Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Szpital Zakonu Bonifratrów im. Św. Jana Bożego serdecznie zapraszają na Bonifraterską Akademię Zdrowia.

15 czerwca 2019 r.

godz. 10.00 - 14.00

 

Bonifratrzy

  

W sobotę 15 czerwca w godz. 10–14 w Centrum Medycznym im. dr. Wacława Łęckiego przy Szpitalu im. św. Jana Bożego w Łodzi (Szpitala Zakonu Bonifratrów) odbędzie się wydarzenie, otwierające łódzki cykl Akademii Zdrowia, mające swoje korzenie w bonifraterskiej szkole szpitalnictwa.

 

Wydarzenie pod honorowym patronatem
Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ

NFZ Logo Bliżej

W czasie pikniku, poza ciekawymi interaktywnymi formami zapoznawania się z objawami schorzeń i sposobami ich leczenia w ortopedii i okulistyce, przewidziano też mnóstwo atrakcji dla młodszych i starszych.

Bonifratrzy3

Odbędą się także warsztaty i pokazy taneczne prowadzone przez Akademię formy i tańca ODORIKO, spotkanie z Żużlowcami z Klubu Żużlowego „Orzeł” Łódź, trening i pokazy piłkarskie poprowadzone przez akademię BS Talent Academy. Na najmłodszych uczestników (i nie tylko) będą czekały gadżety i łakocie.

 

Program Akademii Zdrowia

  • godz. 10 – wykład „Zaćma oraz zwyrodnienie plamki żółtej – fakty i mity – jak i kiedy rozpocząć leczenie?" – dr Katarzyna Piasecka;
  • godz. 10.20–12 – indywidualne konsultacje z okulistą – dr Katarzyną Piasecką (zapisy w Poradni Specjalistycznej – tel. 502 200 276);
  • godz. 11–12 – panel warsztatowy dla pacjenta – „Usuń zaćmę, wymień staw";
  • godz. 11– 13 – indywidualne konsultacje z ortopedą (zapisy w Poradni Specjalistycznej – tel. 502 200 276);
  • godz. 12 – wykład „Protezoplastyka stawów – fakty i mity – dlaczego nie warto zwlekać?" – dr Grzegorz Sobieraj, dr Beata Rechcińska-Roślak;
  • godz. 12.30–13.45 – grupowe ćwiczenia z fizjoterapeutą – Michał Jagiełło, Aneta Kozłowska (zapisy w Poradni Rehabilitacji – tel. 502 200 274), uczestnicy powinni wziąć ze sobą strój gimnastyczny.

 

Będzie można skorzystać z bezpłatnego badania pomiaru ciśnienia i badania poziomu cukru #NieCukrz, a także z porad ziołoleczniczych

 

Przygotowano szereg atrakcji:

  • godz. 10.30–11 – pokaz tańca – Akademia ODORIKO,
  • godz. 11–12.30 – prezentacja Klubu Żużlowego „Orzeł" Łódź,
  • godz. 12.30–14 – pokazy i wspólne ćwiczenia – Szkółka piłkarska BS Talent Academy.

 

Porady Amazonek

Wolontariuszki ze Stowarzyszenia Łódzki Klub Amazonka będą udzielały porad z zakresu profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy. Podzielą się też praktyczną wiedzą z zakresu wyboru protezy piersi i własnymi doświadczeniami w leczeniu obrzęków limfatycznych. Amazonki poinstruują zainteresowane panie, jak samodzielnie badać piersi.

 

nfz naglowek lodzki

 

Internetowe Konto Pacjenta

ikp

Na stoisku Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ będzie można założyć profil zaufany i zalogować się nim do Internetowego Konta Pacjenta (IKP). Na IKP znajdziemy dane o swoim leczeniu od 2008 roku, udostępnimy lekarzowi lub bliskiej osobie informacje o stanie zdrowia i historię przepisanych leków. Konto w IKP umożliwia dostęp do e-recept na własnym telefonie.

 profil

Profil zaufany, który założymy, przyda się nie tylko do logowana na koncie IKP. Dzięki profilowi zaufanemu można korzystać z setek usług online na wielu portalach urzędowych, czyli załatwiać ważne sprawy bez wychodzenia z domu.

 

Ważne! Aby potwierdzić profil zaufany prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego i telefonu komórkowego!

 

Ponadto 15 czerwca będzie można otrzymać informacje o bezpłatnym leczeniu i leczeniu sanatoryjnym, a także otrzymać próbną tygodniową dietę DASH z serwisu diety.nfz.gov.pl

 

 Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

 

EKUZ

 

15 czerwca w godz. 10–14 w Szpitalu Zakonu Bonifratrów będzie można wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) przed zbliżającymi się wakacjami. Jest to doskonała okazja wyrobienia karty EKUZ, po którą w ciągu tygodnia należy zgłosić się do siedziby Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia

Od 1 czerwca br. kartę można otrzymać aż na 3 lata, a nie jak do tej pory – 18 miesięcy! Bez zmian pozostaje 5-letni okres ważności karty wydanej dla emerytów oraz dzieci.

Serdecznie zapraszamy!

 Bonifratrzy1

 

  Bonifratrzy2

 

 

 Źródło: Rzecznik prasowy