Informacje na temat systemu elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorców.
Więcej w serwisie eWUŚ


Email: Arkadiusz

Subject: ubezpieczenie w KRUS a EWUŚ

Message: Witam, od jakiegoś czasu jestem zarejestrowany w KRUSIE. Czy jeśli pójdę do przychodni to będę się "świecił " na zielono? Czy system ewuś również jest połączony z Krusem.
Dziękuję za odpowiedź


Oczywiście ewuś jest zasilany także danymi z KRUS, zatem powinien Pan "świecić się na zielono" jako osoba ubezpieczona.

Email: Xxx

Subject: Dowòd

Message: Czy idąc na wizytę w ramach NFZ muszę okazać się dowodem tożsamości tj. dowodem osobistym, prawem jazdy, paszportem czy wystarczy że w rejestracji podam swój numer PESEL? Lub okaże się legitymacja emeryta/ rencisty? Czy z braku dowodu ze zdjęciem i na PESEl mogą odmówić mi wizyty?

Email: Andrzej J.

Subject: ubezpieczenie w systemie EWUŚ

Message: weryfikacja oświadczenia o ubezpieczeniu ,wysłane dokumenty potwierdzające tożsamość oraz oświadczenie pracodawcy o zatrudnieniu i odprowadzaniu składek do ZUS.

Email: Jakub Z.
Subject: Chciałem sprawdzić czy jestem ubezpieczony
Message: Chciałem sprawdzić czy jestem ubezpieczony.
co muszę Państwu przesłać ? pesel ?

Email: P. Bohdan

Subject: eWUŚ

Message: Zagubiony (w domu) dowód osobowy, choroba Alzheimera, chory przebywa aktualnie w szpitalu, brak wpisu w systemie eWUŚ. Co robić?

Email: romuald dz.

Subject: ubespieczenie

Message: czy jestem wciagniety w system ewus

Email: kamila

Subject: Ubezpieczenie na urlopie macierzyńskim

Message: W trakcie ciąży wypowiedziano mi umowę o pracę w zwiazku z likwidacją pracodawcy.Przebywam obecnie na zwolnieniu w ZUS,ubezpieczenie zdrowotne mam w związku z tym,że jestem w ciąży.Moje pytanie-co dalej na urlopie macierzyńskim? Czy muszę niezwłocznie zarejestrować się w Urzędzie Pracy,żeby mieć prawo do świadczeń?

Email: Angelika

Subject: Brak ubezpieczenia

Message: Witam serdecznie,

mam pytanie odnośnie ubezpieczenia. Otóż mój partner z którym nie jestem w związku małżeńskim i który jest bez pracy. Chciałabym żeby miał ubezpieczenie i żeby mógł iśc normalnie do lekarza rodzinnego. Nie wiem tylko co zrobić żeby miał ubezpieczenie. On jest z województwa Warmińsko-Mazurskiego. Teraz jednak mieszka na Śląsku i nie wiem co zrobić żeby miał ubezpieczenie. Czy mogłabym dostać jakieś informacje na ten temat? Na bezrobociu nie jest zarejestrowany. Czy bez tej rejestracji można wykupić podstawowe ubezpieczenie?

Email: pacjentka

Subject: Co pokazuje system ewuś?

Message: Czy system ewuś pokazuje moje wizyty prywatne oraz moje rejestracje do szpitala itd., gdzie zarejestrowana zostałam poza przychodnią do której należę?

Email: aa

Subject: Czy za kazdym razem musze podpisywac oswiadczenie o tym ze jestem ubezpieczony?

Message: Czy za kazdym razem musze podpisywac oswiadczenie o tym ze jestem ubezpieczony? Jestem po zmianie pracy i piekny ewus widzi mnie na czerwono, a ze niestety musze udac sie do kilku lekarzy pisze wszedzie te chole*** oswiaadczenia - zdazylo mi sie placic za ten druk (przepraszam za usluge poswiadcczenia prawdziwosci podpisu mego wlasnnego, ale nie o to pytam) - czy nie wystarczy ze po prostu okaze lekarzowi lub w rejestracji tzw RMUA? Mowie o okazaniu a nie pozostawieniu czy tez kserowaniu tego dokument - na co nie wyraze zgody.