Subject: terapie w OWI

Message: Dzień dobry
 
Szanowni Państwo
jestem rodzicem niepełnosprawnego dziecka, córka jest skrajnym wcześniakiem z 23 tygodnia ciąży i od jakiegoś czasu nie tyko ja ale również inni rodzice  mamy  problem ze świadczeniami dla dzieci.
Z uwagi na niepełnosprawność psycho-motoryczna dziecko wymaga stałych, cyklicznych terapii, konsultacji i rehabilitacji.
Jedną z placówek świadczących usługę jest Ośrodek Wczesnej Interwencji, jednak odmówiono mi aby w jednym dniu mogła odbywać się rehabilitacja i zajęcia z logopedą.
Czy placówka może tak zrobić?
Czy istnieje jakaś podstawa prawna która usprawiedliwia działanie ośrodka?
Jak się ma w tej sytuacji ustawa za życiem, która ma nam gwarantować dostęp doświadczeń?
Nadmieniam iż córka jest objęta ustawą za życiem, posiada zaświadczenie wystawione przez lekarza poz. Ponadto ośrodek jest oddalony od naszego miejsca zamieszkania o 26km,  to spory dystans do pokonania i nie ukrywam iż dużym ułatwieniem logistycznym i finansowym jest aby wizyty odbywały się raz w tygodniu tego samego dnia, tym bardziej że przeprowadzane sa przez różnych specjalistów świadczących terapie o  innym zakresie.

Chcielibyśmy Pani pomóc, ale potrzebujemy więcej szczegółów. Prosimy o kontakt e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.