Email: Wiki

Subject: Uzdrowiskowa rehabilitacja w szpitalu uzdrowiskowym

Message: Witam! Mój mąż choruje na przewlekła chorobę neurologiczna. Często leży w szpitalu i prawie co roku korzysta dodatkowo z rehabilitacji uzdrowiskowej. W 2016r.  czekał 9 miesięcy na taki pobyt a w 2018r. tylko 4 miesiące. Jaki jest czas oczekiwania na rehabilitację uzdrowiskowa w szpitalu uzdrowiskowym w 2019r.?

Email: Wojciech

Subject: Sanatorium

Message:   Proszę o udzielenie informacji z jakiego okresu złożenia są obecnie rozpatrywane wnioski o skierowanie do sanatorium.
   Proszę również o podanie orientacyjnego terminu wyjazdu do sanatorium dla wniosku zarejestrowanego w drugiej połowie maja 2017 r.
Z góry dziękuję za udzielenie odpowiedzi

Email: Kwiryna
 
Subject: czas oczekiwania na skierowanie po weryfikaji
 
Message: Zadane w powyższej kwestii w dniu 13.03. br. pytanie przez Pana Zbigniewa dotyczy wielu pacjentów - i nic w tym dziwnego. Przypomnę, że NFZ odsyłając skierowanie do lekarza kierującego powołuje się na termin 30 dniowy, pod rygorem utraty wyjazdu , w razie jego przekroczenia.Podobny termin 30 dniowy udzielenia odpowiedzi przez konsultanta jest określony w przepisach(brak miejsca na przytaczanie wszystkich).Dodam, że z zadowoleniem przyjmuje fakt stosowania przez NFZ przepisów KPA dot.odpowiedzi na pytania czy skargi.Skąd zatem wziął się termin 2,5 miesięczny na uzyskanie przez pacjenta informacji o "numerze w kolejce"? NFOZ powinien dbać o stan zdrowia ludzi często starych i ich po prostu nie stresować.Poza tym:ludzie maja plany i mimo ich:marudzenia" wykazujcie pp.urzędnicy więcej empatii!

Email: Anna P.

Subject: sanatorium poszpitalne

Message: Maż otrzymał skierowanie do sanatorium po operacji kardiologicznej. I co dalej z tym zrobić ?

Email: Zbigniew .

Subject: weryfikacja skierowania

Message: Witam
W dniu 22 stycznia otrzymałem zwrot skierowania do sanatorium z adnotacją o konieczności weryfikacji przez lekarza kierującego.W dniu 24 stycznia,po udzieleniu weryfikacji,odesłałem skierowanie ponownie do oddziału 05 NFZ.Do chwili obecnej nie mam informacji na jakim etapie jest sprawa mojego skierowania.W przeglądarce skierowań jest niezmiennie informacja o odesłaniu skierowania do lekarza kierującego.Mój numer skierowania to:05-17-23833.Dziękuję za udzielenie odpowiedzi.Pozdrawiam.

Email: Elżbieta Ch.

Subject: Chce zrezygnować z wyjazdu do Sanatorium

Message: Z powodu choriby mojej mamu 90 lat musze zrezygnowac z wyjazdu do Sanatorium. Jestem wdowa i jej jedyna corką. Nie mam innej mozliwoscui opieki nad matka. jakie formalnosci mam dopełnić zwiazku z rezygnacja. Skerowanie jest jeszcze w NFZ Wrocław a wujazd Kołobrzeg 24 kwietnia 2019.

Email: Kuracjusz

Subject: Termin wyjazdu.

Message: Mój numer w kolejce do sanatorium to 16.... neurologia. Proszę podać w przybliżeniu w jakim miesiącu mogę liczyć na przydział skierowania. Muszę zaplanować urlop wypoczynkowy i ta informacja jest dla mnie konieczna.

Email: Karolina

Subject: Sanarorium z dzieckiem

Message: Witam serdecznie. Czytałam, że nie powinno się korzystać ze zwolnienia lekarskiego kiedy jedzie się z dzieckiem (w moim przypadku 4 lata) do sanatorium. Rodzic powinien skorzystać z urlopu wypoczynkowego. Pracodawca może jednak odmówić udzielenia takiego urlopu. Lub też powiedzieć, że drugi rodzic może jechać z dzieckiem. Drugi rodzic również pracuje. A ja spotkałam się już z pretensjami mojego Szefa, że to ja a nie mój mąż opikuję się dzieckiem podczas choroby. Nie nadużywam tego przywileju. Od powrotu z macierzyńskiego przez 3,5 roku łącznie wykorzystałam chyba 16 dni na opiekę nad dzieckiem i to dopiero w tym roku a mój Szef był już niezadowolony. Wyjeżdżamy za kilka miesięcy ale co mam zrobić gdy Szef odmówi urlopu. Z czego mogę skorzystać aby móc pojechać z dzieckiem do sanatorium?

Email: Basia

Subject: Sanatorium

Message: Mam pytanie jestem na zwolnieniu lekarskim i 7 kwietnia jadę do sanatorium,szef chce mi wpisać urlop na czas sanatorium nawet jeśli jestem na zwolnieniu.Choruję na Stwardnienie Rozsiane jest to choroba nieuleczalna. Moje pytanie brzmi czy on robi to legalnie bo chyba cofnie mi się urlop skoro jestem na zwolnieniu?

Email: Katarzyna

Subject: zabiegi a niedyspozycyjnosc

Message: Witam. Przebywam obecnie w sanatorium. Mam zaplanowane masaże wodne, kąpiele lecznicze,basen i kriokomorę. Za kilka dni spodziewam się miesiączki podczas której nie powinno się korzystać z takich zabiegów. Co powinnam zrobić? Czy mam przez cały tydzień zrezygnować z zabiegów i je stracić?