Drukuj

Email: Jan

Subject: Rehabilitacja po amputacji nogi c.d

Message: Ponad 2 tygodnie odpowiadaliście państwo na moje pytanie i zbyliście mnie byle jaką odpowiedzią.  Proszę konkretnie - od kogo muszę mieć skierowanie, przecież nie będę chodził po oddziałach żeby otrzymać skierowanie. Nie jestem pacjentem oddziału ortopedycznego tylko przebywam w domu.Jeśli mogę skorzystać z rehabilitacji ogólnoustrojowej to czy lekarz np.rodzinny może mi  wystawić w/w skierowanie i jakie? A tak na marginesie to rehabilitacja na oddziale ortopedycznym a rehabilitacja ogólnoustrojowa to chyba dwie różne sprawy.

Z uwagi na długą listę placówek posiadających kontrakt w ramach rehabilitacji ogólnoutrojowej proponuję skorzystanie z wyszukiwarki na stronie: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/.

Można również skorzystać z inflolinii dla pacjentów:

lub

Pod bezpłatnym numerem telefonu infolinii kolejkowej może Pan uzyskać aktualne informacje o czasie oczekiwania do wybranej placówki medycznej, z którą NFZ podpisał umowy na leczenie.

Skierowanie na rehabilitację ogólnoustrojową w trybie stacjonarnym może być wystawiane przez:

  1. lekarzy oddziałów urazowo-ortopedycznych, chirurgicznych, neurochirurgicznych, neurologicznych, reumatologicznych, chorób wewnętrznych, onkologicznych, ginekologicznych, urologicznych, pediatrycznych, kardiologicznych i geriatrycznych;
  2. w przypadku zaostrzeń chorób przewlekłych przez lekarza poradni rehabilitacyjnej, urazowo-ortopedycznej, neurologicznej i reumatologicznej.


Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej nie posiada uprawnień do wystawienia skierowania na rehabilitację ogólnoustrojową stacjonarną.

Skierowanie na rehabilitację ogólnoustrojową na oddziale dziennym może być wystawione przez:

lub

Więcej na temat rehabilitacji dostępne na stronie www: rehablilitacja