Email: magda

 

Subject: biopsja

 

Message: witam

na usg piersi uwidoczniono ognisko 4 mm i powiększone węzły chłonne pachowe - zalecono biopsje cienkoigłową. Gdzie mogę uzyskać skierowanie na biopsje - u onkologa czy u ginekologa?

Email: Grażyna B

Subject: Lekarz specjalista

Message: Dzień dobry!
Mam zmiany zakrzepowe w lewej nodze widoczne w USG Doppler, dostałam 30 zastrzyków w brzuch Neoparin 100 mg od chirurga naczyń odwodowych i dostałam informacje dla lekarz POZ w razie pogorszenia wydać skierowanie do szpitala. Czy lekarz specjalista chirurg naczyń obwodowych nie mógł wystawić skierowania do szpitala? I co zrobić jeśli pogorszy mi się stan zdrowia w dzień wolny od pracy na przykład w weekend (gdzie się udać mam w takim przypadku)? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Grażyna B.

Email: Joanna B.

Subject: Wizyta u specjalisty na NFZ

Message: Chciałam zapytać czy można chodzić do dwóch neurologów na NFZ zaznaczam, że u każdego z lekarzy jestem leczona na inną jednostkę chorobową. z poważaniem

Email: Maciej

Subject: kontynuacji leczenia specjalistycznego

Message: Mam 77 lat i od 7 lat jestem pacjentem leczonym w spółce medycznej w ramach NFZ. Obecnie(od 2 miesięcy), nie mogę otrzymać informacji o terminie wizyty, a w kwietniu lekarz kazał mi się stawić po kwartale na badania - co zresztą wiąże się ze zmianą leków i wystawianiem recept, etc....Obawiam się, że będę zmuszony do zmiany lekarza i leczyć się prywatnie.Dodam, że "mój" lekarz nie ma innej prywatnej praktyki! Co może w takiej sytuacji zrobić pacjent i jak postąpić, żeby dalej się leczyć na NFZ? I jeszcze jedno:wizyty prywatne nie są również wyznaczane.Tabula rasa, nic innego.Proszę o radę.

Email: Monika M

Subject: Opieka pielęgniarska

Message: Witam serdecznie,
Mam zapytanie odnośnie możliwości wizyt pielęgniarki w domu. Mama została zlecenie podawania kroplówek w domu, jednakże ten sam lekarz oświadczył, że nie ma możliwości wizyt pielęgniarki w domu i podawania preparatów. Wskazaną usługę mogę sobie tylko zorganizować na własny koszt. Bardzo proszę o odpowiedź, ewentualnie podstawę prawną.

Email: D.

 

Subject: Ważność skierowania

 

Message: Jak długo jest ważne skierowanie do specjalistów: okulisty i endokrynologa?

Email: Anna Z.

Subject: iniekcje doszklistkowe

Message: Dzień dobry

Bardzo proszę o pomoc

Czy NFZ refunduje iniekcje doszklistkowe?


Jeśli tak, jakie placówki zajmują się takimi iniekcjami i jaki jest czas oczekiwania? Pacjentka ma 75 lat, straciła całkowicie widzenie w jednym oku oraz niemal całkowicie widzenie w drugim oku.

Iniekcje doszklistkowe są wskazywane jako jedyna szansa.

Współistnieje cukrzyca.

Mama pracowała jako pielęgniarka i teraz pobiera "pielęgniarską emeryturę", z której trudno się utrzymać a o wykonywaniu z niej zabiegów komercyjnych nie można nawet marzyć.

Mama traci wzrok.

Dlatego jeszcze raz bardzo proszę o pomoc i pilną odpowiedź.
Mieszkamy w województwie łódzkim. Ani Łódzki Oddział ani Piotrków Tryb. nie odpowiedział na moje pytania.

Email: Barbara

Subject: skierowanie na wymianę stawu kolanowego

Message: Czy mogę wycofać skierowanie na zabieg i przenieśc do innego szpitala

Email: Sylwia

Subject: Zmiana przychodni specjalistycznej

Message: Mój syn dostał skierowanie od pediatry do lekarza rehabilitacji. Ten po badaniu skierował go na rehabilitację, niestety brak było terminów więc został wpisany na kolejkę oczekujących. Przez 2 miesiące przeszliśmy z nr 15 na 12! Sprawa jest dość pilna więc zależy nam na czasie. Ostatnio podczas rozmowy z rejestracją, gdy chciałam się dowiedzieć jak idzie kolejka zostałam poinformowana, że przychodnia nie dostała kontraktu z NFZ. W związku z tym chcemy zmienić przychodnię. Znalazłam taką, w której terminy są bardzo krótkie i tam powiedziano mi żebym przyniosła skierowanie, które leży w poprzedniej przychodni. Z kolei tam nie chcą nam wydać tego skierowania. Pani w rejestracji twierdzi że skoro jesteśmy w kolejce to nie może wydać skierowania. Z tym, że nie możemy skorzystać z ich usług bo przecież nie mają kontraktu od kwietnia. Kto ma zatem rację? Czy powinni mi wydać to skierowanie czy pediatra musi wypisać nowe? Co jeśli nie będzie chciał?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Email: Marzena

Subject: skierowanie do poradni rehabilitacyjnej

Message: Proszę o jednoznaczną informację,czy skierowanie do poradni rehabilitacyjnej ważne jest przez rok,czy jak ja leczę się na kręgosłup-skolioza to muszę mieć co rok nowe skierowanie czy może ważne jest to na którym minął rok.

Email: Jan Kania

Subject: zapytanie dot. skierowania do Poradni Rehabilitacyjnej

Message: Dzień dobry.
Ile czasu ważne jest skierowanie do Poradni Rehabilitacyjnej? Nadmienię, że rozpocząłem leczenie w poradni i pani w rejestracji mi powiedziała, że skierowanie mam ważne rok od daty wystawienia. Czy to prawda?