Drukuj

Instytut „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” zaprasza kobiety w ciąży do udziału w ogólnopolskim bezpłatnym programie edukacyjnym „Wdrożenie zasad prawidłowego żywienia wśród kobiet w ciąży i matek karmiących i poszerzenie wiedzy o roli aktywności fizycznej dla zachowania zdrowia”, który realizowany jest w ramach projektu Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej (znanego pod hasłem Zachowaj Równowagę).


Prawidłowe odżywianie i odpowiednia aktywność fizyczna w czasie ciąży wpływają na optymalny rozwój dziecka w okresie płodowym i jego zdrowie po urodzeniu, zapewniają ciężarnej lepsze przygotowanie do porodu, zmniejszają częstość i nasilenie dolegliwości ciążowych oraz umożliwiają szybki powrót do formy po porodzie – odzyskanie właściwej masy ciała i figury w sposób bezpieczny dla matki i dziecka.


W ramach programu przyszłe mamy otrzymują bezpłatne porady z zakresu żywienia i aktywności fizycznej w okresie ciąży i karmienia piersią oraz materiały edukacyjne m.in. kalendarz, broszura, ulotki, magnesy, planer zakupów, pomocne w zmianach i poprawie nawyków żywieniowych.


Realizacja programu:


Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: www.zachowajrownowage.pl
Projekt Zachowaj Równowagę finansowany jest przez Szwajcarię w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy i współfinansowany przez Ministerstwo Zdrowia.

Źródło: Rzecznik Prasowy

Stan na 28 września 2015 r.