Email: Agnieszka C.

Subject: Od kogo zlecenie na przewóz do domu z leczenia szpitalnego rehabilitacyjnego?

Message: Ponownie zadaję pytanie, które już zadałam i nie doczekałam się odpowiedzi od końca lipca!!, kto powinien zlecić przewóz do domu, mojego męża po 3 tygodniowym pobycie w szpitalu w Sieradzu na rehabilitacji. My mieszkamy w Łodzi. Mąż ma czterokończynowe porażenie, ale dzięki rehabilitacji już można go przewozić w pozycji siedzącej. W tamtą stronę przewóz zlecił lekarz POZ, ale w tę stronę już nie chce,bo mówi, że nie zna stanu pacjenta. A szpital nie chce dać mi zlecenia. Wydatek kilkuset złotych za transport to duży wydatek w naszym skromnym budżecie, potrzebnym na leczenie męża.Proszę tym razem o pilną odpowiedź.

Email: Wojtek

Subject: Rehabilitacja

Message: Witam. Mam pytanie. Czy będąc na wizycie prywatnej u lekarza rehabilitacji można otrzymać od niego skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne finansowane w ramach kontraktu z NFZ?

Email: Urszula

Subject: 511000000003 WIZYTA FIZJOTERAPEUTYCZNA

Message: mój problem polega na sprawozdaniu 511000000003 WIZYTA FIZJOTERAPEUTYCZNA jak ma wyglądać?nie chcą mi przejść świadczenia jaki cykl?i czy winno być skierowanie?z góry dziękuję za pomoc.

Email: Ewa

Subject: Zabiegi fizjoterapeutyczne na zwyrodnienie stawu ramiennego a L4

Message: Witam ,od 04.04.2017 do 15.05.2017r. jestem na L4 z powodu zwyrodnienia stawu ramiennego. Moje pytanie jest następujące - czy mam nadal ubiegać się o L4 .Od lekarza ortopedy dostałam skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne. Co mam teraz robić. Dziękuję z góry za pomoc.

Email: Joanna

Subject: Rehabilitacja- dwa skierowania na różne schorzenia

Message: W poradni rehabilitacyjnej odmówiono mi rejestracji na zabiegi, ponieważ jestem już zapisana z racji innego schorzenia, od innego lekarza. Poinformowano mnie, że na kolejne będę mogła zapisać się po wykorzystaniu tych pierwszych. Przy czym zabiegi odbędą się za kilka miesięcy i skierowanie straci ważność. Czy słusznie odmówiono mi rejestracji???

Email: Kinga

Subject: Rehabilitacja-ćwiczenia indywidualne

Message: Czy wszystkie placówki działające w ramach NFZ i zajmujące się fizjoterapią muszą zapewnić wykonywanie zabiegu ćwiczenia indywidualne z fizjoterapeutą? Będąc w jednej z placówek celem zapisania się na zabiegi dowiedziałam się, że zabiegi typu laser, pole magnetyczne są na NFZ, ale ćwiczeń indywidualnych nie wykonują w ramach umowy z NFZ tylko trzeba za nie zapłacić. Czy jest to zgodne z prawem?

Email: Anna

Subject: Ważność skierowania

Message: Pytanie odnośnie rehabilitacji. Wiem, że skierowanie na zabiegi należy zarejestrować w ciągu 30 dni. Czy ta sama zasada obowiązuje do poradni czyli lekarza rehabilitacji, które jest ważne rok? Czy również trzeba zapisać się w ciągu miesiąca w przeciwnym razie pani z rejestracji może odesłać do lekarza by zaktualizować datę??


Zasada 30 dni ważności skierowania dotyczy tylko zabiegów fizjoterapeutycznych. Skierowanie do lekarza rehabilitanta już nie jest ważne rok, a dopóty dopóki pacjent leczy schorzenie, które było powodem wystawienia skierowania. Można zapisać się  w dowolnym, oczywiście rozsądnym, momencie.

Email: Damian

Subject: Rehabilitacja

Message: Dzień dobry, Czy dziadek po udarze  (choruje na nowotwór) może być przyjęty na oddział rehabilitacyjny ?

Email: Mateusz

Subject: Zwrot kosztów leczenia.

Message: Witam. Czy mogę starać się o zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji w prywatnych placówkach medycznych? Jeżeli tak to prosiłbym o wzór podania.

Email: Pacjent

Subject: Lekarz rodzinny a skierowanie na zabiegi rehabilitacyjne.

Message: Czy lekarz rodzinny mając wyniki badań diagnostycznych (usg) i określony rodzaj schorzenia narządu ruchu, może wypisać skierowanie na zabiegi rehabilitacyjne?