Email: Marek

Subject: Ekuz

Message: Dzień dobry

Czy karta EKUZ obowiązuje w Serbii? Na stronie ministerstwa spraw zagranicznych jest taka informacja.

Email: C.

Subject: informacja

Message: Czy Rosjanka ma możliwość leczyć się w centrum onkologii i co dla tego potrzebne. Dziękuje za informacje.

Email: Krzysztof

Subject: Korzystanie z dwóch systemów opieki zdrowotnej, w Polsce i zagranicą

Message: Jak wygląda realizacja do prawa z tytułu ubezpieczenia zdrowotnego osoby ,która w Polsce otrzymuje emeryturę ( nie jest to ani świadczenie przedemerytalne ani emerytura wcześniejsza ) i jednocześnie pracuje zagranicą (Francja)opłacając w tym kraju obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne.
Czy należy zdecydować , z którego systemu opieki zdrowotnej będzie się korzystać ?
Czy korzysta się z systemu opieki zdrowotnej kraju w którym w danym momencie się przebywa ?
W czasie urlopu w Polsce i pobytów w Polsce z polskiej opieki zdrowotnej a w czasie pobytu w we Francji z francuskiego sytemu. Pobyty w Polsce są krótkotrwałe 2-3 tygodnie w roku. pobyt we Francji ma charakter stały.

Email: Barbara

Subject: emerytka mieszkająca za granicą

Message: Jestem na emeryturze z ZUS, w momencie osiągnięcia wieku emerytalnego mieszkałam w Czechach. Wyjechałam pół roku przed osiągnięciem wieku emerytalnego i nie pracowałam zagranicą (opiekowałam się wnukami). Nie posiadam polskiego adresu. Nie jestem objęta zgłoszeniem do ubezpieczenia zdrowotnego, a bardzo mi zależy abym je miała. Przed wyjazdem dowiadywałam się w ZUS i usłyszałam że zgłoszenia na podstawie ustawy dokonuje ZUS jako płatnik. Jak mogę uzyskać ubezpieczenie zdrowotne?

Email: Wojtek

Subject: Zwrot kosztów za leczenie

Message: Witam serdecznie
prosze o informacje na temat zwrotu kosztów za leczenie bez EKUZ.

Mój tata miał wypadek w Niemczech, nie miał ekuz, przebywał turystycznie. Placówka wystawiła rachunek na 9350 Euro. Na państwa stronie wyczytaliśmy, że rachunek trzeba opłacić. Czy jest inna możliwość? Ta kwota jest ogromna. Wypadek miał miejsce trzy miesiące temu, rachunek przyszedł dziś.

Email: Karol S.

Subject: Ubezpieczenie z zagranicy

Message: Witam, posiadam ubezpieczenie Holenderskie i chciał bym się leczyć w Polsce. Chciałbym się dowiedzieć jakie czynności powinienem wykonać. Pozdrawiam.

W celu korzystania ze świadczeń zdrowotnych na terenie Polski musi pan uzyskać specjalne poświadczenie. Warunkiem koniecznym jest tylko adres zamieszkania na terenie Polski. Warunki otrzymania takiego poświadczenia można znaleźć na stronie:

https://www.nfz-lodz.pl/dlapacjentow/leczenie-za-granica/1514-powiadczenia-na-podstawie-dokumentu-przenonego-s1-lub-formularzy-e106e109e121-

Email: Łukasz

Subject: Gdzie na wizytę kontrolną

Message: Jestem obywatelem polskim zamieszkującym na stałe w Wielkiej Brytanii. W czasie tygodniowego pobytu w Polsce moje dziecko musiało skorzystać z kontrolnej wizyty u lekarza. Czy jako osoba nie zameldowana w Polsce a przebywająca czasowo pod adresem zamieszkania w Polsce obowiązuje mnie jakakolwiek rejonizacja? Czy mogę skorzystać z dowolnej przychodni niezależnie od miejsca zamieszkania?

Email: Marcin Z.

Subject: Druke104

Message: Witam, czy można dowiedzieć sie czy dotarł do państwa wniosek z bkk mobil Oli kasy chorych w mojej sprawie o wydanie druku e104. Pytam, bo dlugo to trwa. Nie mam ubezpieczenia, a mam dzieci, które potrzebują lekarza. Ubezpieczenia twierdza ze wniosek do państwa wysłali 19.12.2015. Z poważaniem Marcin Z.

Subject: EKUZ

Message: W dniu dzisiejszym (3 stycznia 2016 r.) w ramach niedzielnej (świątecznej) opieki zdrowotnej musiałem skorzystać z pomocy Gminnej Przychodni Zdrowia w Andrespolu. Jestem obywatelem polskim przebywającym na stałe za granicą (Wielka Brytania) i tam ubezpieczonym.

Email: Edyta Z.

Subject: E 104

Message: Witam. Mieszkam w Niemczech i staram sie o ubezpieczenie państwowe. AOKA wysłalo do państwa pismo z prośbą o wysłanie druku  E 104. Chciałabym sie dowiedzieć jaki jest czas oczekiwania na odpowiedz ? Dziekuje i POzdrawiam.