Drukuj

W sobotę 22 lutego, w godz. 9:00-15:00 w Szpitalu Kopernika w Łodzi odbędzie się akcja profilaktyczna wieńcząca tegoroczne obchody
Światowego Dnia Walki z Rakiem oraz Światowego Dnia Chorego.

 

  

W ramach akcji przewidziane są:

 

Na badania i konsultacje obowiązują zapisy, które będą prowadzone w poniedziałek 17 lutego i wtorek 18 lutego w godz. 9:00-14:00 pod numerem 42 689 57 57.

Osoby w wieku 65+ zapraszamy na badania USG w kierunku wykrycia tętniaków aorty brzusznej (wejście od ul. Pabianickiej 62).

Zapisy na badanie w kierunku wykrycia tętniaków aorty brzusznej prowadzone będą pod numerem 42 689 51 13 od poniedziałku 17 lutego do piątku 21 lutego w godzinach 9:00-14:00.

 

W dniu akcji prowadzone będą też zapisy do badań kolonoskopowych w ramach projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Badania skierowane są w szczególności do osób  w wieku 50-65 lat, u których nie występują  objawy kliniczne sugerujące istnienie raka jelita grubego, i które nie miały wykonanej kolonoskopii w ostatnich 10 latach.

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia stoisk naszych Partnerów:

Przedstawicielki Łódzkiej Fundacji Kocham Życie przeprowadzą naukę samobadania piersi i odpowiedzą na pytania związane z doświadczeniem choroby nowotworowej.

Przedstawiciele Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia zaproponują:

Na stoisku Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi będzie można dowiedzieć się, jak zostać honorowym dawcą krwi, otrzymać ciekawe materiały informacyjne i gadżety promujące krwiodawstwo.

 

Stoiska będą zlokalizowane na terenie Wojewódzkiej Przychodni Onkologicznej (wejście od ul. Paderewskiego 4).

 

Serdecznie zapraszamy!

Źródło: Rzecznik prasowy