze zm.), informuje o wyborze oferty najkorzystniejszej.

 Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58 - Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na „dostawę artykułów biurowych i materiałów eksploatacyjnych do techniki biurowej dla ŁOW NFZ”, znak sprawy ZP/ŁOW NFZ/2/2011, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego,  stosownie do przepisu art. 92 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity z 2010r. Dz.U. Nr 113, poz.759, z późn. zm.), informuje o wyborze oferty najkorzystniejszej.

Wydział Kadr i Szkoleń Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że od dnia 08.03.2011 r. na stanowisku Specjalisty w Wydziale Świadczeń Opieki Zdrowotnej, w Dziale Lecznictwa Stacjonarnego została zatrudniona p. Katarzyna Godlewska-Osińska, zam. Łódź.

Wydział Kadr i Szkoleń Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że od dnia 08.03.2011 r. na stanowisku Specjalisty w Wydziale Ekonomiczno-Finansowym została zatrudniona p. Małgorzata Andrzejczak, zam. Łódź.

Wydział Kadr i Szkoleń Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że od dnia 01.03.2011 r. na stanowisku Referenta w Wydziale Współpracy Międzynarodowej została zatrudniona p. Zuzanna Cybusz, zam. Łódź.

Wydział Kadr i Szkoleń Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że od dnia 01.3.2011 r. na stanowisku Referenta w Wydziale Spraw Świadczeniobiorców, w Dziale Zaopatrzenia w Środki Pomocnicze i Przedmioty Ortopedyczne została zatrudniona p. Katarzyna Szymczyk, zam. Łódź

Wydział Kadr i Szkoleń Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że od dnia 10.02.2011 r. na stanowisku Specjalisty ds. BHP został zatrudniony p. Radosław Gapys, zam. Łódź

Wydział Kadr i Szkoleń Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że od dnia 01.01.2011 r. na stanowisku  Referenta w Wydziale Świadczeń Opieki Zdrowotnej w Dziale Monitorowania Świadczeń Opieki Zdrowotnej został  zatrudniony p. Wróblewski Konrad, zam. Kalinowy Dół.

Wydział Kadr i Szkoleń Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że od dnia 01.01.2011 r. na stanowisku  Specjalisty w Wydziale Świadczeń Opieki Zdrowotnej w Dziale Kontroli Świadczeń Opieki Zdrowotnej  została  zatrudniona p. Lach Joanna, zam. Zgierz.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę i wdrożenie akceleratorów sieci WAN,  prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, stosownie do przepisu art. 92 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 ze zm.), informuje o wyborze oferty najkorzystniejszej.

zarowka_wazne

Informujemy, że w dniu dzisiejszym tj. 8 grudnia 2010 r.  w związku z awarią zasilania energetycznego budynku Łódzkiego OW NFZ przy ul. Kopcińskiego 56 nie będzie możliwe załatwianie spraw przez komórki organizacyjne zlokalizowane w tym budynku, tj.:

 • Wydział Świadczeń Opieki Zdrowotnej,
 • Dział Lecznictwa Uzdrowiskowego,
 • Wydział ds. Służb Mundurowych
 • Wydział Kadr i Szkoleń.

Informujemy także, że utrudniony może być również kontakt telefoniczny. W związku z powyższym w sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny z sekretariatem dyrektora  Oddziału  pod numerem  telefonu 042/27-54-003

Ponadto informujemy, że system informatyczny  (portale ŁOW NFZ) działa nieprzerwanie.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy!

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58 - Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na pilotażowe wdrożenie systemu telefonii IP, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, stosownie do przepisu art. 92 ust. 2  ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2010 r. Nr 113, poz.759, z późn.zm.) informuje o wyborze oferty najkorzystniejszej.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na utrzymanie czystości w obiektach i na terenach ŁOW NFZ, prowadzonym w trybie zapytania o cenę, stosownie do przepisu art. 92 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 ze zm.), informuje o wyborze oferty najkorzystniejszej.

rozliczenia_2 notatki UE_tabletki UE_kalendarz UE_telefon
Rozliczanie świadczeń zdrowotnych
w zakresie ceny jednostkowej
oraz stawki kapitacyjnej
Rozliczanie świadczeń
zdrowotnych w zakresie
tzw. świadczeń ryczałtowych 
Rozliczanie „Zbiorczego
zestawienia recept - część B”
Terminy płatności 

Przyjmowania faktur/rachunków
za pacjentów unijnych

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na pilotażowe wdrożenie telefonii IP,  działając na podstawie art. 38 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r., Nr 113, poz. 759, ze zm.) udziela odpowiedzi na nadesłane w dniu 19.11.2010 r. zapytania.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę bonów towarowych dla ŁOW NFZ, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, stosownie do przepisu art. 92 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 ze zm.), informuje o wyborze oferty najkorzystniejszej.

I. Ofertę najkorzystniejszą złożył Wykonawca:

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na świadczenie stałej pomocy prawnej na rzecz ŁOW NFZ  prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, stosownie do treści przepisu art. 92 ust. 2  ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. z 2010 r. Dz.U. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.), zawiadamia, że w postępowaniu złożono jedną ofertę.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58 - Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na termomodernizację i odnowienie elewacji budynku WGL i budynków przyległych, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, stosownie do przepisu art. 92 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004  r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz.U. z 2010 r. Nr 113, poz.759 ze zm.), informuje o wyborze oferty najkorzystniejszej.

 1. Miejsce, w którym wpisywany jest numer oddziału wojewódzkiego NFZ, odpowiedni ze względu na miejsce zamieszkania pacjenta. 
 2. Uprawnienia pacjenta: IW, IB, ZK, AZ, PO, DN, CN, IN (w razie braku uprawnień: „X”). 
 3. „P” w przypadku choroby przewlekłej lub „X” w przypadku braku uprawnień. 
 4. Data realizacji („X” jeżeli nie jest określona).

wzor_recepty_lekarskiej

 

 

W związku z analizą sprawozdań z kolejek oczekujących Łódzki Oddział Wojewódzki zamieszcza listę świadczeniodawców, których sprawozdania za miesiąc wrzesień nie zostały przesłane, są niekompletne lub zawierają błędy i zostały odrzucone przez serwer wg stanu na dzień 15.10.2010 r.

Zamówienie na podst. art. 4 pkt 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamóeirń publicznych (Dz.U. z 2010r., Nr 113, poz.759, z późn.zm.)

 

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58 - Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na „wykonanie kasetonowego sufitu podwieszanego na korytarzach (trzy kondygnacje) w budynku głównym siedziby ŁOW NFZ w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58”, znak sprawy RZP 110/U-32/2010, prowadzonym na podstawie art.4 pkt 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2010 r., Nr 113, poz. 759, z późn. zm.), informuje o wyborze oferty najkorzystniejszej.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58 - Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę czterech sztuk serwerów x86 na potrzeby środowiska wirtualnego, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, stosownie do przepisu art. 92 ust. 2  ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2010r. Nr 113, poz.759, z późn.zm.) informuje o wyborze oferty najkorzystniejszej.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę czterech sztuk serwerów x86 na potrzeby środowiska wirtualnego,  działając na podstawie art. 38 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r., Nr 113, poz. 759, ze zm.) udziela odpowiedzi na nadesłane w dniu 02.09.2010 r. zapytania.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowiaz siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58 - Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na „Dostawę zestawów komputerowych i komputerów przenośnych” - ZP/ŁOW NFZ/6/2010, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego,   stosownie do przepisu art. 92 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity z 2010 r. Dz.U. Nr 113, poz.759) informuje o wyborze oferty najkorzystniejszej.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58 - Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na przebudowę budynku lokomotywowni na pomieszczenia magazynowo – gospodarcze na potrzeby ŁOW NFZ, znak sprawy ZP/ŁOW NFZ/5/2010, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, stosownie do przepisu art. 92 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz.U. z 2010 r. Nr 113, poz.759), informuje o wyborze oferty najkorzystniejszej. 

 

Podstawowe informacje o EKUZ

Uzyskanie EKUZ

Okres ważności EKUZ

 

Podstawowe informacje o EKUZ

Zgodnie z Decyzją Komisji Administracyjnej ds. Koordynacji Systemów Zabezpieczenia Społecznego nr 1 z dnia 12 czerwca 2009 r. dotyczącej Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, karta EKUZ wydana przed rozpoczęciem stosowania rozporządzeń (WE) Nr 883/04 i (WE) 987/09 zachowuje ważność do chwili upływu podanej na nie daty ważności.

kartaubezpiecz

Powyższe, nie ma zastosowania w przypadku gdy osoba utraciła tytuł do ubezpieczenia w NFZ - w takim przypadku posługiwanie się kartą EKUZ jest nieuprawnione i będzie skutkować dochodzeniem roszczeń z tytuł poniesionych przez NFZ kosztów udzielonych świadczeń zdrowotnych (art. 49 ust. 8 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych - Dz. U. Nr 164 poz. 1027 z póź. zm.).
Od 1 maja 2010 r. w związku ze zmianą przepisów w zakresie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego, dla osób które posiadają formularz E-106, E-109 lub E-121 lub odpowiadający im dokument przenośny S1  wystawiony przez Oddział Wojewódzki (OW) NFZ, oraz członków ich rodzin, kartę EKUZ będzie wystawiał OW NFZ, który wystawił formularz.  W przypadku gdy członek rodziny zamieszkuje w innym państwie członkowskim UE i nie jest zgłoszony do ubezpieczenia w NFZ, kartę EKUZ można wydać tylko jeśli osoby te mają zarejestrowany dokument uprawniający (E-106, E-109, E-121 lub odpowiadającym im dokument przenośny S1).
Karta EKUZ wydana osobom, które mają zarejestrowany formularz E-106, E-109, E-121 lub odpowiadający im dokument przenośny S1 w innym państwie członkowskim, uprawnia do rzeczowych świadczeń zdrowotnych podczas pobytów turystycznych poza państwem członkowskim zamieszkania i państwem właściwym.
Zgodnie z Decyzją Komisją Administracyjnej ds. Koordynacji Systemów Zabezpieczenia Społecznego nr S1 z dnia 12 czerwca 2009 r. dotyczącej Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, karta EKUZ stanowi poświadczenie uprawnienia ubezpieczonego i emeryta lub rencisty, jak również członków ich rodzin, przebywających w państwie członkowskim UE/EFTA innym niż właściwe państwo członkowskie, do świadczeń rzeczowych, które stają się niezbędne z przyczyn medycznych, biorąc pod uwagę charakter tych świadczeń oraz przewidywany czas pobytu. 
Karty EKUZ nie można używać, gdy celem pobytu jest uzyskanie leczenia.
Karta EKUZ jest osobistą kartą wystawioną na nazwisko jej posiadacza. Okres ważności ustala każdorazowo instytucja ją wydająca, biorąc przewidywany czas trwania uprawnień.
UWAGA! EKUZ nie jest dowodem ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia uprawniającym do świadczeń zdrowotnych na terytorium Polski. Oznacza to, że osoba ubezpieczona w NFZ może posługiwać się EKUZ wyłącznie w  innych państwach członkowskich.

 

Jakie dane znajdują się na Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego?

 

Na EKUZ znajdują się następujące informacje:

 • imię; 
 • nazwisko; 
 • data urodzenia; 
 • PESEL; 
 • numer identyfikacyjny instytucji, która wydała Kartę; 
 • numer identyfikacyjny Karty; 
 • data ważności Karty.

Są to jedyne dane zawarte na Karcie. Każde państwo członkowskie wydaje Kartę we własnym języku urzędowym, zawierającą ten sam zestaw danych.

 

 

 

 

Uzyskanie karty EKUZ

 

Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego mogą uzyskać osoby ubezpieczone w Narodowym Funduszu Zdrowia.

W Łódzkim Oddziale Wojewódzkim NFZ EKUZ wydawane są w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu i Skierniewicach.

W celu uzyskania EKUZ należy przedstawić: wniosek o wydanie EKUZ, upoważnienie do złożenia wniosku w imieniu wnioskującego o EKUZ, dokument potwierdzający ubezpieczenie zdrowotne oraz dokument tożsamości.

 

Dokumentami potwierdzającymi ubezpieczenie zdrowotne są:

 

w przypadku pracownika:

aktualnie podstemplowana legitymacja ubezpieczeniowa lub

raport z bieżącego miesiąca dotyczący odprowadzenia składek na ubezpieczenie - ZUS RMUA;

zaświadczenie dotyczące odprowadzenia składek na ubezpieczenie zdrowotne (w przypadku nowo zatrudnionego pracownika druk potwierdzający zgłoszenie do ubezpieczenia zdrowotnego - ZUS ZUA).

Uwaga:

w przypadku osoby rozwiązującej stosunek pracy należy przedstawić świadectwo pracy;

w przypadku pracownika, któremu udzielono urlopu bezpłatnego należy okazać zaświadczenie od pracodawcy z informacją o dacie rozpoczęcia urlopu;

w przypadku osoby prowadzącej własną działalność gospodarczą dowód opłaty składek na ubezpieczenie zdrowotne.


w przypadku osoby bezrobotnej:

zaświadczenia z Urzędu Pracy.

Uwaga:

w przypadku osoby wyrejestrowanej z Urzędu Pracy - zaświadczenie określające datę wyrejestrowania z ubezpieczenia zdrowotnego.


w przypadku osoby pobierającej świadczenia emerytalne:

legitymacja emeryta.


w przypadku osoby pobierającej świadczenia rentowe:

decyzja potwierdzająca przyznanie renty;

legitymacja rencisty.


w przypadku osoby pobierającej świadczenia przedemerytalne:

decyzja potwierdzająca przyznanie świadczenia przedemerytalnego;

dokument określający numer świadczenia przedemerytalnego.

 

w przypadku osoby ubezpieczonej w KRUS:

dowód wpłaty składki na KRUS.


w przypadku małżonka zgłoszonego do ubezpieczenia zdrowotnego jako członka rodziny:

dokument potwierdzający zgłoszenie jako członek rodziny (ZUS ZCZA)

oraz jeden z poniższych dokumentów dotyczących głównej osoby ubezpieczonej:

aktualnie podstemplowana legitymacja ubezpieczeniowa lub

raport z bieżącego miesiąca dotyczący odprowadzenia składek na ubezpieczenie (ZUS RMUA);

zaświadczenie dotyczące odprowadzenia składek na ubezpieczenie zdrowotne.


dziecko zgłoszone do ubezpieczenia zdrowotnego jako członek rodziny:

dokument potwierdzający zgłoszenie jako członek rodziny (ZUS ZCZA);

legitymacja szkolna lub studencka (aktualnie podstemplowana);

w przypadku wyjazdu na zagraniczną uczelnię w ramach programu np. Erasmus, Sokrates - zaświadczenie potwierdzające okres kontynuowania nauki zagranicą

oraz jeden z poniższych dokumentów dotyczących głównej osoby ubezpieczonej:

aktualnie podstemplowana legitymacja ubezpieczeniowa;

raport z bieżącego miesiąca dotyczący odprowadzenia składek na ubezpieczenie (ZUS RMUA);

zaświadczenie dotyczące odprowadzenia składek na ubezpieczenie zdrowotne.

 

  

 

Okres ważności EKUZ

Okres ważności karty wydawanej przez NFZ zróżnicowany jest w zależności od tytułu do ubezpieczenia zdrowotnego osoby wnioskującej, kategorii uprawnień wynikającej z przepisów o koordynacji oraz celu wyjazdu.
Jednocześnie informujemy, że NFZ uprawniony jest do odzyskania od osoby fizycznej wszelkich kosztów leczenia, które uzyskała posługując się wydaną przez Fundusz kartą w momencie gdy utraciła prawo do świadczeń w okresie jej ważności (art. 49 ust. 8 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych - Dz. U. Nr 164 poz. 1027 z póź. zm.).

 
Informacja w sprawie utraty uprawnień do świadczeń opieki zdrowotnej dla posiadaczy EKUZ
 

Różnice w okresach na które wydawane są karty EKUZ, wynikają z Decyzji Komisji Administracyjnej Wspólnot Europejskich ds. Koordynacji Systemów Zabezpieczenia Społecznego nr S1 z dnia 12 czerwca 2009 r. Art. 3 Decyzji stanowi, iż okres ważności kart jest określony przez instytucję wydającą kartę, a  pkt. 4 Preambuły decyzji stanowi, iż instytucje Państwa członkowskiego powinny określić termin ważności kart europejskich, które wydają. W szczególności termin ważności karty winien uwzględnić przewidywany czas obowiązywania uprawnień głównego ubezpieczonego.

 

Uwaga!
Zgodnie z Zarządzeniem Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia nr 35/2010/DSS z dnia 3 sierpnia 2010 r. w sprawie okresu ważności Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawanej na pobyt czasowy w związku z wyjazdem turystycznym informujemy, iż do dnia 31.12.2010 r. okres ważności Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawanej na pobyt czasowy w związku z wyjazdem turystycznym wynosi 3 miesiące. Okres ważności karty liczony jest od dnia złożenia wniosku  o wydanie EKUZ. Powyższe dotyczy:

 • pracowników, 
 • osób prowadzących działalność na własny rachunek, 
 • osób mających podpisana umowę o dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne w NFZ, 
 • członków rodziny ubezpieczonego zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego, 
 • członków rodziny osoby uprawnionej do świadczeń zdrowotnych na podstawie przepisów o koordynacji, którzy posiadają prawo do świadczeń na terenie RP na podstawie zarejestrowanych formularzy E-109 i E-121, 
 • nieubezpieczonych kobiet w okresie ciąży lub porodu, posiadających obywatelstwo polskie i miejsce zamieszkania na terytorium RP, 
 • nieubezpieczonych osób posiadających obywatelstwo polskie i miejsce zamieszkania na terytorium RP, które nie ukończyły 18 roku życia.

Przykładowe okresy ważności karty w zależności od celu wyjazdu:

 

Wyjazd turystyczny

 • osoby pobierające rentę socjalną

2 miesiące liczone od ostatniej, wymaganej i odprowadzonej składki na ubezpieczenie zdrowotne
lub
od dnia zgłoszenia do ubezpieczenia w przypadku osób nowozatrudnionych / rozpoczynających działalność

 • osoby pobierające emeryturę

5 lat licząc od miesiąca, w którym został złożony Wniosek o wydanie EKUZ

 • osoby pobierające rentę

na okres przyznanego świadczenia licząc od miesiąca, w którym został złożony Wniosek o wydanie EKUZ  (w przypadku rent okresowych)
maksymalnie 5 lat licząc od miesiąca, w którym został złożony Wniosek o wydanie EKUZ (w przypadku rent stałych)

 • osoby pobierające świadczenie przedemerytalne

6 miesięcy licząc od miesiąca, w którym został złożony Wniosek o wydanie EKUZ

 • osoby bezrobotne

30 dni licząc od daty wystawienia zaświadczenia z Urzędu Pracy 

 

uczniowie uczęszczający do szkoły na terytorium innego państwa członkowskiego, a mieszkający w Polsce oraz osoby, udające się do innego państwa członkowskiego w celu odbycia tam studiów (np. program Erasmus, Socrates)
w oparciu o zaświadczenie z uczelni / szkoły:
jeżeli wskazany został dokładnie czas trwania semestru lub roku akademickiego, wtedy na podany okres, nie dłużej jednak niż na 12 miesięcy
jeżeli czas trwania semestru / roku akademickiego nie został dokładnie określony, to w każdym przypadku na okres zgodny z datami rozpoczęcia i zakończenia najbliższego semestru (letniego / zimowego) obowiązującego w polskich szkołach / uczelniach
w przypadku, gdy główny ubezpieczony jest bezrobotny / podlega dobrowolnemu ubezpieczeniu tylko na wskazany okres 1 semestru

UWAGA! Zaświadczenie lub legitymacja studencka wydana przez uczelnię powinna zawierać:

 • pełną nazwę uczelni lub szkoły z dokładnym adresem i danymi kontaktowymi, 
 • imię, nazwisko i datę urodzenia ucznia lub studenta, 
 • podpis osoby upoważnionej przez daną uczelnię lub szkołę do wystawienia zaświadczenia lub legitymacji studenckiej na wymienionym dokumencie, 
 • dokładny dzień rozpoczęcia semestru lub roku akademickiego oraz dzień zakończenia danego semestru lub roku akademickiego, w trakcie którego osoba wnioskująca o EKUZ będzie posiadała status ucznia, studenta danej szkoły lub uczelni.

UWAGA! Informujemy, że zgodnie z obowiązującą procedurą wydawania Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, wyjazd na uczelnie w charakterze wolnego słuchacza lub podjęcie nauki  w szkole językowej nie uprawnia do otrzymania statusu studenta w rozumieniu przepisów o koordynacji.

UWAGA! Jeżeli student jest pracownikiem lub osobą prowadzącą działalność na własny rachunek i z tego tytułu podlega ubezpieczeniu zdrowotnemu w NFZ otrzyma EKUZ zgodnie z ogólnymi zasadami dotyczącymi wydawania EKUZ dla pracowników i osób prowadzących działalność na własny rachunek.

 

Delegowanie do pracy w państwach UE
na okres wskazany na dokumencie przenośnym A1
(dokument ten lub inny tymczasowo go zastępujący wydaje ZUS)

 

Delegowanie do pracy w państwach EFTA
na okres wskazany na formularzu E-101/E-102
(dokument ten wydaje ZUS)

UWAGA! Formularze E-101/A1 nie są wydawane na rzecz polskich pracowników wysłanych do  pracy w innym państwie członkowskim UE lub EFTA przez Oddziały Wojewódzkie NFZ. W związku z tym, wszelkie pytania dotyczące sposobu uzyskiwania tych zaświadczeń prosimy kierować do ZUS.

 

Poszukiwanie pracy w państwie członkowskim UE
na okres wskazany w dokumencie przenośnym U2

(dokument ten wydaje Urząd Pracy)

 

Poszukiwanie pracy w państwie członkowskim EFTA
na okres wskazany na formularzu E-303

(dokument ten wydaje Urząd Pracy)

 

Wykonywanie pracy w charakterze pracownika transportu międzynarodowego w państwach EFTA
na okres 6 miesięcy
liczonych od dnia wystawienia oświadczenia pracodawcy, w którym zobowiązuje się do wystąpienia o E-101 w razie zaistnienia zdarzenia o charakterze wypadku przy pracy

Oświadczenie pracodawcy transportu międzynarodowego wnioskującego o kartę EKUZ dla pracowników oddelegowanych do pracy do krajów EFTA

Wzór upoważnienia do złożenia wniosku o EKUZ przez osobę trzecią

 

Wykonywanie pracy w charakterze pracownika transportu międzynarodowego w państwach UE
na okres wskazany na dokumencie przenośnym A1

(dokument ten lub inny tymczasowo go zastępujący wydaje ZUS)

 

UWAGA! Z dniem 1 maja 2010 r. pracownicy transportu międzynarodowego nie stanowią odrębnej grupy w ramach koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego. Z uwagi na fakt, iż zostali oni włączeniu do grupy pracowników delegowanych - w celu uzyskania karty EKUZ w związku z wyjazdem do pracy niezbędne jest posiadanie dokumentu potwierdzającego ustawodawstwo właściwe - A1 (E-101).

 

 

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58 - Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie instalacji klimatyzacji w budynku siedziby ŁOW NFZ przy ul. Kopcińskiego 58 w Łodzi wraz z posadowieniem agregatu wody lodowej, znak sprawy ZP/ŁOW NFZ/4/2010, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, stosownie do przepisu art. 92 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz.U. z 2007r.Nr 223, poz.1655, z późn. zm.), informuje o wyborze oferty najkorzystniejszej.

 

 Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58 – Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie instalacji klimatyzacji w budynku siedziby ŁOW NFZ wraz z posadowieniem agregatu wody lodowej – działając na podstawie art. 38 ust. 1 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2007r. Nr 223, poz. 1655 z późn. zm.), udziela odpowiedzi na otrzymane w dniu 28.04.2010r. następujące zapytania.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58 - Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę materiałów eksploatacyjnych do drukarek i akcesoriów komputerowych dla ŁOW NFZ, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, stosownie do przepisu art. 92 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz.U. z 2007r.Nr 223, poz.1655, z późn. zm.), informuje o wyborze oferty najkorzystniejszej.

                                                  

 Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58 - Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na ochronę budynków, osób i mienia Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, prowadzonym w trybie zapytania o cenę,   stosownie do przepisu art. 92 ust. 2  ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz.U. z 2007r.Nr 223, poz.1655, z późn. zm.), informuje o wyborze oferty najkorzystniejszej.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58 - Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę artykułów biurowych i materiałów eksploatacyjnych do techniki biurowej dla ŁOW NFZ, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego,   stosownie do przepisu art. 92 ust. 2  ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity z 2007r. Dz.U. Nr 223, poz.1655, z późn.zm.), informuje o wyborze oferty najkorzystniejszej.

Informujemy że świadczeniodawcy którzy złożyli bądź złożą ofertę aktualizującą potencjał przed ustaleniem warunków finansowania na kolejny okres rozliczeniowy nie będą musieli składać nowej oferty z nowym załącznikiem finansowym. Jeżeli porozumienie w sprawie warunków finansowych zostanie podpisane przez strony umowy po złożeniu oferty, bądź świadczeniodawca prześle do Funduszu zaakceptowaną propozycję po złożeniu oferty, dane finansowe do umowy zostaną przygotowane na podstawie zawartego porozumienia lub przesłanej zaakceptowanej propozycji.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę serwerów, przełączników sieciowych SAN, szybkich skanerów oraz licencji TSM EE, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, stosownie do treści przepisu art. 92 ust. 2  ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity z 2007r. Dz.U. Nr 223, poz.1655, z późn. zm.), zawiadamia, że w postępowaniu złożono jedną ofertę.

Zamówienie nie podlega pod przepisy ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655 z późń. zm.)

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę prasy codziennej i czasopism w formie prenumeraty na 2010 rok, informuje o wyborze najkorzystniejszej oferty. 

Najkorzystniejszą ofertę złożył Wykonawca: 

 

GARMOND PRESS S.A., Kraków – Oddział Łódź, ul. Łąkowa 7/9  

– kwota brutto 16 971,03 zł.    

 

Łódź, dn. 14 grudnia 2009 r.

 

Dyrektor ŁOW NFZ

Paweł Paczkowski

 

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58 - Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na utrzymanie czystości w obiektach i na terenach ŁOW NFZ, prowadzonym w trybie zapytania o cenę, stosownie do przepisu art. 92 ust. 2  ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2007 r. nr 223, poz. 1655, z późn. zm.) - informuje o wyborze najkorzystniejszej oferty.

I. Najkorzystniejszą ofertę złożył Wykonawca:

CLEANER Sp. z o.o., ul. Piotrkowska 209/4, 90-451 Łódź

Uzasadnienie

Jedynym kryterium oceny ofert była cena. Oferta uzyskała 100,00 pkt. Zaoferowana cena nie przekracza kwoty, którą zamawiający może przeznaczyć na realizację zamówienia.

 

II. Pozostałe oferty niepodlegające odrzuceniu:

Oferta nr 1 - „GNOM” Sp z o.o., ul . Techniczna 20, 92-518 Łódź – liczba punktów: 89,33 pkt.
Oferta nr 3 – „ARTMAR”, ul. Zagrodowa 10/12, 93-354 Łódź – liczba punktów: 94,38 pkt.

Łódź, dn. 15 grudnia 2009r.

Dyrektor ŁOW NFZ
Paweł Paczkowski

 

 

SKŁADKA NA DOBROWOLNE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE
IV KWARTAŁ 2009 ROKU:

 

PODSTAWA         3317.45 PLN

SKŁADKA               298,57 PLN

 

WYSOKOŚC OPŁATY DODATKOWEJ ZA OKRES NIESKŁADKOWY:

1. OD 3 MIESIĘCY DO ROKU 20%                                               663,49 PLN

2. OD ROKU DO 2 LAT 50%                                                      1 658,73 PLN

3. OD 2 DO 5 LAT 100%                                                            3 317,45 PLN

4. POWYŻEJ 5 LAT 150%                                                        4 976,18  PLN

5. POWYŻEJ 10 LAT 200%                                                       6 634,90 PLN

SKŁADKA NA DOBROWOLNE UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE
IV KWARTAŁ 2009 ROKU:

 

PODSTAWA         3317.45 PLN

SKŁADKA               298,57 PLN

 

WYSOKOŚC OPŁATY DODATKOWEJ ZA OKRES NIESKŁADKOWY:

1. OD 3 MIESIĘCY DO ROKU 20%                                           663,49 PLN

2. OD ROKU DO 2 LAT 50%                                                   1 658,73 PLN

3. OD 2 DO 5 LAT 100%                                                         3 317,45 PLN

4. POWYŻEJ 5 LAT 150%                                                     4 976,18  PLN

5. POWYŻEJ 10 LAT 200%                                                    6 634,90 PLN

 

 

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58 - Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę bonów towarowych, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, stosownie do przepisu art. 92 ust. 2  ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. z 2007r. Dz.U. Nr 223, poz.1655, z późn. zm.), informuje o wyborze oferty najkorzystniejszej.

W związku z procesem ustalania warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej na kolejny okres rozliczeniowy Łódzki Oddział  Wojewódzki NFZ informuje, że, w dniu 20 listopada  2009 r. zostały wysłane do Świadczeniodawców propozycje finansowe w następujących rodzajach świadczeń:
• leczenie szpitalne,
• rehabilitacja lecznicza (świadczenia stacjonarne),
• opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień, 
na które należy udzielić odpowiedzi  do dnia 26 listopada 2009 r.

 

Łódzki Oddział  Wojewódzki NFZ informuje, że został przedłużony termin składania decyzji w sprawie propozycji finansowych na rok 2010.

Informujemy, że w dniu 13.11.2009 r. o godzinie 9.00 poprawione zostało generowanie oświadczeń o spełnieniu warunków wykonywania świadczeń na rok 2010 w aplikacji internetowej.
Prosimy świadczeniodawców, którzy do tej pory wygenerowali wydruk z oświadczeniem świadczeniodawcy, o weryfikację poprawności wydruku i w przypadku stwierdzenia rozbieżności o ponowny wydruk.

Łódzki Oddział  Wojewódzki NFZ informuje, że, w treści pisma z dnia 10 listopada  2009 r. dotyczącego propozycji finansowej na rok 2010 zaistniała oczywista pomyłka pisarska w ostatnim akapicie w punkcie 1.
Jest:
„1. Uzgodnienia przez strony umowy w terminie do dnia 30 listopada 2010 r. (…)”
Winno być:
„1. Uzgodnienia przez strony umowy w terminie do dnia 30 listopada 2009 r. (…)”

W  związku z procesem ustalania warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej na kolejny okres rozliczeniowy Łódzki Oddział  Wojewódzki NFZ informuje, że, w dniu 10 listopada  2009 r. zostały wysłane do Świadczeniodawców propozycje finansowe w następujących rodzajach świadczeń:
• ambulatoryjna opieka specjalistyczna,
• rehabilitacja lecznicza (świadczenia ambulatoryjne i dzienne),
• leczenie stomatologiczne,
• profilaktyczne programy zdrowotne,
• świadczenia odrębnie kontraktowane,
• opieka paliatywna i hospicyjna,
• pomoc doraźna i transport sanitarny,
na które należy udzielić odpowiedzi do dnia 17 listopada 2009 r.

Propozycje finansowe w pozostałych rodzajach świadczeń zostaną przesłane w późniejszym terminie.

Link do aplikacji internetowej z propozycją załączników finansowych na rok 2010

 

 1. Po zalogowaniu się do aplikacji umożliwiającej edycję propozycji finansowych finansowania świadczeń  na rok 2010 przedstawionych przez Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia  wyświetlona zostanie  lista  sygnatur umów.
 2. Wybieramy z kolumny „Umowa, której dotyczy propozycja” sygnaturę umowy, do której chcemy określić wartości zawartych w niej zakresów świadczeń. Dopuszcza się tylko zmiany w rodzajach Ambulatoryjna opieka specjalistyczna oraz Rehabilitacja lecznicza z wyłączeniem zakresów: 02.1240.001.02, 02.1450.101.02, 02.1540.001.02, 02.1541.001.02, 02.7220.072.02, 02.7250.072.02.
 3. Wyświetlona zostanie lista zakresów w umowie wraz z propozycjami Narodowego Funduszu Zdrowia.
 4. Aby przedstawić swoją propozycję lub zgodzić się na proponowaną przez NFZ należy dla każdego z zakresów kliknąć na kodzie zakresu. Wyświetli się ekran zawierający oświadczenie o spełnieniu warunków wykonywania świadczeń na rok 2010 w danym zakresie i danym wyróżniku. Po zapoznaniu się z oświadczeniem należy na dole wyświetlonej strony wybrać jedną z dwóch opcji (akceptacja bądź odrzucenie) i zatwierdzić wybór klikając na klawisz Wydruk oświadczenia. UWAGA!!! WYBÓR JEST JEDNORAZOWY . PO ZAAKCEPTOWANIU WYBORU ZABLOKOWANA ZOSTAJE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY DECYZJI.
 5. Po  złożeniu oświadczenia o spełnianiu warunków  udostępniona zostanie opcja wydruku oświadczenia (klawisz Drukuj oświadczenie). Należy wydrukować oświadczenie dla każdego z zakresów.
 6. Należy podjąć decyzję co do spełnienia warunków dla każdego zakresu i wyróżnika w umowie.
 7. Jeżeli nie przystają Państwo  na wartości dla poszczególnych zakresów  zaproponowane przez NFZ,  po powrocie do listy zakresów w umowie (punkt 3.) przy użyciu opcji „Wprowadź swoją propozycję” z kolumny  „Wprowadz. propozycji” można określić proponowaną przez siebie ilość dla danego zakresu i miejsca. Wprowadzone wartości zatwierdzamy klawiszem „Zapisz”. Proponowane zmiany mogą dotyczyć tylko rodzajów świadczeń opisanych w punkcie 2. W tych zakresach ŁOW NFZ dopuszcza zmniejszenie o 10% i zwiększenie o 20% dla danego zakresu i wyróżnika, jednak przy nie zmienionej kwocie zobowiązania.
 8. Po wprowadzeniu własnych propozycji lub zgodzie na wartości proponowane przez NFZ należy powrócić do ekranu zawierającego listę umów (punkt 1.). Aby zakończyć edycję i ostatecznie zatwierdzić  wartości dla danej umowy należy użyć opcji „Zatwierdź” z kolumny „Ostateczne zatwierdzanie propozycji”. W wypadku braku zgody na którąkolwiek z zaproponowanych wartości dla zakresów w danej umowie i niemożliwości przedstawienia własnej propozycji, należy nie używać opcji „Zatwierdź” z kolumny „Ostateczne zatwierdzanie propozycji”.
 9. Po ostatecznym zatwierdzeniu umowy dostępny staje się wydruk  (opcja „Drukuj” w kolumnie „Drukowanie propozycji”) Planu rzeczowo-finansowego zawierającego zaakceptowane zakresy. Wydruk propozycji przed jej ostatecznym zatwierdzeniem będzie zawierał w lewym górnym rogu napis „Wydruk próbny”. W takiej formie nie będzie on akceptowany przez ŁOW NFZ.

 

Poruszanie się pomiędzy kolejnymi ekranami aplikacji do aneksowania umów umożliwia wykorzystanie klawiszy przeglądarki internetowej Dalej oraz Wstecz.

W związku z procesem ustalania warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej na kolejny okres rozliczeniowy Łódzki Oddział  Wojewódzki NFZ informuje, że, w dniu 10 listopada  2009 r. zostały wysłane do Świadczeniodawców propozycje finansowe w następujących rodzajach świadczeń:
• ambulatoryjna opieka specjalistyczna,
• rehabilitacja lecznicza (świadczenia ambulatoryjne i dzienne),
• leczenie stomatologiczne,
• profilaktyczne programy zdrowotne,
• świadczenia odrębnie kontraktowane,
• opieka paliatywna i hospicyjna,
• pomoc doraźna i transport sanitarny,
na które należy udzielić odpowiedzi  do dnia 17 listopada 2009 r.

Propozycje finansowe w pozostałych rodzajach świadczeń zostaną przesłane w późniejszym terminie.

Link do aplikacji internetowej wraz ze szczegółową instrukcją użytkowania dostępny jest po uprzednim zalogowaniu z poziomu Serwisu MUS pod adresem: Propozycje finansowe na rok 2010

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58 - Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na modernizację klastra HACMP wykorzystywanego przez ŁOW NFZ, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego,   stosownie do przepisu art. 92 ust. 2  ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity z 2007r. Dz.U. Nr 223, poz.1655, z późn. zm.), zawiadamia, że w postępowaniu złożono jedną ofertę.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58 - Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie remontu pomieszczeń ŁOW NFZ, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, stosownie do przepisu art. 92 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity z 2007r. Dz.U. Nr 223, poz.1655, z późn. zm.), informuje o wyborze oferty najkorzystniejszej. 

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58 - Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę i wdrożenie scentralizowanego systemu kontroli do sieci ŁOW NFZ, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego,   stosownie do przepisu art. 92 ust. 2  ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity z 2007r. Dz.U. Nr 223, poz.1655, z późn.zm.), zawiadamia, że w postępowaniu złożono jedną ofertę.

W związku z remontem wjazd do siedziby ŁOW NFZ przy ul. Kopcińskiego 58 możliwy jest tylko od ulicy Wydawniczej.

Wymiar składki na dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne dla studentów lub uczestników studiów doktoranckich

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 11 sierpnia 2009 r. w sprawie wysokości dochodu rodziny albo dochodu osoby uczącej się stanowiących podstawę ubiegania się o zasiłek rodzinny oraz wysokości świadczeń rodzinnych (Dz.U. 2009, nr 129, poz. 1058) od dnia 1 listopada 2009 r. ulegnie zmianie podstawa naliczenia składki na ubezpieczenie zdrowotne, tj. wysokość świadczenia pielęgnacyjnego (§ 1 pkt 13 rozporządzenia).

W związku z powyższym podstawa wymiaru składki i wysokość składki dla studentów lub uczestników studiów doktoranckich do 31 października br. oraz po 1 listopada br. kształtuje się następująco:

 

Podstawa wymiaru składki

Wysokość składki

Do 31 października 2009 r.

420,00 zł

37,80 zł

Od 01 listopada 2009 r.

520,00 zł

46,80 zł

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58 - Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę zestawów komputerowych i wysokowydajnych sieciowych drukarek laserowych dla ŁOW NFZ, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego,   stosownie do przepisu art. 92 ust. 2  ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity z 2007r. Dz.U. Nr 223, poz.1655, z późn. zm.), informuje o wyborze oferty najkorzystniejszej.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę zestawów komputerowych i wysokowydajnych sieciowych drukarek laserowych dla ŁOW NFZ, działając na podstawie art. 183 ust. 4 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655 z późn. zm.) zwanej dalej Ustawą, informuje, że wniesiony w dniu 9 września 2009r. przez firmę PHU EDDOM, ul. Narutowicza 6A, 99-200 Poddębice protest zostaje w całości oddalony.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na „Dostawę zestawów komputerowych i wysokowydajnych sieciowych drukarek laserowych dla ŁOW NFZ”, znak sprawy ZP/ŁOW NFZ/11/2009, informuje, że w dniu 9 września 2009r. wpłynął w przedmiotowym postępowaniu protest od PHU EDDOM, ul. Narutowicza 6a, 99-200 Poddębice.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58 - Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na adaptację pomieszczeń biurowych do roli nowej serwerowni oraz rozbudowę infrastruktury technicznej pozostałych pomieszczeń IT – etap II, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego,   stosownie do przepisu art. 92 ust. 2  ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity z 2007r. Dz.U. Nr 223, poz.1655, z późn.zm.) - zawiadamia, że w postępowaniu złożono jedną ofertę. Oferta uznana za najkorzystniejszą została złożona przez:

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na ułożenie kabla energetycznego oraz wykonanie ogrodzenia urządzeń klimatyzacyjnych na terenie siedziby ŁOW NFZ, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego,   stosownie do przepisu art. 92 ust. 2  ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity z 2007r. Dz.U. Nr 223, poz.1655, z późn.zm.), informuje o wyborze oferty najkorzystniejszej.

 

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58 – Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na  wykonanie remontu pomieszczeń ŁOW NFZ , prowadzonego w  trybie przetargu nieograniczonego - działając na podstawie art. 93 ust. 3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2007r., Nr 223, poz.1655 z późn. zm.) zwanej dalej ustawą, zawiadamia o unieważnieniu przedmiotowego postępowania.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Łodzi – Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na adaptację pomieszczeń biurowych do roli nowej serwerowni oraz rozbudowę infrastruktury technicznej pozostałych pomieszczeń IT – etap II – działając na podstawie art. 38 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655 z późn. zm.), udziela odpowiedzi na nadesłane w dniu 12 sierpnia 2009r.  zapytania.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Łodzi –Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na ułożenie kabla energetycznego oraz wykonanie ogrodzenia urządzeń kilmatyzacyjnych na terenie siedziby ŁOW NFZ – działając na podstawie art. 38 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655 z późn. zm.), zwanej dalej ustawą - udziela odpowiedzi na nadesłane w dniu 12 sierpnia 2009r.  zapytanie.

Zamawiający - Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, działając na podstawie art. 93 ust. 3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2007r., Nr 223, poz.1655 z późn. zm.) zwanej dalej ustawą, zawiadamia o unieważnieniu, na podstawie art. 93 ust. 1 pkt 1) ustawy, postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie remontu pomieszczeń ŁOW NFZ, prowadzonego w  trybie przetargu nieograniczonego.

 

Zamówienie nie podlega pod przepisy ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655 z późń. zm.)

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia na wykonanie i dostawę informatora „Gdzie się leczyć 2009”, informuje o wyborze oferty najkorzystniejszej.

 

 Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58 - Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na budowę zjazdów publicznych, przebudowę nawierzchni placu wewnętrznego, budowy odwodnienia, oświetlenia i ogrodzenia na terenie działek przy ul. Kopcińskiego 58 w Łodzi, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego,   stosownie do przepisu art. 92 ust. 2  ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity z 2007r. Dz.U. Nr 223, poz.1655, z późn.zm.), informuje o wyborze oferty najkorzystniejszej.
Ofertę najkorzystniejszą złożył Wykonawca:

Zgodnie z komunikatem z dnia 17.03.2009 r. mają Państwo możliwość wystąpienia z wnioskiem o aneks do istniejących umów. Aneks ten dotyczyć może jednak jedynie zaistniałych zmian w Państwa potencjale (personel, sprzęt, harmonogramy, miejsca wykonywania świadczeń), opisanym w załącznikach do umowy lub przesunięcia zakontraktowanych punktów do nowego miejsca wykonywania świadczeń.
Powyższy sposób składania wniosków o aneks nie dotyczy zmian kwoty zobowiązań z załącznika do umowy określającego plan rzeczowo-finansowy, w tym przesunięć pomiędzy zakontraktowanymi zakresami (§20. i 21. Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 6 maja 2008 r. w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej).

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na budowę zjazdów publicznych, przebudowę nawierzchni placu wewnętrznego, budowy odwodnienia, oświetlenia i ogrodzenia na terenie działek przy ul. Kopcińskiego 58 w Łodzi, działając na podstawie art. 38 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655 z późn. zm.), udziela odpowiedzi na nadesłane w dniu 28 kwietnia 2009r.  zapytania:

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na ochronę budynków, osób i mienia Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, prowadzonym w trybie zapytania o cenę,   stosownie do przepisu art. 92 ust. 2  ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity z 2007r. Dz.U. Nr 223, poz.1655, z późn.zm.), informuje o wyborze oferty najkorzystniejszej.

Wydział Informatyki Łódzkiego OW NFZ informuje, że problem z zapisywaniem wypenionych ankiet udarowych w Portalu Świadczeniodawcy został rozwiązany w dniu 10 marca 2009 r.

Prosimy o zweryfikowanie wprowadzonych danych i ewentualne uzupełnienie brakujących ankiet.

W związku z błędem w mechanizmie zapisywania wypełnionych ankiet udarowych w Portalu Świadczeniodawcy, zdiagnozowanym w dniu 3 lutego 2009 r.  Wydział Informatyki Łódzkiego OW NFZ uprzejmie informuje, że do czasu otrzymania stosownej poprawki od dostawcy systemu informatycznego została zablokowana możliwość wypełniania ankiet udarowych.

Za utrudnienia przepraszamy.

Dyrektor Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia postanowił dokonać zmiany terminu rozstrzygnięcia nw. postępowań poprzedzających zawarcie umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju świadczenia zdrowotne kontraktowane odrębnie:
1. 05-09-001251/SOK/11/1/11.4132.002.12/4
2. 05-09-001252/SOK/11/1/11.4132.002.12/4
3. 05-09-001254/SOK/11/1/11.4132.002.12/4
4. 05-09-001255/SOK/11/1/11.4132.002.12/4
5. 05-09-001256/SOK/11/1/11.4132.002.12/4
6. 05-09-002045/SOK/11/1/11.4132.002.12/4
7. 05-09-002046/SOK/11/1/11.4132.002.12/1
Nowy termin rozstrzygnięcia został określony na dzień 3 marca 2009 r. godzina 15.00.

Dyrektor Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia postanowił dokonać zmiany terminu rozstrzygnięcia nw. postępowań poprzedzających zawarcie umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju świadczenia zdrowotne kontraktowane odrębnie:
1. 05-09-001251/SOK/11/1/11.4132.002.12/4
2. 05-09-001252/SOK/11/1/11.4132.002.12/4
3. 05-09-001254/SOK/11/1/11.4132.002.12/4
4. 05-09-001255/SOK/11/1/11.4132.002.12/4
5. 05-09-001256/SOK/11/1/11.4132.002.12/4
6. 05-09-002045/SOK/11/1/11.4132.002.12/4
7. 05-09-002046/SOK/11/1/11.4132.002.12/1
Nowy termin rozstrzygnięcia został określony na dzień 3 marca 2009 r. godzina 15.00.

Dyrektor Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia postanowił dokonać zmiany terminu rozstrzygnięcia poniżej wymienionych postępowań poprzedzających zawarcie umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju ambulatoryjna opieka specjalistyczna. Nowy termin rozstrzygnięcia został określony na dzień 27 lutego 2009 r. godzina 16.00.
Lista postępowań z przedłużonym terminem rozstrzygnięcia:
1. 05-09-002100/AOS/02/1/02.1604.001.02/2
2. 05-09-002101/AOS/02/1/02.1450.001.02/2
3. 05-09-002102/AOS/02/1/02.1450.001.02/2
4. 05-09-002103/AOS/02/1/02.1450.001.02/2.

Dyrektor Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia postanowił dokonać zmiany terminu rozstrzygnięcia poniżej wymienionych postępowań poprzedzających zawarcie umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju ambulatoryjna opieka specjalistyczna. Nowy termin rozstrzygnięcia został określony na dzień 23 lutego 2009 r. godzina 16.00.

 

05-09-001883/AOS/02/1/02.1010.001.02/1

ŚWIADCZENIA W ZAKRESIE ALERGOLOGII

GMINA ŁÓDŹ-WIDZEW

05-09-001897/AOS/02/1/02.1008.001.02/1

ŚWIADCZENIA W ZAKRESIE CHORÓB METABOLICZNYCH

POWIAT M. ŁÓDŹ

05-09-001955/AOS/02/1/02.1200.001.02/1

ŚWIADCZENIA W ZAKRESIE DERMATOLOGII I WENEROLOGII

GMINA ŁÓDŹ-WIDZEW

 

 

Dyrektor Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia postanowił dokonać zmiany terminu rozstrzygnięcia poniżej wymienionych postępowań poprzedzających zawarcie umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju ambulatoryjna opieka specjalistyczna. Nowy termin rozstrzygnięcia został określony na dzień 23 lutego 2009 r. godzina 16.00.

 

 

05-09-001883/AOS/02/1/02.1010.001.02/1

ŚWIADCZENIA W ZAKRESIE ALERGOLOGII

GMINA ŁÓDŹ-WIDZEW

05-09-001897/AOS/02/1/02.1008.001.02/1

ŚWIADCZENIA W ZAKRESIE CHORÓB METABOLICZNYCH

POWIAT M. ŁÓDŹ

05-09-001955/AOS/02/1/02.1200.001.02/1

ŚWIADCZENIA W ZAKRESIE DERMATOLOGII I WENEROLOGII

GMINA ŁÓDŹ-WIDZEW

 

 

Dyrektor Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia postanowił dokonać zmiany terminu rozstrzygnięcia nw. postępowań poprzedzających zawarcie umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju świadczenia zdrowotne kontraktowane odrębnie:
1. 05-09-001251/SOK/11/1/11.4132.002.12/4
2. 05-09-001252/SOK/11/1/11.4132.002.12/4
3. 05-09-001254/SOK/11/1/11.4132.002.12/4
4. 05-09-001255/SOK/11/1/11.4132.002.12/4
5. 05-09-001256/SOK/11/1/11.4132.002.12/4
6. 05-09-002045/SOK/11/1/11.4132.002.12/4
7. 05-09-002046/SOK/11/1/11.4132.002.12/1
Nowy termin rozstrzygnięcia został określony na dzień 27 luty 2009 r. godzina 15.00.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58 - Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę materiałów eksploatacyjnych i akcesoriów do sprzętu komputerowego, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego,   stosownie do przepisu art. 92 ust. 2  ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity z 2007r. Dz.U. Nr 223, poz.1655, z późn.zm.), informuje o wyborze oferty najkorzystniejszej.


Dyrektor Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia postanowił dokonać zmiany terminu rozstrzygnięcia postępowania poprzedzającego zawarcie umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej o kodzie 05-09-002074/LSZ/03/3/03.0000.113.02/1, którego termin rozstrzygnięcia określony był na dzień 17 lutego 2009 r. Nowy termin rozstrzygnięcia został określony na dzień 20 lutego 2009 r. do godziny 16.00.

Dyrektor Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia postanowił dokonać zmiany terminu rozstrzygnięcia postępowań poprzedzających zawarcie umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju ambulatoryjna opieka specjalistyczna, których termin rozstrzygnięcia określony był na dzień 13 lutego 2009 r. Nowy termin rozstrzygnięcia został określony na dzień 18 lutego 2009 r. do godziny 16.00.

Wersja

SWIAD

(1) - wersja komunikatu nie może być stosowana do sprawozdawania świadczeń wykonanych w ramach umów na rok 2008.

·         RRSWI

DEKL

Komunikaty zawierające dane deklaracji w medycynie szkolnej, z uwagi na obowiązkowe stosowanie jednolitego słownika typów i rodzajów szkół, muszą być przekazywane w wersji 2.1.1 lub wyższej.

1(1)
2.1.1
2.1.2

·         LIOCZ

(1) - ostatnim okresem sprawozdawczym, za który dane mogą być przekazane w tej wersji komunikatu, jest listopad 2008 r.

1.01 1.02

 

Dyrektor Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia postanowił dokonać zmiany terminu rozstrzygnięcia nw. postępowań poprzedzających zawarcie umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju świadczenia zdrowotne kontraktowane odrębnie:

1. 05-09-002045/SOK/11/1/11.4132.002.12/4
2. 05-09-002046/SOK/11/1/11.4132.002.12/1
3. 05-09-001251/SOK/11/1/11.4132.002.12/4
4. 05-09-001252/SOK/11/1/11.4132.002.12/4
5. 05-09-001254/SOK/11/1/11.4132.002.12/4
6. 05-09-001255/SOK/11/1/11.4132.002.12/4
7. 05-09-001256/SOK/11/1/11.4132.002.12/4

Nowy termin rozstrzygnięcia został określony na dzień 20 lutego 2009 r. do godziny 16.00.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58 - Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na „dostawę artykułów biurowych i materiałów eksploatacyjnych do techniki biurowej dla ŁOW NFZ”, znak sprawy ZP/ŁOW NFZ/1/2009, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego,   stosownie do przepisu art. 92 ust. 2  ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity z 2007r. Dz.U. Nr 223, poz.1655, z późn.zm.), informuje o wyborze oferty najkorzystniejszej.

Przypominamy, że od dnia 1 lutego 2009r. istnieje możliwość sprawozdawania świadczeń w ramach umów zawartych na rok 2009.

Jednocześnie pragniemy poinformować, że komunikaty typu „SWIAD” (pierwsza faza) muszą być sprawozdawane w wersji 4;1.4, natomiast komunikaty typu, „RRSWI” (druga faza) muszą być sprawozdawany w wersji 1;4.1.

Zamówienie nie podlega pod przepisy ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655 z późń. zm.)

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie i dostawę druków recept lekarskich, informuje o wyborze najkorzystniejszej oferty.

Dyrektor Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia postanowił dokonać zmiany terminu rozstrzygnięcia nw. postępowań poprzedzających zawarcie umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju świadczenia zdrowotne kontraktowane odrębnie:

1. 05-09-001251/SOK/11/1/11.4132.002.12/4
2. 05-09-001252/SOK/11/1/11.4132.002.12/4
3. 05-09-001254/SOK/11/1/11.4132.002.12/4
4. 05-09-001255/SOK/11/1/11.4132.002.12/4
5. 05-09-001256/SOK/11/1/11.4132.002.12/4
6. 05-09-002045/SOK/11/1/11.4132.002.12/4
7. 05-09-002046/SOK/11/1/11.4132.002.12/1
 
Nowy termin rozstrzygnięcia został określony na dzień 10 lutego 2009 r. do godziny 16.00.

      Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę materiałów eksploatacyjnych i akcesoriów do sprzętu komputerowego dla potrzeb ŁOW NFZ, działając na podstawie art. 38 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U.z 2007r., Nr223, poz.1655 z późn. zm.) zwanej dalej ustawą, udziela odpowiedzi na nadesłane w dniu 28 stycznia 2009r.  zapytania.

Dyrektor Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia postanowił dokonać zmiany terminu rozstrzygnięcia nw. postępowań poprzedzających zawarcie umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju świadczenia zdrowotne kontraktowane odrębnie:

1. 05-09-001251/SOK/11/1/11.4132.002.12/4
2. 05-09-001252/SOK/11/1/11.4132.002.12/4
3. 05-09-001254/SOK/11/1/11.4132.002.12/4
4. 05-09-001255/SOK/11/1/11.4132.002.12/4
5. 05-09-001256/SOK/11/1/11.4132.002.12/4
6. 05-09-002045/SOK/11/1/11.4132.002.12/4
 
Nowy termin rozstrzygnięcia został określony na dzień 30 stycznia 2009 r. do godziny 16.00.

Dyrektor Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia postanowił dokonać zmiany terminu rozstrzygnięcia nw. postępowań poprzedzających zawarcie umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju świadczenia zdrowotne kontraktowane odrębnie:

1. 05-09-001251/SOK/11/1/11.4132.002.12/4
2. 05-09-001252/SOK/11/1/11.4132.002.12/4
3. 05-09-001254/SOK/11/1/11.4132.002.12/4
4. 05-09-001255/SOK/11/1/11.4132.002.12/4
5. 05-09-001256/SOK/11/1/11.4132.002.12/4
 
Nowy termin rozstrzygnięcia został określony na dzień 28 stycznia 2009 r. do godziny 15.00.

Dyrektor Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia postanowił dokonać zmiany terminu rozstrzygnięcia nw. postępowań poprzedzających zawarcie umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju świadczenia zdrowotne kontraktowane odrębnie:
1. 05-09-001251/SOK/11/1/11.4132.002.12/4
2. 05-09-001252/SOK/11/1/11.4132.002.12/4
3. 05-09-001254/SOK/11/1/11.4132.002.12/4
4. 05-09-001255/SOK/11/1/11.4132.002.12/4
5. 05-09-001256/SOK/11/1/11.4132.002.12/4
 
Nowy termin rozstrzygnięcia został określony na dzień 21 stycznia 2009 r. do godziny 16.00.

W dniu 11 stycznia 2009 r. nastapiła zmiana generowanych przez Portal Potencjału komunikatów ssx. Obecnie obowiazuje wersja 00.02.05  Aby korzystać z aktualnej wersji należy zaktualizować aplikację ofertową do wersji minimum OF-8.82.1114.

Informujemy, że od dnia 9 stycznia od godz. 22.00 do 10 stycznia, do późnych godzin nocnych, w związku z pracami wdrożeniowymi, nastąpi przerwa w dostępie do systemu informatycznego Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ (przesyłanie przesyłek przez świadczeniodawców, Portal Świadczeniodawcy, Portal Potencjału).

Dyrektor Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia postanowił dokonać zmiany terminu składania oraz otwarcia ofert w postępowaniu poprzedzającym zawarcie umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej od 1 stycznia 2009 roku, ogłoszonym w trybie konkursu ofert w rodzaju (0403) Lecznictwo szpitalne, o kodzie postępowania 05-09-001211/LSZ/03/1/1.

Nowy termin składania ofert: do dnia 12.01.2009 r. do godz. 16.00. Nowy termin otwarcia ofert: 13.01.2009 r. od godz. 10.00.

W związku z pracami związanymi z dostosowaniem systemów informatycznych Narodowego Funduszu Zdrowia do obsługi komunikatów XML przewidzianych na rok 2009, informujemy, że sprawozdawanie zestawów świadczeń w ramach realizacji umów zawartych na rok 2009, będzie mogło być realizowane dopiero po 31 stycznia 2009 r.

 

Oznacza to, że do dnia 31 stycznia 2009 roku nie będzie technicznych możliwości przekazania cząstkowych raportów statystycznych.

 

Ponadto informujemy, że przekazywanie danych o deklaracjach POZ w styczniu 2009 r. przebiega w oparciu o format komunikatu z zarządzenia 110/20071DI Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.

 

źródło - zgodnie z komunikatem opublikowanym na stronie www.nfz.gov.pl Departamentu Świadczeń Opieki Zdrowotnej Centrali NFZ z dnia 31 grudnia 2008 r.

Zamówienie nie podlega pod przepisy ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655 z późń. zm.)

 

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia na świadczenie usług badań profilaktycznych pracowników Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ,  informuje o wyborze oferty najkorzystniejszej.

 

Zamówienie nie podlega pod przepisy ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655 z późń. zm.)

 

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia na dostawę prasy codziennej i czasopism w formie prenumeraty na 2009 rok, informuje o wyborze oferty najkorzystniejszej.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, iż zgodnie z decyzją Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia przedłuża się okres obowiązywania umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju Podstawowa Opieka Zdrowotna do dnia 31 stycznia 2009 r.

Źródło: Zespół ds. rozpatrywania wniosków o zawarcie umów w rodzaju POZ

Telefon kontaktowy: 042 275 41 67

Dyrektor Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia postanowił dokonać zmiany terminu rozstrzygnięcia nw. postępowań poprzedzających zawarcie umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej od 1 stycznia 2009 roku, w rodzaju leczenie szpitalne:

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna (nr postępowania 05-09-001092/POZ/01/7/6 i 05-09-001095/POZ/0110/6) mogą zostać zawarte na okres 1 roku lub 5 lat.

Informujemy, że od dnia 24 grudnia od godz. 20.00 do 28 grudnia, do późnych godzin nocnych, w związku z pracami wdrożeniowymi, nastąpi przerwa w dostępie do systemu informatycznego Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ (przesyłanie przesyłek przez świadczeniodawców, Portal Świadczeniodawcy, Portal Potencjału).

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia, ul. Kopcińskiego 58, 90-032 Łódź - Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na „dostawę i wdrożenie Systemu Obiegu Dokumentów w ŁOW NFZ, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, stosownie do przepisu art. 92 ust. 2  ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity z 2007r. Dz.U. Nr 223, poz.1655, z późn.zm.), informuje o wyborze oferty najkorzystniejszej.

Dyrektor Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia postanowił dokonać zmiany terminu rozstrzygnięcia nw. postępowań poprzedzających zawarcie umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej od 1 stycznia 2009 roku, w rodzaju leczenie szpitalne:

Łódź, 16 grudnia 2008r.

 

Pan Redaktor

Adam Michnik

Gazeta Wyborcza

 

 

W związku z nieprawdziwymi informacjami zawartymi w materiale prasowym      pt. „Szpital odzyska kontrakt?” autorstwa redaktora Adama Czerwińskiego, opublikowanym w  "Gazecie Wyborczej" z dnia 15.12.2008 r., działając na podstawie   art. 31 i 32 ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. Prawo prasowe, żądam ich sprostowania.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58 - Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na „utrzymanie czystości w obiektach i na terenach ŁOW NFZ, prowadzonym w trybie zapytania o cenę, stosownie do przepisu art. 92 ust. 2  ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2007 r. nr 223, poz. 1655, z późn. zmianami) - informuje o wyborze najkorzystniejszej oferty.

 

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, iż termin składania wniosków o zawarcie umów w rodzaju: podstawowa opieka zdrowotna na rok 2009 i lata następne (określony na dzień 17.12.2008 r. godz. 16.00) został przedłużony do dnia 19 grudnia 2008 r. do godz. 16:00.

Źródło: Zespół ds. rozpatrywania wniosków o zawarcie umów w rodzaju POZ

Telefon kontaktowy: 042 275 41 67; 042 275 41 68

Dyrektor Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia postanowił dokonać zmiany terminu rozstrzygnięcia postępowań poprzedzających zawarcie umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej od 1 stycznia 2009 roku, ogłoszonych w trybie konkursów ofert w rodzajach:
1. Świadczenia odrębnie kontraktowane - nowy termin rozstrzygnięcia postępowań: 16.12.2008 o godz. 16.00
2. Opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień (dotyczy świadczeniodawców nie nadzorowanych przez MON, MS i MSWiA) - nowy termin rozstrzygnięcia postępowań:18.12.2008 o godz. 16.00
3. Świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze - nowy termin rozstrzygnięcia postępowań: 18.12.2008 o godz. 16.00
4. Opieka paliatywna i hospicyjna – nowy termin rozstrzygnięcia postępowań: 18.12.2008 o godz. 16.00.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58 - Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na modernizację środowiska składowania danych Łódzkiego OW NFZ, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego,   stosownie do przepisu art. 92 ust. 2  ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2007 r. nr 223 poz. 1655 z późn. zmianami) - informuje o wyborze najkorzystniejszej oferty.

 

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę i wdrożenie Systemu Obiegu Dokumentów w ŁOW NFZ, działając na podstawie art. 183 ust. 4 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655 z późn. zm.) zwanej dalej Ustawą, informuje, że wniesiony w dniu 10 grudnia 2008r. przez firmę Datapolis.com sp z o.o., Al. Jerozolimskie 195a, 02-222 Warszawa protest zostaje w całości oddalony.

 

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na „dostawę i wdrożenie Systemu Obiegu Dokumentów w ŁOW NFZ”, znak sprawy ZP/ŁOW NFZ/14/2008, informuje, że w dniu 10 grudnia 2008 r wpłynął w przedmiotowym postępowaniu protest od firmy: Datapolis.com sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 195a, 02-222 Warszawa.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na „dostawę i wdrożenie Systemu Obiegu Dokumentów w ŁOW NFZ”, znak sprawy ZP/ŁOW NFZ/14/2008, działając na podstawie art. 38 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655 z późn. zm.) zwanej dalej ustawą, udziela odpowiedzi na zapytania nadesłane w dniu:

 
Informujemy,  że w dniu dzisiejszym, tj. 5.12.2008 r. od godziny 19.00, w związku z pracami konserwacyjnymi, nastąpi przerwa w dostępie do portali Łódzkiego OW NFZ, która potrwa do późnych godzin nocnych.
                                                                           
 

Za utrudnienia spowodowane przerwą przepraszamy !

                                                        

Jednocześnie informujemy, że w związku z przeprowadzką, kontakt z Wydziałem Informatyki w dniu dzisiejszym będzie utrudniony.

Dyrektor Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia zaprasza do składania wniosków o zawarcie umów w rodzaju: podstawowa opieka zdrowotna na rok 2009 i lata następne w następujących zakresach:


1. Świadczenia lekarza poz, świadczenia położnej poz, świadczenia pielęgniarki medycyny szkolnej.
2. Świadczenia pielęgniarki poz.
3. Świadczenia nocnej i świątecznej opieki medycznej w poz, nocnej i świątecznej ambulatoryjnej i wyjazdowej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej w poz.
4. Świadczenia transportu sanitarnego w poz.

 

 Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58 - Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na przebudowę pomieszczeń biurowych należących do Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ do pełnienia roli serwerowni oraz pomieszczeń IT, prowadzonym w trybie przetargu ograniczonego, stosownie do przepisu art. 92 ust. 2  ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity z 2007r. Dz.U. Nr 223, poz.1655, z późn.zm.), informuje o wyborze oferty najkorzystniejszej.

Dyrektor Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia postanowił dokonać zmiany terminu składania ofert w postępowaniach poprzedzających zawarcie umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej od 1 stycznia 2009 roku, ogłoszonych w trybie konkursów ofert w rodzaju (0403) leczenie szpitalne, których termin składania wyznaczony został na 26.11.2008 r. do godz. 16.00. Nowy termin składania ofert: do dnia 26.11.2008 do godz. 19.00 w Łodzi przy ul. Żeligowskiego 32/34 w pokoju 1005, (X p.)

 Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę bonów towarowych,  prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego,   stosownie do przepisu art. 92 ust. 2  ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity z 2007r. Dz.U. Nr 223, poz.1655, z późn.zm.), informuje o wyborze oferty najkorzystniejszej.

Informujemy, że w celu poprawnego potwierdzenia  drugiej fazy świadczeń, wykonanych w pierwszym półroczu z zakresów nie występujących już w umowie od miesiąca lipca, należy przesłać te świadczenia, wskazując jako miesiąc rozliczeniowy, miesiąc bieżący. Komunikat dotyczy świadczeń z umów w rodzaju: leczenie szpitalne, w których wraz z wprowadzeniem jednorodnych grup pacjentów od miesiąca lipca zmieniły się kody zakresów świadczeń.

 

W związku z awarią systemu informatycznego ŁOW NFZ Dyrektor Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia postanowił dokonać zmiany terminu składania, otwarcia oraz rozstrzygnięcia ofert w postępowaniach poprzedzających zawarcie umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej od 1 stycznia 2009 roku, ogłoszonych w trybie konkursów ofert w rodzaju (0403) lecznictwo zamknięte.

1. Nowy termin składania ofert: do dnia 26.11.2008 do godz. 16.00
2. Nowy termin otwarcia ofert: 28.11.2008 od godz. 10.00
3. Nowy termin rozstrzygnięcia postępowań: 19.12.2008 o godz. 16.00

UWAGA - Zmiana terminów nie dotyczy postępowania 05-09-001088/LSZ/03/3/03.0000.113.02/1 .

W związku z awarią systemu informatycznego ŁOW NFZ Dyrektor Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia postanowił dokonać zmiany terminu składania, otwarcia oraz rozstrzygnięcia ofert w postępowaniach poprzedzających zawarcie umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej od 1 stycznia 2009 roku, ogłoszonych w trybie konkursów ofert w rodzajach: (0402) ambulatoryjne opieka specjalistyczne, (0404) opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień, (0405) rehabilitacja lecznicza, (0407) leczenie stomatologiczne, (0410) Profilaktyczne Programy Zdrowotne, (0411) Świadczenia Odrębnie Kontraktowane, (0414) świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze w ramach opieki długoterminowej, (0415) opieka paliatywna i hospicyjna, (0417) pomoc doraźna i transport sanitarny.
1. Nowy termin składania ofert: do dnia 21.11.2008 do godz. 16.00
2. Nowy termin otwarcia ofert: 25.11.2008 od godz. 10.00
3. Nowy termin rozstrzygnięcia postępowań: 15.12.2008 godz. 16.00.

UWAGA - Zmiana terminów nie dotyczy postępowania 05-09-001089/AOS/02/1/02.1271.001.02/1 .

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58 - Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę zasilaczy awaryjnych UPS oraz agregatu prądotwórczego, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego,   stosownie do przepisu art. 92 ust. 2  ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity z 2007 r. Dz.U. Nr 223, poz. 1655, z późn. zm.) - informuje o wyborze najkorzystniejszej oferty.

Zamówienie nie podlega pod przepisy ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655 z późń. zm.)

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia na dostawę monitorów LCD, informuje o wyborze oferty najkorzystniejszej.

 

W odpowiedzi na liczne zapytania o błędy pojawiające się przy generowaniu profilu potencjału (błędy w danych o podwykonawcy), a wynikające z braków w przekazanych od podwykonawców kluczach podwykonawstwa, ŁOW NFZ informuje, że należy wystąpić do podwykonawcy o nowy klucz, wygenerowany z uwzględnieniem wszystkich wymaganych danych.
Przypominamy, że poprawny profil podwykonawstwa, analogicznie jak profile potencjału, wymaga uzupełnienia danych o zakładzie oraz komórce organizacyjnej, w której świadczona jest usługa podwykonawstwa. Do komórki tej musi zostać dopisany niezbędny sprzęt oraz dane o zatrudnionym w komórce personelu.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na „dostawę zasilaczy awaryjnych UPS oraz agregatu prądotwórczego”, znak sprawy ZP/ŁOW NFZ/10/2008, działając na podstawie art. 38 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655 z późn. zm.) zwanej dalej ustawą, udziela odpowiedzi na nadesłane zapytanie:

Dyrektor Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia postanowił przedłużyć termin składania ofert dotyczący nw. postępowań ogłoszonych w trybie konkursu ofert poprzedzających zawarcie z Narodowym Funduszem Zdrowia – Łódzkim Oddziałem Wojewódzkim umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej od 1 stycznia 2009 r. w rodzaju opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień:

 

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58 - Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na modernizację infrastruktury sieciowej Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego,   stosownie do przepisu art. 92 ust. 2  ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2007 r. nr 223 poz. 1655 z późn. zmianami) - informuje o wyborze najkorzystniejszej oferty.

 

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na modernizację infrastruktury sieciowej ŁOW NFZ, znak sprawy ZP/ŁOW NFZ/7/2008, działając na podstawie art. 38 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655 z późn. zm.), udziela następujących odpowiedzi na nadesłane zapytania:

 

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na modernizację klastra HACMP wykorzystywanego przez Łódzki OW NFZ, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, stosownie do przepisu art. 92 ust. 2  ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2007 r. nr 223 poz. 1655 z późn. zmianami), informuje o wyborze najkorzystniejszej oferty.

W związku z Zarządzeniem Nr 67/2008/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 4 września 2008 r. zmieniającym zarządzenie w sprawie okreslenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne zostaly opublikowane nowe elektroniczne wersje umów z rodzaju 03/010 oraz 03/011 zawierające wersję grupera 5.3.5.

 

O terminie podpisania formy papierowej wyżej wskazanych aneksów poinformuje Dział Obsługi Umów.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia przekazuje w załączeniu tabele zawierające informacje na temat świadczeniodawców, którzy w roku 2008 będą świadczyć usługi w zakresie ambulatoryjnej i wyjazdowej nocnej i świątecznej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej oraz transportu sanitarnego w ramach umów z ŁOW NFZ w rodzaju POZ dla pacjentów z powiatów:

Wydział Kadr i Szkoleń Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że od dnia 27.08.2008 r. na stanowisku Specjalisty w Kancelarii Ogólnej została zatrudniona  p. Urszula Marszal, zam. Łódź.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58 - Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na „dostawę dwóch fabrycznie nowych samochodów osobowych”, znak sprawy ZP/ŁOW NFZ/5/2008, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego,   stosownie do przepisu art. 92 ust. 2  ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity z 2007 r. Dz.U. Nr 223, poz. 1655) - informuje o wyborze najkorzystniejszej oferty.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58 - Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę zestawów komputerowych oraz komputerów przenośnych, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego,  stosownie do przepisu art. 92 ust. 2  ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2007 r. nr 223 poz. 1655 z późn. zmianami) - informuje o wyborze najkorzystniejszej oferty.

Informujemy, że w lokalizacji:
ftp://ftp.nfz-lodz.pl/Pakiet_Swiadczeniodawcy/aktualizacje/PS-4.01.0001/PS-4.01.0001_SETUP.exe
została udostępniona aktualizacja, pozwalająca obsłużyć komunikat potwierdzenia II fazy (P_RSW - wersja 1.1.3) w Pakiecie Świadczeniodawcy dla zakończenia procesu korekt za lata 2006 i 2007.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę dwóch fabrycznie nowych samochodów osobowych, działając na podstawie art. 38 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655 z późn. zm.), udziela następujących odpowiedzi na nadesłane zapytania:

Uprzejmie informujemy o rozpoczęciu kolejnego cyklu spotkań mających na celu omówienie nowych zasad rozliczeń świadczeń obowiązujących od 1 lipca 2008r. na podstawie Zarządzenia Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia nr 32 z dnia 11.06.2008 r. Na spotkania zapraszamy Ordynatorów Oddziałów Zabiegowych lub wyznaczonych przez nich lekarzy. W związku z ograniczoną liczbą miejsc prosimy o oddelegowanie z każdego Szpitala maksymalnie trzech osób. Spotkania  odbywać się będą w siedzibie  ŁOW NFZ w  Łodzi, ul.  Kopcińskiego 58 (sala konferencyjna  na I piętrze).
Prosimy o zapoznanie się z załączonym harmonogramem spotkań.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia informuje o zmianie terminu ogłoszenia rozstrzygnięcia na dzień 31 lipca 2008 r., godz. 15.00 w postępowaniu konkursowym nr 05-08-000237/OPD/06/1/06.2142.026.04/1 - świadczenia w pielęgniarskiej  opiece  długoterminowej.

Uprzejmie informujemy o rozpoczęciu kolejnego cyklu spotkań mających na celu omówienie nowych zasad rozliczeń świadczeń obowiązujących od 1 lipca 2008 r. na podstawie Zarządzenia Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia nr 32 z dnia 11.06.2008 r. pierwszej kolejności na spotkania zapraszamy Ordynatorów Oddziałów Zachowawczych lub wyznaczonych przez nich lekarzy.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc prosimy o oddelegowanie z każdego Szpitala maksymalnie trzech osób. Spotkania  odbywać się będą w siedzibie  ŁOW NFZ w  Łodzi, ul.  Kopcińskiego 58 (sala konferencyjna  na I piętrze). Prosimy o zapoznanie się z załączonym harmonogramem. Jednocześnie  informujemy, że w najbliższym czasie ukaże się harmonogram spotkań dla Oddziałów Zabiegowych.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia informuje o zmianie terminów:

 • składania ofert do dnia 23 lipca 2008 r. do godz. 16.00;
 • otwarcia ofert na dzień 25 lipca 2008 r.;
 • ogłoszenia rozstrzygnięcia na dzień 31 lipca 2008 r.,

w postępowaniu konkursowym nr 05-08-000235/AOS/02/1/02.1580.001.02/1 - Świadczenia w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę dwóch samochodów osobowych, znak sprawy ZP/ŁOW NFZ/3/2008, prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego, zawiadamia o unieważnieniu przedmiotowego postępowania na podstawie treści przepisu art. 93 ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2007r.,Nr 223 ,poz.1655z późn. zm.), zwanej dalej ustawą.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że w dniu 23.06.2008r. weszło w  życie  Zarządzenie Nr 38/2008/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia  z dnia 23 czerwca 2008r., ,,zmieniające zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania  i  realizacji  umów  w rodzaju leczenie stomatologiczne ”.
Zmiany w  Zarządzeniu  dotyczą  odstąpienia  od dokumentowania przez lekarza dentystę w  formie  elektronicznej  diagramu  przedstawiającego  status  zębowy.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia informuje iż w dniu dzisiejszym został uruchomiony „System Obsługi Potencjału” (SOP). System Obsługi Potencjału dostępny jest pod adresem  http://aplikacje.nfz-lodz.pl/, lub poprzez odnośnik „Portale NFZ” na górnym pasku strony internetowej ŁOW NFZ.  Po zalogowaniu się do Portalu Świadczeniodawcy, aby wejść do SOP-u należy wybrać opcję „Moje pełne dane (Portal Potencjału)”.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia uprzejmie informuje, że na stronie internetowej zostały umieszczone ujednolicone wnioski o zmianę struktury organizacyjnej w tym na: 

Dla świadczeniodawców nie podlegających wpisowi do Rejestru Zakładów Opieki Zdrowotnej zamieszczamy w formie pomocy słowniki kodów wykorzystywanych w powyższych wnioskach.

Zamówienie nie podlega pod przepisy ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655 z późń. zm.) 

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę zasilacza awaryjnego UPS, informuje o wyborze najkorzystniejszej oferty.

banner_rodzina1.jpg

 

 
W nawiązaniu do komunikatu Dyrektora Łódzkiego OW NFZ z dnia 15 maja 2008 r. przekazujemy Świadczeniodawcom aktualizację aplikacji Pakiet Świadczeniodawcy

Przekazujemy użytkownikom programu 'Pakiet Świadczeniodawcy' najnowszą aktualizację (PS-4.00.0002) udostępnioną przez producenta oprogramowania.

W związku z komunikatem Prezesa NFZ z dnia 07.01.2008r. o przedłużeniu terminu udostępniania oprogramowania Pakiet Świadczeniodawcy

Zamówienie nie podlega pod przepisy ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655 z późń. zm.)   

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 58, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie i dostawę informatora „Gdzie się leczyć”, informuje o wyborze najkorzystniejszej oferty.

W związku z komunikatem Prezesa NFZ z dnia 07.01.2008r. o przedłużeniu terminu udostępniania oprogramowania Pakiet Świadczeniodawcy

W związku z komunikatem Prezesa NFZ z dnia 07.01.2008r. o przedłużeniu terminu udostępniania oprogramowania Pakiet Świadczeniodawcy

W związku z komunikatem Prezesa NFZ z dnia 07.01.2008r. o przedłużeniu terminu udostępniania oprogramowania Pakiet Świadczeniodawcy

W związku z komunikatem Prezesa NFZ z dnia 07.01.2008r. o przedłużeniu terminu udostępniania oprogramowania Pakiet Świadczeniodawcy

Komunikat dla Świadczeniodawców - informacja na temat obsługiwanych wersji komunikatów XML

W związku z komunikatem Prezesa NFZ z dnia 07.01.2008r. o przedłużeniu terminu udostępniania oprogramowania Pakiet Świadczeniodawcy

Komunikat dla Świadczeniodawców - informacja na temat obsługiwanych wersji komunikatów XML

Przekazujemy Państwu aktualizację aplikacji Pakiet Świadczeniodawcy - skrypt PS-.86.0002_Swiadczenia_Starsza_wersja.exeudostępnioną przez producenta oprogramowania.  Uaktualnienie od wersji min. 3.86.0002

W związku z komunikatem Prezesa NFZ z dnia 07.01.2008r. o przedłużeniu terminu udostępniania oprogramowania Pakiet Świadczeniodawcy

W związku z komunikatem Prezesa NFZ z dnia 07.01.2008r. o przedłużeniu terminu udostępniania oprogramowania Pakiet Świadczeniodawcy

W związku z komunikatem Prezesa NFZ z dnia 07.01.2008r. o przedłużeniu terminu udostępniania oprogramowania Pakiet Świadczeniodawcy

Informujemy, że pliki z umowami na rok 2008 dostępne są w Portalu Świadczeniodawcy

W związku z komunikatem Prezesa NFZ z dnia 07.01.2007r. o przedłużeniu terminu udostępniania oprogramowania Pakiet Świadczeniodawcy

Świadczeniodawcy korzystający z "Portalu Świadczeniodawcy", którzy nie zawarli umowy na jego używanie,

W związku z problemami stwierdzonymi podczas generowania plików z deklaracjami z wersji 3.80.0003_SETUP.exe Pakietu Świadczeniodawcy (nawet po zaczytaniu poprawki: 3.80.0003_deklaracje.exe), na skutek błędów w ww. oprogramowaniu, Wydział Spraw Świadczeniobiorców zwraca się z prośbą o:

Przekazujemy użytkownikom programu 'Pakiet Świadczeniodawcy' najnowszą aktualizację (PS-3.81.0001) udostępnioną przez producenta oprogramowania.

Udostępniamy Państwu aktualizację Pakietu Świadczeniodawcy: PS-3.80.0003_deklaracje.exe, która umożliwia prawidłowe przesłanie deklaracji do oddziału, w celu dokonania rozliczenia za miesiąc listopad 2007 r.

Informacja dla Świadczeniodawców posiadających umowy wieloletnie z Łódzkim OW NFZ w rodzaju Lecznictwo Stomatologiczne.
II Etap aneksowania umów wieloletnich na 2008 rok.

 Przekazujemy użytkownikom programu 'Pakiet Świadczeniodawcy' najnowszą aktualizację (PS-3.80.0003) udostępnioną przez producenta oprogramowania.

Przekazujemy użytkownikom programu 'Pakiet Świadczeniodawcy' najnowszą aktualizację (PS-3.80.0002) udostępnioną przez producenta oprogramowania.

Przekazujemy użytkownikom programu 'Pakiet Świadczeniodawcy' najnowszą aktualizację (PS-3.80.0001) udostępnioną przez producenta oprogramowania.

Poradnik dla planujących zakup oprogramowania komputerowego do rozliczeń z Narodowym Funduszem Zdrowia w tzw. formacie otwartym  

Plik do pobrania:
Poradnik_zakup_oprogramowania.pdf

Uwaga! Do otwarcia plików w formacie .pdf niezbędny jest darmowy program Acrobat Reader 5 (lub nowszy), do pobrania ze strony producenta.

Przekazujemy użytkownikom programu 'Pakiet Świadczeniodawcy' aktualizację udostępnioną przez producenta oprogramowania - PS-3.75.0001_SKRYPTY_ROK.EXE

Przekazujemy użytkownikom programu 'Pakiet Świadczeniodawcy' najnowszą aktualizację (PS-3.75.0001) udostępnioną przez producenta oprogramowania.

Przekazujemy użytkownikom programu 'Pakiet Świadczeniodawcy' najnowszą aktualizację (PS-3.70.0001) udostępnioną przez producenta oprogramowania.

Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej. Przeczytaj naszą politykę plików cookie

Informacje nt. plików cookie