Szanowni Państwo,

Łódzki Oddział NFZ wkrótce zakończy negocjowanie i podpisywanie umów z poradniami, gabinetami i szpitalami, w których będą się Państwo leczyć przez najbliższych kilka lat.

Wybraliśmy dla Państwa poradnie, oddziały szpitalne, gabinety stomatologiczne i rehabilitacyjne, które dysponują nowoczesnym, nowym sprzętem i mają wysoko wykwalifikowanych specjalistów.

Zazwyczaj będą to miejsca, które znają Państwo od dawna. Na medycznej mapie Łodzi pojawiły się jednak nowe placówki medyczne i często to w nich odtąd będą Państwo kontynuowali bezpłatne leczenie.

Dlaczego tak się dzieje? Lekarze specjaliści zmieniają dotychczasowe miejsca pracy, otwierają nowe, własne poradnie, biorą udział w konkursie ofert. Oznacza to, że być może w nowych poradniach spotkacie Państwo lekarzy, u których leczyliście się od lat.

Poza tym zasady konkursu ofert i konieczność zapewnienia Państwu opieki lekarskiej na wysokim poziomie obligują NFZ do podpisania umów z placówkami, które złożyły najlepsze oferty.

W roku 2012 na Państwa leczenie przeznaczymy o 259 mln więcej niż w tym roku. Oznacza to, że łatwiej będzie korzystać z leczenia, wiele poradni zadeklarowało nam, co dodatkowo punktowaliśmy, bardziej dogodne dla Państwa, popołudniowe i sobotnie godziny pracy.

Dołożymy wszelkich starań, aby wszystkie zmiany, które przynosi Nowy Rok były dla Państwa jak najmniej odczuwalne.

Informacje o tym, gdzie się leczyć od 1 stycznia 2012 roku przekażemy Państwu wkrótce po zakończeniu konkursów ofert.

 

Jan Wojciech Bieńkiewicz

dyrektor ŁOW NFZ