Email: Karolina P.

Subject: Szczepienia ochronne

Message: Witam!Czy w zwiazku z o statnimi informacjami medialnymi,zle przechowywanie szczepionek dotyczy takze Poradni Konsultacyjnej ds.Szczepien przy Szpitalu im. Korczaka w Lodzi? Będę wdzieczna za odpowiedz.Pozdrawiam.Karolina P.

Email: Joanna P.

Subject: Zwolnienie lekarskie

Message: Wczoraj zostalam zostalam zabrana przez pogotowie do SOR, poniewaz nieszczesliwie upadlam na sliskim chodniku i nie moglam sie podniesc. W SOR stwierdzono ze mam naderwany miesien dwuglowy uda i ogolne potluczenia. Lekarz prowadzacy z SOR stwierdzil, ze bede na zwolnieniu 3 tygodnie, a przez pierwszy tydzien mam bezwzlednie lezec, ale przy wypisie nie dostalam zwolnienia. Na pytanie kto ma mi wypisac zwolnienie uslyszalan, ze lekarz pierwszego kontaktu w przychodni. Moj maz usilowal tego samego dnia uzyskac dla mnie zwolnienie, ale w recepcji stwierdzono, ze nie przysluguje mi wizyta w przychodni jesli bylam juz dzisiaj w SOR. Natomiast dzisiaj z wypisem z SOR do przychodni poszla corka w moim imieniu, gdzie dowiedzala sie ze absolutnie takiego zwolnienia lekarz nie wystawi bez mojej osobistej wizyty, a przeciez nie moge sie ruszac. Co mam zrobic? Od dwoch dni nie jestem w pracy , a nie mam zwolnienia.

Email: wieslawa k.

Subject: lek dla 75+

Message: otrzymana odpowiedz na moje watpliwosci nie wyczerpuje tematu.wg wskazan ChPL dostosowania4.1 "prewencja udarow i zatorowosci systemowej u doroslych pacjentow w niezastawkowym migotaniem przedsionkow........:wiek >75 lat;niewydolnosc serca;cukrzyca;nadcisnienie tetnicze".
prosze o jednoznaczne okreslenie czy wskazania ChPL 4.1 stanowia podstawe do wystawiania recept refundowanych.

Email: wieslawa k.
Subject: lek dla 75+

Message: opuscilam szpital po leczeniu migotania przedsio- kow.jako choroby towarzyszace stwierdzono:zwyrodnienie miesnia sercowego oraz samoistne/pierwotne /nadcisnienie tetnicze.
Przepisano m.in.lek PRADAXA.Czy wymieniony lek lekarz POZ winien wypisac na recepte "S" jako bezplatny?

Email: Przemek

 

Subject: Leczenie w OIOM

 

Message: Witam

 

Czy na ANESTEZJOLOGIA I INTENSYWNA TERAPIA II POZIOM REFERENCYJNY - HOSPITALIZACJA może byc leczona pacjentka nie mająca 18 lat?

  Email: Przemek

 

Subject: Rozliczanie TISS z dawca narządów

 

Message: Czy jeśli pacjent przebywa w Oddziale Intensywnej Terapii i Anestezjologii kilkanaście dni i stwierdzono śmierć mózgową, to rozliczamy wszystkie Tiss czy tylko Świadczenie odnośnie pobierania narządów?

 

Email: ANNA M.

Subject: Zaświadczenie do becikowego

Message: Witam. Chciałabym się dowiedzieć czy aby uzyskać zaświadczenie do becikowego od lekarza prowadzacego ciąże muszę umawiać się na wizytę i to w dodatku płatna. Taka informacje uzyskalam w rejestracji przychodni. Będę wdzięczna za odpowiedź

Email: jadwiga

Subject: Depozyt w szpitalu

Message: Przy zgłoszeniu się do szpitala wymagano, abym dostarczyła dowód osobisty i karty informacyjne z wcześniejszego leczenia.
W każdym z w/w dokumentów znajduje się mój numer Pesel.
Celem pobytu w szpitalu był zabieg operacyjny na sali operacyjnej.
Zwróciłam się z zapytaniem do pielęgniarek, gdzie mogę zdeponować powyższe dokumenty, pieniądze, telefon komórkowy, klucze od mieszkania. Oświadczyły, że one tym się nie zajmują, że mam to powierzyć  pacjentkom  z mojej sali, co uważałam za niewłaściwe, bo ja nie znam osobiście tych chorych, ani one mnie nie znają.Nie stanowią one gwarancji, że nie spiszą mojego numeru dowodu osobistego i numeru Pesel i nie wykorzystają np.do pobrania kredytu w parabanku.
Podobny problem może mieć wielu chorych, a w szczególności osoby samotne, takie jak ja.
W związku z tym mam pytanie, czy są jakieś przepisy o wprowadzeniu punktu depozytowego w szpitalu, aby przekazać czasowo w/w dokumenty i inne wartościowe rzeczy.

Email: Damian

Subject: kila

Message: czy leki przeciw kile sa refundowane ?jak i gdzie sie ubiega o refundacje

Email: Lekarz

Subject: Celiakia

Message: Czy osoba powyżej 18 roku życia, która choruje od urodzenia na Celiakię i stosująca dietę bezglutenową może prosić lekarza o receptę na Mleko bebilon pepti 2 ?. Prosząc o to lekarza stwierdził, że nie należy się jej ono bo jest tylko dla dzieci nie przyjmujących pokarmów,a na stronie NFZ jest napisane, że nie ma ograniczeń wiekowych bo jest to lek ryczałtowany. Powód prośby o to mleko był taki ze od jakiegoś czasu stosując cały czas ta dietę od razu występuje biegunka, wymioty, wzdęcia a po wypiciu tego mleko czuje się lepiej ponieważ zastępuje nim większość dziennego posiłku by uniknąć codziennych objawów wyżej wymienionych.


Subject: terapie w OWI

Message: Dzień dobry
 
Szanowni Państwo
jestem rodzicem niepełnosprawnego dziecka, córka jest skrajnym wcześniakiem z 23 tygodnia ciąży i od jakiegoś czasu nie tyko ja ale również inni rodzice  mamy  problem ze świadczeniami dla dzieci.
Z uwagi na niepełnosprawność psycho-motoryczna dziecko wymaga stałych, cyklicznych terapii, konsultacji i rehabilitacji.
Jedną z placówek świadczących usługę jest Ośrodek Wczesnej Interwencji, jednak odmówiono mi aby w jednym dniu mogła odbywać się rehabilitacja i zajęcia z logopedą.
Czy placówka może tak zrobić?
Czy istnieje jakaś podstawa prawna która usprawiedliwia działanie ośrodka?
Jak się ma w tej sytuacji ustawa za życiem, która ma nam gwarantować dostęp doświadczeń?
Nadmieniam iż córka jest objęta ustawą za życiem, posiada zaświadczenie wystawione przez lekarza poz. Ponadto ośrodek jest oddalony od naszego miejsca zamieszkania o 26km,  to spory dystans do pokonania i nie ukrywam iż dużym ułatwieniem logistycznym i finansowym jest aby wizyty odbywały się raz w tygodniu tego samego dnia, tym bardziej że przeprowadzane sa przez różnych specjalistów świadczących terapie o  innym zakresie.