Email: Małgorzata

 Subject: termin wyjazdu

 Message: Dzień dobry. Złożyłam wniosek o wyjazd sanatoryjny 25.04.2018r. Mój profil to neurologia. Bardzo proszę o określenie najbardziej prawdopodobnego terminu wyjazdu na leczenie.

Email: Edyta i Maciej

Subject: informacji

Message: W końcu lutego br.nasze skierowania(po upływie 18 m-cy) po ponownej analizie przez lekarza rodzinnego doręczono do NFZ w celu dalszej konsultacji. Kiedy możemy spodziewać się informacji o kolejności oczekiwania na stronie NFZ ?

Email: Małgorzata

Subject: realizacja skierowań

Message: Dzień dobry, bardzo proszę o udzielenie informacji z jakiego miesiąca realizowane są obecnie skierowania. Złożyłam wniosek w kwietniu 2018 r. Kiedy mogę oczekiwać wyjazdu na leczenie sanatoryjne. Pozdrawiam.

Email: Halina J.

Subject: Weryfikacja skierowania

Message: w dniu 8 marca br. otrzymałam z NFZ pismo/zawiadomienie o treści: "skierowanie zostało odesłane do lekarza, który je wystawił, ponieważ minął okres 18 miesięcy od daty jego wystawienia. Powodem odesłania jest konieczność aktualizacji i weryfikacji Twojego stanu zdrowia".

20 marca lekarz zaktualizowała moje skierowanie, a 21 marca zostało ono odesłane do NFZ( jak poinformowała mnie moja przychodnia). W przeglądarce skierowań jednak nadal widnieje informacja j/w. Dlaczego?

Email: Ilbi

Subject: Czas oczekiwania na sanatorium.

Message: Jaki jest okres oczekiwania od złożenia wniosku i jego zatwierdzenia do terminu pobytu w sanatorium ( ile miesięcy)?

Email: Wiki

Subject: Uzdrowiskowa rehabilitacja w szpitalu uzdrowiskowym

Message: Witam! Mój mąż choruje na przewlekła chorobę neurologiczna. Często leży w szpitalu i prawie co roku korzysta dodatkowo z rehabilitacji uzdrowiskowej. W 2016r.  czekał 9 miesięcy na taki pobyt a w 2018r. tylko 4 miesiące. Jaki jest czas oczekiwania na rehabilitację uzdrowiskowa w szpitalu uzdrowiskowym w 2019r.?

Email: Wojciech

Subject: Sanatorium

Message:   Proszę o udzielenie informacji z jakiego okresu złożenia są obecnie rozpatrywane wnioski o skierowanie do sanatorium.
   Proszę również o podanie orientacyjnego terminu wyjazdu do sanatorium dla wniosku zarejestrowanego w drugiej połowie maja 2017 r.
Z góry dziękuję za udzielenie odpowiedzi

Email: Kwiryna
 
Subject: czas oczekiwania na skierowanie po weryfikaji
 
Message: Zadane w powyższej kwestii w dniu 13.03. br. pytanie przez Pana Zbigniewa dotyczy wielu pacjentów - i nic w tym dziwnego. Przypomnę, że NFZ odsyłając skierowanie do lekarza kierującego powołuje się na termin 30 dniowy, pod rygorem utraty wyjazdu , w razie jego przekroczenia.Podobny termin 30 dniowy udzielenia odpowiedzi przez konsultanta jest określony w przepisach(brak miejsca na przytaczanie wszystkich).Dodam, że z zadowoleniem przyjmuje fakt stosowania przez NFZ przepisów KPA dot.odpowiedzi na pytania czy skargi.Skąd zatem wziął się termin 2,5 miesięczny na uzyskanie przez pacjenta informacji o "numerze w kolejce"? NFOZ powinien dbać o stan zdrowia ludzi często starych i ich po prostu nie stresować.Poza tym:ludzie maja plany i mimo ich:marudzenia" wykazujcie pp.urzędnicy więcej empatii!

Email: Anna P.

Subject: sanatorium poszpitalne

Message: Maż otrzymał skierowanie do sanatorium po operacji kardiologicznej. I co dalej z tym zrobić ?

Email: Zbigniew .

Subject: weryfikacja skierowania

Message: Witam
W dniu 22 stycznia otrzymałem zwrot skierowania do sanatorium z adnotacją o konieczności weryfikacji przez lekarza kierującego.W dniu 24 stycznia,po udzieleniu weryfikacji,odesłałem skierowanie ponownie do oddziału 05 NFZ.Do chwili obecnej nie mam informacji na jakim etapie jest sprawa mojego skierowania.W przeglądarce skierowań jest niezmiennie informacja o odesłaniu skierowania do lekarza kierującego.Mój numer skierowania to:05-17-23833.Dziękuję za udzielenie odpowiedzi.Pozdrawiam.