Email: Olha P.

Subject: Zaświadczenie na kartę pobytu

Message: Jaka jest cena żeby zrobić zaświadczenie zdrowotne aktualne w Polsce dla studenta z Ukrainy?

Email: Angela

Subject: Ubezpieczenie

Message: Witam,
Mam 21 lat i uczęszczam do rocznej szkoły policealnej. Mam mały problem i nikt nie potrafi udzielić mi na niego odpowiedzi mianowicie, zależy mi na ubezpieczeniu zdrowotnym jednakże słyszałam  że jako osoba, która uczy się na kierunku jednorocznym nie przysługuje mi owe ubezpieczenie. Czy to prawdziwa informacja czy tylko plotka i rodzice mogą mnie ubezpieczyć  Dodam jeszcze, że moja szkoła nie wydaje legitymacji tylko ewentualne zaświadczenie o nauce, czy to może być problem? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Email: Paweł A.

Subject: zgłoszenie do ubezpieczenia dzieci

Message: Witam
!6 listopada dotarło do ZUS o zgłoszeniu moich dzieci do ubezpieczenia. ZUS ma 15 dni na przekazanie informacji do NFZ. W piatek 07.12 dziecko nadal nie było potwierdzone jako zgłoszone do ubezpiecznia. Prosze o wyjasnieni

Email: Paulina

Subject: Ubezpieczenie

Message: Witam. Czy będąc na zwolnieniu lekarskim po ustaniu zatrudnienia mogę przebywać w szpitalu i mieć operację na NFZ? Czy będę musiała opłacić sama?

Email: Weronika

 Subject: Objęcie ubezpieczeniem

 Message: Witam w listopadzie wysłałam zapytanie o status ubezpieczenia ponieważ w ewuś zaznaczam się na czerwono a mama zgłosiła mnie do ubezpieczenia w zakładzie pracy, ponieważ jeszcze się uczę w technikum. Do wniosku który do Państwa wysłałam dołączyłam wszystkie stosowne załączniki potwierdzające ubezpieczenie. Minęło dużo czasu a ja nie dostałam żadnej odpowiedzi od Państwa.

Email: Monika

Subject: Ubezpieczenie

Message: Czy istnieje mozliwosc zgloszenia czlonka rodziny z data wstecz jesli czlonek rodziny nigdy wczesniej nie byl zgloszony do ubezpieczenia osoby jako czlonek rodziny ???

Email: Aleksandra N.

Subject: Nowa ustawa ?

Message: Witam. Piszę z zapytaniem czy system EWUŚ nadal obowiązuje i czy przy rejestracji do poradni specjalistycznej konkretnie do hospicjum domowego pacjent musi posiadać ważny dokument potwierdzający opłacanie składek ubezpieczenia zdrowotnego?

Email: Marek

Subject: Ewuś a obcokrajowiec

Message: Witam, zatrudniam obcokrajowca. Zgłosiłem go po numerze paszportu. Czy placówka medyczna może sprawdzić obcokrajowca po numerze paszportu w systemie ewuś?

Email: NFZ

Subject: zaswiadczenie

Message: czy zaświadczenie o tym ze dziecko jest ubezpieczone musi odebrać osobiście matka. Dziekuje za odpowiedz

Subject: zgłoszenie do ubezpieczenia zdrowotnego, zapewnienie choremu bezpłatnej opieki zdrowotnej