Email: Joanna S.

Subject: Badania krwi odplatne

Message: Witam, Babcia dostala skierowania na badania krwi i moczu (wit D, ferrytyna, posiew moczu) badania wystawil lekarz rodzinny. Gdy pielegniarka przyszla powiedziala ze badania sa płatne. Czy te badanie sa platne czy nie, jesli próbują zdiagnozować co sie dzieje w organiznie. Pozdrawian, Joanna S.

Email: Barbara K.

Subject: Obowiązek okazania dowodu przed wizytą

Message: Czy jest wymóg prawny okazania dowodu tożsamości ze zdjęciem przed każdą wizytą lekarską w ramach NFZ?
Jeśli tak to proszę o podanie podstawy prawnej, jeśli nie, to gdzie należy zgłosić zażalenie na takie działanie.

Email: Dariusz S.

Subject: Zlecenie na worki do zbiórki moczu

Message: Witam chciałem zapytać na jaki adres wysłać zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne (worki do zbiórki moczu) dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam

Email: Mariola

Subject: Opaska na żołądek

Message: Czy opaska na żołądek jest refundowane z NFZ? I co trzeba że zrobić aby zostać zakwalifikowany do tego zabiegu?

Email: NFZ

Subject: Jakie bezpłatne są leki od osoby represjonowanej przez lllRzeszę?

Message: Czy leki są bezpłatnie dla osób represjonowanych przez lll Rzeszę?

Email: Mateusz

 Subject: Medycyna sportowa 2019

 Message: Jakie badania są potrzebne by dziecko mogło uprawiać sport? I jaki lekarz może wystawić kwalifikację?

Email: Niemcy

 Subject: Zwrot ubezpieczenia

 Message: Czy należy mi się zwrot ubezpieczenia z Niemiec.Mam przepracowane 3 lata

Email: Justyna

Subject: Endoproteza

Message: 2 lata temu mój tata został wpisany na liste oczekujących na endoproteza stawu biodrowego lekarz kwalifikujący zasugerował aby już załatwiał na drugą nogę bo także wygląda to źle. W styczniu mama zadzwoniła do szpitala zapytać jak długo tata będzie jeszcze czekać nie dostali konkretnej odpowiedzi tylko że lekarz będzie dzwonić. W piątek rodzice pojechali do szpitala zapytać co z operacją i dowiedzieli się że tata jest skreślony listy bo nie odpowiedział na pismo które wysłali rzekomo 3 miesiące temu dodam że rodzice nie dostali żadnego pisma. Tata zrobił ponownie prześwietlenie pojechał ponownie do szpitala gdzie przebadało go 2 młodych lekarzy i co stwierdzili cudowne ozdrowienie ? Stwierdzili że na te lata co ma prawie 60 lat to takie stawy już są i wykreślili go z operacji także na 2 nogę. Moje pytanie czy jeżeli czekał 2,5 roku na endoproteze będąc na świadczeniu rehabilitacyjnym to od tak mogą sobie go skreślić z listy ? Dodam że jak MaMA chciała zobaczyć pismo które niby wysłali to jej powiedzieli że nie mogą pokazywać takich dokumentów .czy można zaskarżyć ich ? Jak dalej dzialac?

Email: Malwina K.

Subject: mammografia

Message: Witam chciałabym zapytać czy darmowa mammografia jest tylko dla kobiet od 50 roku życia? Młodsze kobiety również chorują na raka piersi.... mam 33 lata i jestem w grupie ryzyka. Babia i mama miały  raka piersi... w tym miesiącu w moim mieście będą darmowe badania mammograficzne. Prosze o odpowiedź ponieważ na infolinię nie można się dodzwonić... Dodam że na USG piersi lekarz nic nie widzi a ja odczówam ogromny ból jednej piersi.

Email: Piotr

Subject: komórki macierzyste

Message: Czy w Polsce refundowane jest z NFZ leczenie przepuklin kręgosłupa poprzez komórki macierzyste ? A jeżeli tak to które ośrodki to wykonują w Polsce ? A jeżeli nie jest to w Polsce dostępne to czy można starać się o refundację takiego leczenia zagranicą?