Drukuj

Email: Magda

Subject: Ubezpieczenie

Message: Jeżeli do tej pory studiowałam i byłam wpisana na ubezpieczenie rodzica to czy w sytuacji kiedy od 10 lutego przestaje być studentką to do kiedy obowiązuje mnie ubezpieczenie i mogę leczyć się w ramach NFZ? Jestem przewlekle chora i muszę regularnie kupować lekarstwa.


W myśl art. 67 ust. 5 pkt.2 ustawy oświadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, prawo do świadczeń opieki zdrowotnej dla osób, które ukończyły szkołę wyższą wygasa po upływie 4 miesięcy od ukończenia studiów lub studiów doktoranckich albo skreślenia z listy studentów lub uczestników studiów doktoranckich.