Email: W. Halina

Subject: Kolejka do ZOL

Message: Dzień dobry, czy jeżeli pacjent ma orzeczenie o stopniu niepełnosprawności w stopniu znacznym to omija kolejkę osób oczekujących do Zakładu Opiekuńczo Leczniczego. Tak jak to jest w przypadku lekarza specjalisty.

Email: Zbigniew Kubiak

Subject: umówienie wizyty u lekarza

Message: Dzień dobry. W dniu 26 marca chciałem zamówić wizytę u lekarza neurologa w ramach NFZ.Pani w rejestracji zarządała okazania skierowania od lekarza rodzinnego.Ponieważ na chwilę obecną nie miałem go,rejestratorka odmówiła zapisania mnie na listę oczekujących na wizytę.Po moich usilnych tłumaczeniach zgodziła się i zapisała mnie na 16 lipca.Zastrzegła jednak,że jeżeli w przeciągu dwóch tygodni nie dostarczę skierowania,to Ona mnie z tej listy skreśli-bo takie są przepisy.Moje pytanie brzmi-czy rejestratorka ma prawo wykreślić mnie z listy oczekujących na wizytę i czy mogę okazać skierowanie od lekarza rodzinnego do lekarza specjalisty, w dniu wyznaczonym na wizytę.
Dziękują za udzielenie odpowiedzi.Pozdrawiam.

Email: Kinga

Subject: Zabieg chirurgi szczękowej w znieczuleniu ogólnym u dziecka

Message: Dzień dobry u mojej córki (8lat) stwierdzono , że posiada cztery dodatkowe górne dwójki . Pani profesor w (SP ZOZ Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego ul.Pomorska ) stwierdziła iż trzeba je usunąć w znieczuleniu ogólnym i ze względu na rozległość ingerencji trzeba podzielić to na dwa zabiegi . Została nam wyznaczona data pierwszego zabiegu na 4 marca . Niestety pod koniec lutego zadzwonili do nas , że nie mają kontraktu z nfz i kazali zadzwonić na koniec marca czy mają już podpisany kontrakt bądź wykonać zabieg u nich prywatnie za kwotę 4600zł . Dzisiaj dzwoniłam do instytutu i zostałam poinformowana , że nie ma refundacji i żeby dzwonić na koniec maja . Proszę o informację gdzie mogę wykonać córce taki zbieg w znieczuleniu ogólnym i od jakiego lekarza mam teraz uzyskać skierowanie ?

Email: Krzysztof

Subject: Zmiana specjalisty

Message: Czy po złożeniu skierowania do specjalisty można wycofać stamtąd skierowanie i zarejestrować się w innej przychodni? Nadmieniam, że wizyta planowana jest dopiero za dwa miesiące.

Email: Anna

Subject: wizyta fizjoterapeutyczna

Message: Witam,
Czy nowa ustawa która weszła w życie z dniem 1 stycznia 2019r. Obowiązuje świadczeniodawcę do przeprowadzenia wizyty fizjoterapeutycznej przez zabiegami oraz po zakończeniu zabiegów, każdemu pacjentowi skierowanemu na zabiegi fizjoterapeutyczne.

Email: Ewelina Z.

Subject: Okulista

Message: Dziecko 8 lat z naciekiem ropnym dolnej powieki. Skierowanie od pediatry do specjalisty okulisty z dopiskiem pilne! Termin wizyty na nfz za 5 dni, oczywiscie prywatnie od reki. Czy lekarz w takiej sytuacji nie powinien przyjac dziecka szybciej?  Gdzie znajde jakies regulacje?

Email: Anna M.

Subject: Skierowanie do dermatologa

Message: Dzień dobry, czy do dermatologa trzeba mieć skierowanie i gdzie w Łodzi zrobię wymrażanie/usuwanie kurzajek na NFZ?

Email: Anna M.

Subject: proteza zębowa

Message: W maju mija 5 lat od czasu kiedy miałam robioną protezę.Czy do zrobienia następnej musi minąć pełne 5 lat, czy mogę zrobić już teraz?

Email: Andrzej S.

Subject: Skierowanie do laryngologa

Message: Czy skierowanie do laryngologa jest potrzebne również w sytuacji gdy chodzi o usunięcie z ucha ciała obcego i szybka interwencja jest pożądana.
Czy w takiej sytuacji (nie zagrażającej bezpośrednio zdrowiu) można skorzystać z innej procedury?

Email: Lidia

Subject: Informacja z przychodni

Message: Dzieñ dobry ; 3 miesiące temu zapisałam się na wizytę u okulisty na podstawie skierowania w placówce zakontraktowanej  przez NFZ . W umówionym terminie przy rejestracji poinformowano mnie , że moja wizyta jest nieaktualna , bo lekarz od 2 m-cy nie pracuje. Podobno do mnie dzwoniono ,ale na jakiś inny numer telefonu .Czy placówka ma obowiązek skutecznie poinformować pacjenta , że niepotrzebnie czeka na wizytę ?