Email: Izabela

 Subject: skierowanie na badania genetyczne

 Message: Witam

Mma 35 lat, jestem w ciązy ( brak zagrożenia płodu) - od lekarza prowadzącego poprosiłam o skierowanie na badanie genetyczne płodu w 13 tyg (usg + test krwi Pappa), lekarz odmówił wystawienia skierowania argumentując że nic sie złęgo nie dzieje z dzieckiem, co innego gdybym np miała 37 lat, zagrożoną ciąze lub poronienia zdarzały się w najbliższej rodzinie. Zrobiłam więc te badania prywatnie, bez skierowania płacąc 250zł za usługę. Natomiast lekarz wykonujący badanie był bardzo zaskoczony brakiem skierowania, poinformował mnie że nalezy mi się to badanie na NFZ ponieważ wystarczającą i jednyną przesłanką /ryzkiem jest mój wiek tzn ukończone 35 lat. Pieniądze zostały mi zwrócone.

Ponieważ będę miała jeszcze kolejne takie badanie w 20-22 tygodniu, proszę o potwierdzenie który z lekarzy miął rację tzn czy ukończenie 35 roku przez ciężarną jest wystarczającą przesłanką do wystawienia skierowania i co za tym idzie do bezpłatnego badania

Email: kk

Subject: IV klasa.

Message: Dla kogo dostępna jest procedura: 5.13.00.2315070 ?

Email: Karolina

Subject: Ponowne leczenie kanałowe

Message: Dzien dobry.

Miałam leczoną kanałowo trójkę.
Ząb zaczął boleć więc po kilku dniach więc wybrałam się do innego gabinetu.
Na wizyie dowiedziałam się,że na NFZ nie mogę mieć ponownie leczonego kanałowo zęba.
Czy zatem kanałowe leczenie zębów 1-3 jest refundowane tylko za pierwszym razem?

Dziękuje.

Email: Marianna

Subject: Ukruszony ząb

Message: Czy w ramach umowy z NFZ dentysta może odbudować wypełnieniem taki odłamany trójkąt z jedynki górnej? Słyszałam że taka odbudowa przysługuje wyłącznie dzieciom, jeśli nie to na jaki przepis się powołać w gabinecie?

Email: D.

 

Subject: Akademia NFZ

 

Message: Czy każdy może skorzystać z e-kursów w Akademii NFZ?

Email: Dana

Subject: leczenie osoby uzależnionej

Message: Gdzie w woj.łódzkim można uzyskać pomoc dla dorosłej osoby uzależnionej od narkotyków? - chodzi o detoksykację i leczenie w ośrodku zamkniętym, w ramach NFZ.

Email: xxx

 Subject: Wypadek zagranicą - brak karty EKUZ

Message: Dzień dobry, proszę o informację w sprawie zwrotu kosztów leczenia w Republice Czeskiej. Podczas majówki byłam na zorganizowanym studenckim wyjeździe w Pradze. W programie mieliśmy integrację, podczas wyjścia do klubu ktoś dosypał mi do drinka kokainy. W hostelu straciłam przytomność, została do mnie wezwana karetka, zbadali mnie a następnie zabrali na pogotowie, ponieważ ponownie straciłam przytomność. Na prośbę pilotów wycieczki wykonano badania toksykologiczne. Zostałam obciążona kwotą 15000 koron za przyjazd karetki i niezbędną pomoc medyczną. Ubezpieczenie grupowe wyłączyło swoją odpowiedzialność, ponieważ byłam pod wpływem alkoholu. Karty EKUZ nie posiadałam, ze względu na to, że w Czechach byliśmy tylko 2 dni. W Ambasadzie polskiej w Pradze uzyskałam informację, że mam zwrócić się do Państwa po Certyfikat Zastępujący EKUZ. Czy jeśli uzyskam ten Certyfikat i prześlę go na adres placówki czeskiej, pokryją Państwo te koszty leczenia, czy muszę pewną część ponieść jako wkład własny?

Email: Jadwiga

Subject: Zasada wydawania posiłków w szpitalu

Message: Zwracałam się do Państwa z zapytaniem odnośnie zaopatrzenia w posiłki dla chorych w dniu ich przyjęcia do szpitala.
Do szpitala zgłosiłam się na planowe przyjecie. Na oddział zgłosiłam się około 7.20 rano. Na obiad otrzymałam tylko zupę.
Czy tak regulują przepisy o wyżywieniu chorych?

Email: Karolina P.

Subject: Szczepienia ochronne

Message: Witam!Czy w zwiazku z o statnimi informacjami medialnymi,zle przechowywanie szczepionek dotyczy takze Poradni Konsultacyjnej ds.Szczepien przy Szpitalu im. Korczaka w Lodzi? Będę wdzieczna za odpowiedz.Pozdrawiam.Karolina P.

Email: Joanna P.

Subject: Zwolnienie lekarskie

Message: Wczoraj zostalam zostalam zabrana przez pogotowie do SOR, poniewaz nieszczesliwie upadlam na sliskim chodniku i nie moglam sie podniesc. W SOR stwierdzono ze mam naderwany miesien dwuglowy uda i ogolne potluczenia. Lekarz prowadzacy z SOR stwierdzil, ze bede na zwolnieniu 3 tygodnie, a przez pierwszy tydzien mam bezwzlednie lezec, ale przy wypisie nie dostalam zwolnienia. Na pytanie kto ma mi wypisac zwolnienie uslyszalan, ze lekarz pierwszego kontaktu w przychodni. Moj maz usilowal tego samego dnia uzyskac dla mnie zwolnienie, ale w recepcji stwierdzono, ze nie przysluguje mi wizyta w przychodni jesli bylam juz dzisiaj w SOR. Natomiast dzisiaj z wypisem z SOR do przychodni poszla corka w moim imieniu, gdzie dowiedzala sie ze absolutnie takiego zwolnienia lekarz nie wystawi bez mojej osobistej wizyty, a przeciez nie moge sie ruszac. Co mam zrobic? Od dwoch dni nie jestem w pracy , a nie mam zwolnienia.