Email: Lekarz

Subject: Celiakia

Message: Czy osoba powyżej 18 roku życia, która choruje od urodzenia na Celiakię i stosująca dietę bezglutenową może prosić lekarza o receptę na Mleko bebilon pepti 2 ?. Prosząc o to lekarza stwierdził, że nie należy się jej ono bo jest tylko dla dzieci nie przyjmujących pokarmów,a na stronie NFZ jest napisane, że nie ma ograniczeń wiekowych bo jest to lek ryczałtowany. Powód prośby o to mleko był taki ze od jakiegoś czasu stosując cały czas ta dietę od razu występuje biegunka, wymioty, wzdęcia a po wypiciu tego mleko czuje się lepiej ponieważ zastępuje nim większość dziennego posiłku by uniknąć codziennych objawów wyżej wymienionych.


Subject: terapie w OWI

Message: Dzień dobry
 
Szanowni Państwo
jestem rodzicem niepełnosprawnego dziecka, córka jest skrajnym wcześniakiem z 23 tygodnia ciąży i od jakiegoś czasu nie tyko ja ale również inni rodzice  mamy  problem ze świadczeniami dla dzieci.
Z uwagi na niepełnosprawność psycho-motoryczna dziecko wymaga stałych, cyklicznych terapii, konsultacji i rehabilitacji.
Jedną z placówek świadczących usługę jest Ośrodek Wczesnej Interwencji, jednak odmówiono mi aby w jednym dniu mogła odbywać się rehabilitacja i zajęcia z logopedą.
Czy placówka może tak zrobić?
Czy istnieje jakaś podstawa prawna która usprawiedliwia działanie ośrodka?
Jak się ma w tej sytuacji ustawa za życiem, która ma nam gwarantować dostęp doświadczeń?
Nadmieniam iż córka jest objęta ustawą za życiem, posiada zaświadczenie wystawione przez lekarza poz. Ponadto ośrodek jest oddalony od naszego miejsca zamieszkania o 26km,  to spory dystans do pokonania i nie ukrywam iż dużym ułatwieniem logistycznym i finansowym jest aby wizyty odbywały się raz w tygodniu tego samego dnia, tym bardziej że przeprowadzane sa przez różnych specjalistów świadczących terapie o  innym zakresie.


Email: Przemek

Subject: karta dilo -rozliczenie

Message: Czy w sytuacji kiedy pacjent zgłasza się do AOS ( por. chirurgiczna) zakładana jest tam karta Dilo to czy można to świadczenie rozliczyć pakietem onkologicznym?
 Czy dopiero po potwierdzeniu wyników ze jest nowotwór cofamy sie to tej wizyty i zmieniamy na pakiet onkologiczny?

Email: Elżbieta

Subject: Dofinansowanie do aparatu słuchowego

Message: Proszę o informację;
Jakie dokumenty i na jaki adres należy wysłać w sprawie przyznania dofinansowania do aparatu słuchowego ?
Czy jest wymagany termin realizacji zakupu ?

Email: Małgorzata K.

Subject: Darmowa opieka dziecka

Message: Dzień dobry, Czy muszę zgłaszać do NFZ jeśli nie jestem ubezpieczona a córka nowonarodzona korzysta z bezpłatnej opieki?

Email: Sylwia

Subject: Miejsce zamieszkania a przynależność do NFZ

Message: Dzień dobry. Jestem zameldowana u rodziców w woj. świętokrzyskim, natomiast mieszkam (bez meldunku czasowego) i pracuję na umowę o pracę w woj. łódzkim. Proszę o odpowiedź, czy przy rejestrowaniu się w przychodni powinnam podawać swój adres zameldowania czy zamieszkania? I czy należę do oddziału łódzkiego czy świętokrzyskiego?

Email: Mieszkancy Olechowa

Subject: Nocna pomoc medyczna

Message: Prosimy o udostępnienie nam mieszkańcom Widzewa-Olechowa,Janowa,poradni nocnej jak było w Poradni Pro-Medyk ul Puszkina 18/117jest to dla tak dużej dzielnicy konieczne.Za pomoc dziękujemy.

Email: k zdun

Subject: siec szpitali

Message: czy skierniewicki szpital jest w sieci

 

Email: Agnieszka

Subject: Gdzie z dzieckiem na nocną i świąteczną pomoc od 1 października 2017?

Message: Piszę po raz kolejny, ponieważ od kilku dni nie została opublikowana odpowiedź na moje pytanie. Gdzie mam się zgłosić z kilkumiesięcznym dzieckiem w przypadku zachorowania w dniu 1 października 2017? Szpitale dziecięce (Matka Polka, Szpital przy ul. Spornej) nie będą udzielały świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, a pozostałe jednostki nie muszą zapewniać pediatry. Czy NFZ jest w stanie zagwarantować, że rodzice z małymi dziećmi nie będą odsyłani od jednej jednostki do drugiej z uwagi na brak pediatrów? Liczę na pilną odpowiedź.

Email: Anna Sch.

Subject: Obecność taty podczas cięcia cesarskiego

Message: Czy podczas planowanego cięcia cesarskiego na sali operacyjnej moze znajdować się tata dziecka lub inna bliska osoba?  
Jaki stosunek do tego mają łódzkie szpitale?