Email: Barbara

Subject: skierowanie na wymianę stawu kolanowego

Message: Czy mogę wycofać skierowanie na zabieg i przenieśc do innego szpitala

Email: Sylwia

Subject: Zmiana przychodni specjalistycznej

Message: Mój syn dostał skierowanie od pediatry do lekarza rehabilitacji. Ten po badaniu skierował go na rehabilitację, niestety brak było terminów więc został wpisany na kolejkę oczekujących. Przez 2 miesiące przeszliśmy z nr 15 na 12! Sprawa jest dość pilna więc zależy nam na czasie. Ostatnio podczas rozmowy z rejestracją, gdy chciałam się dowiedzieć jak idzie kolejka zostałam poinformowana, że przychodnia nie dostała kontraktu z NFZ. W związku z tym chcemy zmienić przychodnię. Znalazłam taką, w której terminy są bardzo krótkie i tam powiedziano mi żebym przyniosła skierowanie, które leży w poprzedniej przychodni. Z kolei tam nie chcą nam wydać tego skierowania. Pani w rejestracji twierdzi że skoro jesteśmy w kolejce to nie może wydać skierowania. Z tym, że nie możemy skorzystać z ich usług bo przecież nie mają kontraktu od kwietnia. Kto ma zatem rację? Czy powinni mi wydać to skierowanie czy pediatra musi wypisać nowe? Co jeśli nie będzie chciał?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Email: Marzena

Subject: skierowanie do poradni rehabilitacyjnej

Message: Proszę o jednoznaczną informację,czy skierowanie do poradni rehabilitacyjnej ważne jest przez rok,czy jak ja leczę się na kręgosłup-skolioza to muszę mieć co rok nowe skierowanie czy może ważne jest to na którym minął rok.

Email: Jan Kania

Subject: zapytanie dot. skierowania do Poradni Rehabilitacyjnej

Message: Dzień dobry.
Ile czasu ważne jest skierowanie do Poradni Rehabilitacyjnej? Nadmienię, że rozpocząłem leczenie w poradni i pani w rejestracji mi powiedziała, że skierowanie mam ważne rok od daty wystawienia. Czy to prawda?

Email: Agnieszka Łukaszczyk

Subject: Badanie GDX i HRT

Message: Czy badania GDX i HRT zlecone przez lekarza okulistę z NFZ są odpłatne?

Email: Anna

Subject: Leczenie zęba 4kanałowego

Message: Lekarz twierdzi że w ramach NFZ nie mogę mieć leczonego zęba z 4ma kanałami - jestem w 12tyg ciąży. Słyszałam jednak że istnieje taka możliwość . Mój dentysta twierdzi że nie ma takiej procedury dla zębów z większą ilością kanałów niż 3. Czy jest taka procedura? Jak może dentysta rozliczyć 4 kanały w jednym zębie? Proszę opisać czy to jest możliwe i jak to zrobić - proszę o bardzo szybką odpowiedź!

Email: Małgorzata G.

Subject: badanie HRT

Message: Czy lekarz świadczący usługi z zakresu okulistyki w ramach NFZ może pobierać opłaty za wykonanie badania HRT, które jest świadczeniem gwarantowanym wpisanym do listy świadczeń gwarantowanych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej? Lekarz przyjmuje w NZOZ, który ma podpisaną umowę z NFZ. Pozostałe badania (gdx, perymetria) wykonywane są nieodpłatnie.

 

Email: Piotr B.

Subject: Rezonans Magnetyczny

Message: Gdzie i Kiedy ? najwcześniej na badanie RM w ramach NFZ na terenie Łodzi

Email: Edmund Sz.

Subject: Okulista

Message: Najkrótsza kolejka do okulisty w Łodzi

Email: Przemek

Subject: Karta DILO Kto może wystawić?

Message: Czy na podstawie podejrzenia nowotworu kartę DILO może również wystawić lekarz AOS?

 

Kartę diagnostyki i leczenia onkologicznego może wydawać lekarz podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) oraz lekarz specjalista w poradni ambulatoryjnej (AOS) jeśli będzie podejrzewał u pacjenta nowotwór złośliwy.

Pacjent może otrzymać kartę także w szpitalu – jeśli w wyniku hospitalizacji (nawet niezwiązanej z chorobą nowotworową) zostanie u niego wykryty nowotwór złośliwy. Na tych samych zasadach kartę otrzymuje pacjent hospitalizowany z powodu nowotworu złośliwego.

Karta może zostać również wydana pacjentowi, jeśli nowotwór złośliwy stwierdzono w ramach badań realizowanych w zakresie programów zdrowotnych.

Więcej informacji na stronie www.pakietonkologiczny.gov.pl

Email: Paulina

Subject: Badanie TK

Message: Czy po zapisaniu się na badanie TK w ramach NFZ oraz pozostawieniu już tego skierowania w tej placówce mogę jeszcze zrezygnować z planowanego badania i odebrać pozostawione skierowanie z uwagi na fakt znalezienia innej placówki w której mogę wykonać TK we wcześniejszym terminie?