Email: ela

Subject: rehabilitacja

Message: Witam, proszę mi powiedzieć ile razy pacjent może być zapisany na rehabilitację w jednym ośrodku? Czy są jakieś ograniczenia ?

Email: Viola

Subject:  Nagła choroba podczas zabiegow

Message: Witam, jestem w trakcie zabiegów rehabilitacyjnych, ale dopadła mnie gryba mam L4 na 6 dni,pani poinformowała mnie ze zabiegi mi przepadna ponieważ za późno dałam znać. Rano była u lekarza z grypa  ok 12 zadzwoniłam do ośrodka rehabilitacji że nie będzie mnie na planowanym terminie który przypadal na godz 17,czy to jest zgodne z prawem?

Choroba jest przeciwwskazaniem do zabiegów fizjoterapeutycznych. Jeśli poinformowała Pani wcześniej, czyli po wizycie u lekarza, o chorobie, ma Pani prawo do skorzystania z tych zabiegów po wyzdrowieniu. Prosimy o wyjaśnienie tej kwestii z kierownikiem poradni.

Email: Julia

Subject: skierowanie na zabiegi

Message: Witam,
otrzymałam od lekarza skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne bez określenia konkretnych zabiegów. Lekarz powiedział, że zabiegi ustali fizjoterapeuta. Gdzie mam się z nim udać?

Email: K. A.

Subject: Dotyczy rehabilitacji

Message: Dlaczego w szpitalu Barlickiego pacjent nie wie od razu jakie będzie miał zabiegi rehabilitacyjne,tylko słyszy od rehabilitanta,"że się okaże" Podpisujemy czystą karte zabiegową,a oni potem wpisują cuda zabiegi,których w życiu nie mieliśmy i nawet nie wiemy jak wygłądają.Mam rozpocząć zabiegi w styczni,ale oczywiście nie  wiem jakie.Pytanie,czy będę je mogła brać/jestem po 7 operacjach kręgosłupa i mam w 3 miejscach wstawione implanty/i czy w ogóle opłaca się zamawiać w razie potrzeby transport.

Email: Mariola

Subject: Co należy przynieść na rehabilitację
ma prawo wymagać od pacjenta, aby przyniósł na zabiegi gazę opatrunkową (szt. 2 x 1 m2) oraz 2 rolki ręczników papierowych ? O ile rozumiem przyniesienie własnej gazy (nikt nie chciałby po położono mu na ciele gazę używaną wcześniej przez innego pacjenta) o tyle wymóg 2 rolek ręczników (wytarcie "kawałka" ciała po ultradźwiękach)jest mocno przesadzony gdyż 1 rolka w zupełności by wystarczyła.
  Bardzo proszę o wyczerpującą odpowiedź oraz podanie podstawy prawnej, która tę kwestię reguluje.

Na jakiej podstawie i z jakich przywilejów w zakresie świadczeń medycznych korzystać mogą dzieci z niepełnosprawnością? Jakimi dokumentami powinni okazać się rodzice dzieci z niepełnosprawnością?

Jestem osobą niepełnosprawną o znacznym stopniu. Mimo, że od 1 lipca obowiązuje ustawa o przywilejach dla tej grupy to spotykam się z różną interpretacją, a bywa i tak, że przychodnie nie mają zielonego pojęcia. Dlatego proszę uprzejmie o pełne wyjaśnienie w tej sprawie. Proszę także czy dotyczy tej grupy osób zmiana w przyznawaniu turnusów rehabilitacyjnych i sanatoriów, a także jak wygląda opłata tzw. klimatycznego.

Email: Zenek

Subject: Fizykoterapia

Message: Dzień dobry,
Dostałem skierowanie na zabiegi fizykoterapii na prywatnej wizycie. Zaznaczam, że lekarz przyjmuje również na kasę chorych. Czy mogę skorzystać z tych zabiegów na NFZ?

Email: Halina

Subject: Rehabilitacja

Message: Witam, czy jest jakiś limit co do krotności jednego rodzaju zabiegu na jednym skierowaniu na kilka okolic zabiegowych? Np. laser - kolano lewe, kolano prawe, staw barkowy lewy, staw barkowy prawy, kręgosłup odc. L-S. Czy dotyczy to wszystkich rodzajów zabiegów?

mail: Krystyna

Subject: Ważność skierowania do poradni rehabilitacji

Message: Dzień dobry. Jako, że w dalszym ciągu nie otrzymałam odpowiedzi ponawiam prośbę o podanie rozporządzenia regulującego przepis o ważności skierowania w rozumieniu, że jest ono ważne dopóki nie ustanie przyczyna, a nie rok jak jest napisane w rozporządzeniu z 11.2013.