NFZ Logo Bliżej

 

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zaprasza wszystkich łodzian w każdą środę października na salę obsługi w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 56. W najbliższą środę zachęcamy Państwa do skorzystania z nauki samobadania piersi, będziemy także informowali o badaniach genetycznych dla pań obciążonych genetycznym rakiem piersi i jajnika.

samobadanie

 #ŚRODA Z PROFILAKTYKĄ

  

Przez cały październik na sali obsługi w Łodzi będzie można spotkać się z przedstawicielami stowarzyszeń i organizacji działających na rzecz pacjentów i ekspertami w zakresie profilaktyki zdrowotnej.

 

To doskonała okazja, aby przy okazji załatwiania spraw w NFZ porozmawiać ze specjalistami m.in. na temat profilaktyki i zdrowego odżywiania, a także skorzystać z badań diagnostycznych takich jak badanie poziomu cukru we krwi, czy badanie poziomu ciśnienia tętniczego.

 

Nasze przedsięwzięcie organizujemy w ramach kampanii

#ŚrodaZProfilaktyką

#PlanujęDługieŻycie.

 

 

godz. 9 - 14  Dietetyk Mgr Michał Marciniak - porady doświadczonego dietetyka, diety z portalu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. skonsultuj swój jadłospis.

 

godz. 12-14  Fundacja Diabeciaki - Doświadczeni edukatorzy z Fundacji Diabeciaki przybliżają zasady związane z profilaktyką cukrzycy. Można zmierzyć poziomu glukozy we krwi. Edukatorzy doradzą, co powinno znaleźć się w naszym codziennym menu, byśmy uniknęli zachorowania na cukrzycę oraz jak powinni odżywiać się diabetycy. Przy okazji promocja portalu www.diety.nfz.gov.pl

 

godz. 9-12 Stowarzyszenie Łódzki Klub Amazonka - wolontariuszki Stowarzyszenia Łódzkiego Klubu Amazonka udzielają porad z zakresu profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy. Dzielą się też praktyczną wiedzą z zakresu wyboru protezy piersi. Opowiadają o własnych doświadczeniach w leczeniu obrzęków limfatycznych. Amazonki podpowiadają, jak samodzielnie badać piersi.

 

godz. 9-16 – bezpłatne badania profilaktyczne: badanie poziomu cukru we krwi, pomiar ciśnienia, analiza BMI, analiza jakości skóry.

  

 

Serdecznie zapraszamy!