Email: Monika

Subject: Ubezpieczenie

Message: Czy istnieje mozliwosc zgloszenia czlonka rodziny z data wstecz jesli czlonek rodziny nigdy wczesniej nie byl zgloszony do ubezpieczenia osoby jako czlonek rodziny ???

Email: Aleksandra N.

Subject: Nowa ustawa ?

Message: Witam. Piszę z zapytaniem czy system EWUŚ nadal obowiązuje i czy przy rejestracji do poradni specjalistycznej konkretnie do hospicjum domowego pacjent musi posiadać ważny dokument potwierdzający opłacanie składek ubezpieczenia zdrowotnego?

Email: Marek

Subject: Ewuś a obcokrajowiec

Message: Witam, zatrudniam obcokrajowca. Zgłosiłem go po numerze paszportu. Czy placówka medyczna może sprawdzić obcokrajowca po numerze paszportu w systemie ewuś?

Email: NFZ

Subject: zaswiadczenie

Message: czy zaświadczenie o tym ze dziecko jest ubezpieczone musi odebrać osobiście matka. Dziekuje za odpowiedz

Subject: zgłoszenie do ubezpieczenia zdrowotnego, zapewnienie choremu bezpłatnej opieki zdrowotnej

Email: Maria K.

Subject: zgłoszenie do ubezpieczenia zdrowotnego, zapewnienie choremu bezpłatnej opieki zdrowotnej

Email: ann

Subject: ubezpieczenie dobrowolne

Message: Jeżeli chce podpisać umowę o dobrowolne ubezpieczenie  od 13 lipca to opłata dodatkowa wynosi jeszcze 840,38 zł czy już jest podana nowa?


Email: Anna D.

Subject: Ubezpieczenie dziecka w dniu wypadku

Message: Czy dziewczynce ( w wieku 1 roku i 7 miesięcy) przysługuje ubezpieczenie z NFZ, jeżeli została zgłoszona do ubezpieczenia przez pracująca babcie w tym samym dniu, w którym uległa wypadkowi? Chodzi mi o wezwanie karetki i 5 dni leczenie szpitalnego?

Email: Kamila

Subject: prawo do świadczeń

Message: W odpowiedzi na pytanie pani EwaMilena z dnia 15.07.2015 jest informacja: "W przypadku braku możliwości skorzystania z ww. przepisu, informuję, że zgodnie z art. 2, pkt 3 ww. ustawy,  do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych na zasadach określonych w ustawie mają prawo:

Email: Monika04

Subject: ubezpieczenie zdrowotne

Message: Witam , mam pytanie. mam 27lat , jestem zameldowana pod tym samym adresem co matka, która pracuje na umowę o pracę. Jednak adres na pobyt tymczasowy ma inny i pracę w innym mieście. Moje pytanie czy matka mogłaby dopisać mnie do swojego ubezpieczenia?