Zdrowy Sierpień to nasz pomysł na profilaktykę i prozdrowotną edukację w samym środku lata. Zapraszamy na naszą salę obsługi przy Targowej 35 w Łodzi. Każdego dnia od godziny 10 do 14 spotkają Państwo ekspertów i edukatorów, którzy podpowiedzą, jak zminimalizować ryzyko zachorowania, jak się leczyć, jak wrócić do zdrowia po wypadku czy chorobie. Farmaceuta przejrzy listę leków, będzie można zbadać poziom glukozy we krwi i dowiedzieć się, jak żyć, by nie zachorować na cukrzycę.

Jak zawsze będzie można skorzystać z bezpłatnych pomiarów w naszym kiosku profilaktycznym, otrzymać bezpłatną dietę i cenne materiały edukacyjne.

Naszym gośćmi będą przedstawiciele organizacji pacjenckich, ZUS, PFRON, farmaceuta, podolog i dietetyk.

PONIEDZIAŁEK

8 sierpnia – dietetyk Michał Marciniak - bezpłatne porady dietetyczne

8,22,29 sierpnia – podolog  Marta Kocemba- poradnictwo w zakresie pielęgnacji i profilaktyki stóp, a także wstępną konsultację profesjonalnego podologa,

WTOREK

9, 16, 23, 30 sierpnia – Amazonki ze Stowarzyszenia Łódzki Klub Amazonek – nauka samobadania piersi, poradnictwo dotyczące profilaktyki i leczenia raka piersi, informacje na temat działalności i wsparcia jakiego w chorobie mogą udzielić Amazonki.

9 sierpnia - Fundacja Pokonać Endometriozę – informacje z zakresu profilaktyki raka szyjki macicy i leczenia endometriozy.

ŚRODA

Środa z NFZ to cykliczna akcja edukacyjna i profilaktyczna, podczas kolejnych sierpniowych śród będziemy informowali o:

  • Profilaktyce raka płuc
  • Stresie oksydacyjnym
  • Bezdechu sennym

CZWARTEK

11, 18, 25 sierpnia – Fundacja Diabeciaki – pomiar poziomu glukozy we krwi, porady dotyczące profilaktyki i leczenia cukrzycy, edukacja diabetyków.

PIĄTEK

12, 19, 26 sierpnia – Oddział Łódzki PFRON - informacje dla osób które wymagają wsparcia ze względu na niepełnosprawność, chcą wrócić do pracy po wypadku lub chorobie i skorzystać z rehabilitacji.

12, 26 sierpnia – ZUS - informacje na temat orzecznictwa i prewencji rentowej

26 sierpnia - farmaceuta – porady farmaceuty,  leki ich stosowanie i środki ostrożności; czym jest wielolekowość i jak ją ograniczyć.

 

Źródło: rzecznik prasowy