Z dr n. med. Elżbietą Kędzią-Kierkus, ordynatorem oddziału chorób wewnętrznych w Szpitalu Bonifratrów w Łodzi, Lekarzem Roku w plebiscycie Hipokrates Ziemi Łódzkiej 2016 rozmawiamy o systematyczności w dbaniu o zdrowie, ważnych okresach w życiu kobiety i ważnych dla kobiet badaniach.

Depresja to zaburzenie afektywne, które najczęściej objawia się poczuciem smutku, obniżonym nastrojem, brakiem chęci do działania oraz negatywnym postrzeganiem rzeczywistości. Na depresję cierpi coraz więcej z nas - to zaburzenie dotyka i dzieci i dorosłych i seniorów. Depresję można leczyć!

Zapraszamy do lektury wywiadu z Profesorem Jerzym Stańczykiem, pan Profesor radzi, jak dbać o dziecko, przypomina, jak powinna wyglądać wizyta u lekarza pediatry oraz przestrzega przed leczeniem kataru i gorączki w szpitalnym oddziale ratunkowym. Z Panem Profesorem rozmawiała Anna Leder, rzecznik prasowy ŁOW NFZ.

Barbara Kucharska fundator i założyciel Fundacji Diabeciaki Pomoc Młodym Diabetykom, z wykształcenia Kosmetolog, Dziennikarka, Edukator Społeczny - matka dziecka chorego na cukrzycę od 13 lat. Działalnością charytatywną zajęła się 3 miesiące po rozpoznaniu choroby u 5-letniego wówczas Maćka. Początkowo działała w istniejącym Stowarzyszeniu Pomoc Młodym Diabetykom. W 2010 roku zainicjowała utworzenie Fundacji w celu objęcia opieką młodych chorych i kobiety w ciąży do 26 roku życia.