Email: Izabela

 Subject: SOR

 Message: czy po 4 godzinach czekania w sorze na pomoc powinnam dostać receptę i zwolnienie? Nocna pomoc skierowała mnie do sor z urazem barku. Lekarze mi pomogli, ale nie dali ani zwolnienia z pracy, ani skierowania do poradni ortopedycznej ani recepty na leki, które ich zdaniem powinnam brać. Mam po to wszystko iść do rodzinnego.

Czy on mi to wypisze?

Email: Maria

Subject: refundacja leku

Message: jeśli lek jest refundowany-przy danym schorzeniu-a lekarz przepisuje lek na 100% to co można zrobić?
Chodzi o lek Heviran 400mg od ginekologa i internisty na opryszczkę?
Czy lekarze mają w systemie progi odpłatności, czy piszą na recepcie "co chcą".

Email: Czesław P.

Subject: Xarelto 15

Message: Mam 86 lat i zaimplantowany rozrusznik serca. Z tego powodu muszę przyjmować 1 tabelkę dzienne leku Xarelto 15. i mnimo0 tego, że jestem seniorem zmuszony jest płacić 100% za w.w.lek.

Email: Izabela

 Subject: skierowanie na badania genetyczne

 Message: Witam

Mma 35 lat, jestem w ciązy ( brak zagrożenia płodu) - od lekarza prowadzącego poprosiłam o skierowanie na badanie genetyczne płodu w 13 tyg (usg + test krwi Pappa), lekarz odmówił wystawienia skierowania argumentując że nic sie złęgo nie dzieje z dzieckiem, co innego gdybym np miała 37 lat, zagrożoną ciąze lub poronienia zdarzały się w najbliższej rodzinie. Zrobiłam więc te badania prywatnie, bez skierowania płacąc 250zł za usługę. Natomiast lekarz wykonujący badanie był bardzo zaskoczony brakiem skierowania, poinformował mnie że nalezy mi się to badanie na NFZ ponieważ wystarczającą i jednyną przesłanką /ryzkiem jest mój wiek tzn ukończone 35 lat. Pieniądze zostały mi zwrócone.

Ponieważ będę miała jeszcze kolejne takie badanie w 20-22 tygodniu, proszę o potwierdzenie który z lekarzy miął rację tzn czy ukończenie 35 roku przez ciężarną jest wystarczającą przesłanką do wystawienia skierowania i co za tym idzie do bezpłatnego badania

Email: kk

Subject: IV klasa.

Message: Dla kogo dostępna jest procedura: 5.13.00.2315070 ?

Email: Karolina

Subject: Ponowne leczenie kanałowe

Message: Dzien dobry.

Miałam leczoną kanałowo trójkę.
Ząb zaczął boleć więc po kilku dniach więc wybrałam się do innego gabinetu.
Na wizyie dowiedziałam się,że na NFZ nie mogę mieć ponownie leczonego kanałowo zęba.
Czy zatem kanałowe leczenie zębów 1-3 jest refundowane tylko za pierwszym razem?

Dziękuje.

Email: Marianna

Subject: Ukruszony ząb

Message: Czy w ramach umowy z NFZ dentysta może odbudować wypełnieniem taki odłamany trójkąt z jedynki górnej? Słyszałam że taka odbudowa przysługuje wyłącznie dzieciom, jeśli nie to na jaki przepis się powołać w gabinecie?

Email: D.

 

Subject: Akademia NFZ

 

Message: Czy każdy może skorzystać z e-kursów w Akademii NFZ?

Email: Dana

Subject: leczenie osoby uzależnionej

Message: Gdzie w woj.łódzkim można uzyskać pomoc dla dorosłej osoby uzależnionej od narkotyków? - chodzi o detoksykację i leczenie w ośrodku zamkniętym, w ramach NFZ.

Email: xxx

 Subject: Wypadek zagranicą - brak karty EKUZ

Message: Dzień dobry, proszę o informację w sprawie zwrotu kosztów leczenia w Republice Czeskiej. Podczas majówki byłam na zorganizowanym studenckim wyjeździe w Pradze. W programie mieliśmy integrację, podczas wyjścia do klubu ktoś dosypał mi do drinka kokainy. W hostelu straciłam przytomność, została do mnie wezwana karetka, zbadali mnie a następnie zabrali na pogotowie, ponieważ ponownie straciłam przytomność. Na prośbę pilotów wycieczki wykonano badania toksykologiczne. Zostałam obciążona kwotą 15000 koron za przyjazd karetki i niezbędną pomoc medyczną. Ubezpieczenie grupowe wyłączyło swoją odpowiedzialność, ponieważ byłam pod wpływem alkoholu. Karty EKUZ nie posiadałam, ze względu na to, że w Czechach byliśmy tylko 2 dni. W Ambasadzie polskiej w Pradze uzyskałam informację, że mam zwrócić się do Państwa po Certyfikat Zastępujący EKUZ. Czy jeśli uzyskam ten Certyfikat i prześlę go na adres placówki czeskiej, pokryją Państwo te koszty leczenia, czy muszę pewną część ponieść jako wkład własny?