Email: WIOLETTA W.

Subject: Pytanie dotyczące badań

Message: Witam...Mam pytanie czy jeśli lekarz neurolog kieruje mnie na badania i odsyła do lekarza rodzinnego po skierowanie to jest słuszne?Już dwa razy byłam u neurologa i lekarza rodzinnego i bez skutku.Badania kosztują ok.200 zł a odsyłają mnie z kwitkiem i nikt nie chce mi przepisać skierowania.Proszę o jakąś inf.
Pozdrawiam serdecznie

Email: Piotr R.

Subject: Leczenie w przychodni specjalistycznej

Message: Czy mając orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym mam prawo być przyjęty poza kolejnością.

Email: Joanna Sojka

Subject: skierowania do specjalisty

Message: Jaki lekarz oprócz lekarza rodzinnego może wystawić skierowanie do poradni urazowo ortopedycznej?
Ile razy w ciągu roku lekarz rodzinny może wystawiać skierowania do danego specjalisty.Czy chodząc z tym samym schorzeniem do specjalisty mogę skorzystać z konsultacji lekarza tej samej specjalizacji w innej przychodni?
Joanna

Email: Monika M.

Subject: Badania diagnostyczne

Message: Dziecko w wypisie ze szpitala,ma zlecone badania oełne krwi,prób wątrobowych i trzustkowych przez miesiąc co tydzień,w związku z wprowadzonym nowym lekiem Imuran,wizyta u gastroenterologa wyznaczona na wrzesień 2019.Lekarz pediatra odmawia skierowania na badania diagnostyczne.Dziecko jest leczone od 11 lat.Do tej pory nie mieliśmy problemu,lekarka poprzednia odszedła na emeryturę, i zaczął się problem.

Email: Matka z Rh-

Subject: Immunoglobulina 28 do 30 tygodnia ciąży

Message: Witam , jestem w 25 tyg ciazy , mam grupę wg ujemna z tego względu mam dostać szczepionke immunoglobuline w 28 tyg ciazy . Moje pytanie brzmi czy jest ona refundowana z Narodowego Funduszu Zdrowia ? Jeżeli tak to jak taka szczepionke mogę uzyskać, podobno od 2018 roku jest ona bezpłatną, a jednak lekarz twierdzi że nie ma takiej możliwości żeby ja podać w placówce która znalazłam w wykazie placówek obowiązujących kontraktem z NFZ . Co dalej robić? Z góry dziękuję za odpowiedź .

Email: Aleksandra K.

Subject: Zmiana lekarza specjalisty

Message: Przez dluzszy okres czasu nalezalam do jednej poradni neurologicznej. Z przyczyn czysto organizacyjnych zmienilam przychodnie na ta blizej domu. Obecnie okazalo sie ze lekarka do ktorej sie przenioslam odeszla z przychodni i nie bedzie tam narazie neurologa. W zwiazku z tym chcialabym wrocic do poprzedniej przychodni tylko pytanie czy potrzebne bedzie znow skierowanie.

Email: W. Halina

Subject: Kolejka do ZOL

Message: Dzień dobry, czy jeżeli pacjent ma orzeczenie o stopniu niepełnosprawności w stopniu znacznym to omija kolejkę osób oczekujących do Zakładu Opiekuńczo Leczniczego. Tak jak to jest w przypadku lekarza specjalisty.

Email: Zbigniew Kubiak

Subject: umówienie wizyty u lekarza

Message: Dzień dobry. W dniu 26 marca chciałem zamówić wizytę u lekarza neurologa w ramach NFZ.Pani w rejestracji zarządała okazania skierowania od lekarza rodzinnego.Ponieważ na chwilę obecną nie miałem go,rejestratorka odmówiła zapisania mnie na listę oczekujących na wizytę.Po moich usilnych tłumaczeniach zgodziła się i zapisała mnie na 16 lipca.Zastrzegła jednak,że jeżeli w przeciągu dwóch tygodni nie dostarczę skierowania,to Ona mnie z tej listy skreśli-bo takie są przepisy.Moje pytanie brzmi-czy rejestratorka ma prawo wykreślić mnie z listy oczekujących na wizytę i czy mogę okazać skierowanie od lekarza rodzinnego do lekarza specjalisty, w dniu wyznaczonym na wizytę.
Dziękują za udzielenie odpowiedzi.Pozdrawiam.

Email: Kinga

Subject: Zabieg chirurgi szczękowej w znieczuleniu ogólnym u dziecka

Message: Dzień dobry u mojej córki (8lat) stwierdzono , że posiada cztery dodatkowe górne dwójki . Pani profesor w (SP ZOZ Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego ul.Pomorska ) stwierdziła iż trzeba je usunąć w znieczuleniu ogólnym i ze względu na rozległość ingerencji trzeba podzielić to na dwa zabiegi . Została nam wyznaczona data pierwszego zabiegu na 4 marca . Niestety pod koniec lutego zadzwonili do nas , że nie mają kontraktu z nfz i kazali zadzwonić na koniec marca czy mają już podpisany kontrakt bądź wykonać zabieg u nich prywatnie za kwotę 4600zł . Dzisiaj dzwoniłam do instytutu i zostałam poinformowana , że nie ma refundacji i żeby dzwonić na koniec maja . Proszę o informację gdzie mogę wykonać córce taki zbieg w znieczuleniu ogólnym i od jakiego lekarza mam teraz uzyskać skierowanie ?

Email: Krzysztof

Subject: Zmiana specjalisty

Message: Czy po złożeniu skierowania do specjalisty można wycofać stamtąd skierowanie i zarejestrować się w innej przychodni? Nadmieniam, że wizyta planowana jest dopiero za dwa miesiące.