Drukuj

Łódzki Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia  w imieniu Urzędu Miasta Łodzi w ramach programu "Łódź kontra choroby wątroby” serdecznie zaprasza na cykl badań i konsultacji medycznych oraz dietetycznych mających na celu wczesne wykrycie zaburzeń zdrowia spowodowanych nadwagą lub otyłością bądź nadużywaniem alkoholu. Działania skierowane są również na zwiększenie świadomości zdrowotnej uczestników, w szczególności w zakresie zasad prawidłowego żywienia.

W ramach projektu Miejskie Centrum Medyczne „Górna” w Łodzi zaprasza na bezpłatne badania USG jamy brzusznej.

Na dzień dzisiejszy placówka dysponuje jeszcze wieloma wolnymi terminami!

Celem programu jest przeprowadzenie badań diagnostycznych w zakresie chorób układu pokarmowego – USG jamy brzusznej dla dorosłych mieszkańców Łodzi w wieku 18 – 64 lata z nadwagą bądź otyłością lub zagrożonych nadużywaniem alkoholu, w zakresie chorób układu pokarmowego, ze szczególnym uwzględnieniem wątroby, pęcherzyka żółciowego, dróg żółciowych i trzustki.


W zależności od wyników badania USG pacjentowi zostanie wystawione skierowanie na konsultacje medyczne i dietetyczne z podaniem jednostki, która będzie realizowała powyższe konsultacje.


Pacjenci mogą zgłaszać się do Gabinetu Zabiegowego:


W celu wypełnienia anonimowej ankiety-kwestionariusza kwalifikującej do udziału w programie oraz deklaracji uczestnictwa w programie.

Badania USG jamy brzusznej wykonywane są w:


W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w badaniu USG pacjent kierowany jest na konsultacje lekarskie lub porady dietetyka do wyznaczonych realizatorów.

Więcej informacji na stronie: http://www.zdrowawatroba.uml.lodz.pl/strona/badania-i-konsultacje.html