Email: Bogusława K.

Subject: Recepty lekarskie

Message: Czy wystawianie recepty przez lekarza dla chorego którego lekarz nie zbadał od ponad 8 miesięcy jest legalne. Dodaję że recepty odbiera członek rodziny pacjenta i są wypisywane na podstawie wypisu ze szpitala.
Lekarstwa są dawkowane i podawane przez 80 letniego męża który też nie jest za zdrowy.

Email: Katarzyna Sz.

Subject: pomoc osobie niepełnosprawnej.

Message: Witam!! Proszę o odpowiedź co mogę zrobić aby pomóc mojej babci 84letniej kobiecie która waży przeszło 150kg w sytuacji kiedy przewróci się w domu i nie ma jej kto pomóc wstać ponieważ w domu jest 83 mężczyzna jej mąż i ewentualnie ja osoba z podejrzeniem przepukliny pooperacyjnej. Babcia nie chodzi o własnych siłach jedynie wstaje na chwilę aby usiąść na krzesełku na którym jest przewożona do toalety niestety dzisiaj się przewróciła a my nie byliśmy w stanie jej pomóc ponieważ pogotowie i straż umyło ręce. W związku z tym mam pytanie co w tej sytuacji mam zrobić. Poradzono nam prosić sąsiadów niestety w kamienicy mieszkają praktycznie starsi ludzie. Babcia ma niesprawne ręce i nie jest się w stanie na nich podtrzymać a wiadomo że przy tej wadze nie jest w stanie utrzymać się na nogach a tym bardziej nie jest w stanie podnieść się z podłogi. Czy nie należy się jej jakaś pomoc? Czy następnym razem mam pisać do mediów? Jest za zdrowa aby uzyskać pomoc lub umrzeć a za chora aby sama funkcjonować. Liczę na odpowiedź ponieważ nie mam zamiaru tej sprawy zostawić bez echa ale czekam na odpowiedź z Państwa strony.

Email: Maria R.

Subject: Psychoterapia rodzinna powyżej 18rż.- gdzie?

Message: Dzień dobry, posiadam skierowanie na psychoterapię rodzinną wydaną przez psychiatrę po długotrwałej hospitalizacji, natomiast we wszystkich ośrodkach na terenie Łodzi prowadzących taką terapię, do których próbuję się zapisać słyszę informację, że nie mogą udzielić mi pomocy, ponieważ przekroczyłam 18 rok życia i nie jestem uczennicą liceum. Proszę o wskazanie mi miejsca, gdzie takie świadczenie mogłoby zostać zrealizowane.

Email: Justyna J.

Subject: Przychodnia przyjmująca w późnych godzinach

Message: Witam.
Czy istnieje przychodnia która przyjmuje w godzinach wieczornych ? Ponieważ potrzebuję skierowania do neurologa, a jestem osobą pracującą i nie mogę iść od rana do lekarza. Proszę o pomoc./

Email: iwona

Subject: Zajęcia realidacyjno wychowawcze

Message: Czy w szkole specjalnej moze w ramach zajęć rewalidacyjno wychowawczych dla uczniów głęboko upośledzonych intelektualnie odbywać sie rehabilitacja ogólnorozwojowa.

Subject: DRUK N9

Email: ANNA

Subject: DRUK N9

Message:  Dzień dobry, ponawiam swoje pytanie: czy za druk N9  NZOZ świadczący usługi w ramach NFZ ma prawo opbierać opłaty. Państwa odpowiedź była wymijająca. Znam Ustawę i art. 16. Znam również opinię ZUS który twierdzi,że za druk N9 - określany jako druk pomocniczy zgodnie z Ustawa o emeryturach i rentach, ZUS nie płaci. Wymagane zaświadczenie o stanie zdrowia, to zaświadczenie dotyczące niezdolności, zgodnie z art. 16 za niezdolności - pacjent nie powinien płacić, więc jak się ma Ustawa do praktyki??? Proszę o Państwa stanowisko w tej sprawie.Ma prawo pobierać przychodnia opłaty za druk N9 czy nie!!!

Email: MIROSŁAW

Subject: DRUK N9

Message: DRODZY PAŃSTWO!!!
W ZAPYTANIACH POJAWIŁO SIĘ PYTANIE O OPŁATĘ W POZ ZA DRUK N9. TEMAT RÓWNIEŻ MNIE INTERESUJE, BO SŁYSZAŁEM, ŻE W MOJEJ PRZYCHODNI OD TEGO ROKU ZA TE DRUKI SĄ POBIERANE OPŁATY, NIE WIEM W JAKIEJ KWOCIE. ODPOWIEDŹ PAŃSTWA CZYTAŁEM ALE NIE JEST DLA MNIE WYSTARCZAJĄCA. NIE JESTEM PRAWNIKIEM, NIE ZNAM SIE NA PRZEPISACH A INTERESUJE MNIE CZY PRZYCHODNIA PRAWNIE CZY TEŻ NIE BĘDZIE CHCIAŁA ODE MNIE POBRAĆ OPŁATĘ, PONIEWAŻ ZA DWA TYGODNIE Z TAKIM DRUKIEM SIĘ POJAWIĘ W PRZYCHODNI I MUSZĘ WIEDZIEĆ CZY MAM PŁACIĆ, CZY SIĘ KŁÓCIĆ. PROSZĘ O KRÓTKĄ ODPOWIEDŹ. Z GÓRY DZIĘKUJĘ.

Email: Anna Klum

Subject: skierowanie na TK

Message: Kto powinien wydać skierowanie na tomografię miednicy małej?

Email: Maria

Subject: tomografia-TK

Message: Kto powinien wydać skierowanie na tomografię komp. jamy brzusznej i miednicy małej? W przychodni hepatologicznej przy badaniu USG wykryto dwie znaczne torbiele-ogniska zapalne. W zaleceniu osoby wykonującej w/w badanie(dr n med ]była dalsza diagnostyka czyli TK. Ani hepatolog ani ginekolog nie chcą wypisać skierowania.Do kogo się udać? Przecież tu chodzi o zdrowie a może życie.Wymówką jest argument,że NFZ nie zapłaci bo to ne w ich specjalizacji-hepatolog;ginekolog.I żadnejwskazówki,nie bo nie dostanę premii.To skandal.

Email: BARBARA S.

Subject: OPERACJA STAWU BIODROWEGO

Message: SZANOWNI PAŃSTWO MAM 60 LAT I JESTEM WYZNACZONA NA ZABIEG STAWU BIODROWEGO W WAMIE 2017 R. .JESTEM PO OPERACJI KRĘGOSŁUPA ( 20009 ) ,OD PARU MIESIĘCY BARDZO CIERPIĘ  Z POWODU KRĘGOSŁUPA BIODRA RWY KULSZOWEJ I JAK BY BYŁO MAŁO TO SIADA MI KOLANO .PROSZĘ MI POMÓC I PRZYSPIESZYĆ TERMIN ZABIEGU.CZY JEST TAKA MOŻLIWOŚĆ.Z POWAŻANIEM BARBARA S

Email: zniesmaczona

Subject: limity u lekarza poz?

Message: Czy zasadne jest praktykowanie w POZ limitów przyjętych pacjentów przez lekarza?I tak ostatnio próbowałam zapisać dzieci do lekarza .dzwoniłam w poniedziałek z za pisaniem się na środę.Uzyskałam informację , że jeżeli chcę dostaćsię do wskazanego lekarza to we środę rano muszę przyjechać do rejestracji i osobiście zapisać dzieci gdyż lekarz porzyjmuje tylko 10osób

Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) zapewnia pacjentom dostęp do świadczeń zdrowotnych w przychodni / ośrodku zdrowia codziennie od poniedziałku do piątku
w godzinach pomiędzy 8.00 a 18.00
.
Po godzinie 18.00 w dni powszednie oraz w soboty, niedziele, święta i dni ustawowo wolne od pracy pacjenci mają zagwarantowane świadczenia w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.
W przeważających przypadkach pacjent przyjmowany jest w dniu zgłoszenia
(w stanach nagłych, schorzeniach ostrych i nagłych zachorowaniach porada udzielana jest w dniu zgłoszenia).
Jednak:
» w chorobach przewlekłych – jeśli pacjent nie skarży się na gorsze samopoczucie,
» przy kontynuacji leczenia,
»
gdy potrzeba kontaktu pacjenta z lekarzem nie wynika z konieczności uzyskania pomocy medycznej,
porady mogą być udzielane w innym, uzgodnionym między świadczeniodawcą a pacjentem, terminie.

NFZ nie narzuca limitu przyjęć do lekarza - to kwestia organizacji pracy poradni, za którą odpowiada kierownik poradni. Proszę interweniowac u kierownika poradni.

Email: Zbigniew Z.

Subject: dyżur

Message: Witam. Kiedy Dr. Jeż ma dużur w pomocy nocnej i swiątecznej w brzezinach