Email: Wiesia

Subject: Rehabililitacja

Message: Od poniedziałku zaczynam rehabilitację w przychodni, zapisana jestem na zabiegi prądami oraz fonoforezę, czy powinnam mieć ze sobą gazy oraz voltaren przepisany przez lekarza czy przychodnia powinna mi zapewnić?

Email: Złamanie kończyny - rehabilitacja dziecka

Subject: łodzianka

Message: Dziecko po złamaniu kończyny górnej (4 tygodnie unieruchomienie gipsowe) otrzymało skierowanie na rehabilitację. Rączka ma ograniczone ruchy w stawie łokciowym. Okres oczekiwania 3 miesiące (!). Rehabilitacja powinna być podjęta jak najszybciej-gdzie należy się zgłosić (Łódź)?

Email: Szymon

Subject: Rehabilitacja

Message: Witam,

Proszę o informację, czy lekarz podstawowej opieki zdrowotnej jest w stanie wystawić mi skierowanie na cykl zabiegów w komorze kriogenicznej, jeżeli nie to jaki specjalista ma takie uprawnienia? Czy choroba zwyrodnieniowa stawów kwalifikuję mnie do uzyskania w/w skierowania, jeżeli nie to jakie zachorzenia są kwalifikowane.

 

Email:  Jadwiga D.

Subject: rehabilitacja domowa

Message: Jestem mieszkanką Głowna , obecnie od tygodnia przebywam w domu po trzytygodniowym pobycie w szpitalu i operacji złamania kości udowej lewej nogi, złamanie kości pięty, mam zleconą rehabilitację domową po 22 listopada. Gdzie winnam zgłosić się do poradni aby otrzymać rehabilitację domową?

Email: Beata P.

Subject: Rehabilitacyjne zabiegi - brak umowy

 

Email: Agnieszka C.

Subject: Od kogo zlecenie na przewóz do domu z leczenia szpitalnego rehabilitacyjnego?

Message: Ponownie zadaję pytanie, które już zadałam i nie doczekałam się odpowiedzi od końca lipca!!, kto powinien zlecić przewóz do domu, mojego męża po 3 tygodniowym pobycie w szpitalu w Sieradzu na rehabilitacji. My mieszkamy w Łodzi. Mąż ma czterokończynowe porażenie, ale dzięki rehabilitacji już można go przewozić w pozycji siedzącej. W tamtą stronę przewóz zlecił lekarz POZ, ale w tę stronę już nie chce,bo mówi, że nie zna stanu pacjenta. A szpital nie chce dać mi zlecenia. Wydatek kilkuset złotych za transport to duży wydatek w naszym skromnym budżecie, potrzebnym na leczenie męża.Proszę tym razem o pilną odpowiedź.

Email: Wojtek

Subject: Rehabilitacja

Message: Witam. Mam pytanie. Czy będąc na wizycie prywatnej u lekarza rehabilitacji można otrzymać od niego skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne finansowane w ramach kontraktu z NFZ?

Email: Urszula

Subject: 511000000003 WIZYTA FIZJOTERAPEUTYCZNA

Message: mój problem polega na sprawozdaniu 511000000003 WIZYTA FIZJOTERAPEUTYCZNA jak ma wyglądać?nie chcą mi przejść świadczenia jaki cykl?i czy winno być skierowanie?z góry dziękuję za pomoc.

Email: Ewa

Subject: Zabiegi fizjoterapeutyczne na zwyrodnienie stawu ramiennego a L4

Message: Witam ,od 04.04.2017 do 15.05.2017r. jestem na L4 z powodu zwyrodnienia stawu ramiennego. Moje pytanie jest następujące - czy mam nadal ubiegać się o L4 .Od lekarza ortopedy dostałam skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne. Co mam teraz robić. Dziękuję z góry za pomoc.

Email: Kinga

Subject: Rehabilitacja-ćwiczenia indywidualne

Message: Czy wszystkie placówki działające w ramach NFZ i zajmujące się fizjoterapią muszą zapewnić wykonywanie zabiegu ćwiczenia indywidualne z fizjoterapeutą? Będąc w jednej z placówek celem zapisania się na zabiegi dowiedziałam się, że zabiegi typu laser, pole magnetyczne są na NFZ, ale ćwiczeń indywidualnych nie wykonują w ramach umowy z NFZ tylko trzeba za nie zapłacić. Czy jest to zgodne z prawem?