Skip to main content

Dla pacjenta

27 lutego - Dzień Zdrowia Psychicznego z ŁOW NFZ

Dzień Zdrowia Psychicznego w ŁOW NFZ

27 lutego 2023 r.
sala obsługi ŁOW NFZ
ul. Targowa 35
godz. 14.00-17.00

 

W poniedziałek 27 lutego w godz. 14:00-17:00 zapraszamy na Salę Obsługi Klientów NFZ w Łodzi przy ul. Targowej 35 na wyjątkowe wydarzenie Dzień Zdrowia Psychicznego z ŁOW NFZ.

 

  Plakat  informacyjny o akcji - 27 lutego Dzień Zdrowia Psychicznego w ŁOW NFZ

 

Tego dnia wszyscy nasi klienci będą mogli bezpłatnie skonsultować się z psychologami i specjalistami z poradni psychologiczno-pedagogicznej.

 

Zapraszamy osoby, które doświadczają kryzysu psychicznego, chciałyby dowiedzieć się, gdzie i jak uzyskać pomoc psychologa lub psychiatry, nigdy nie korzystały z takiej pomocy, choć czują, że jej potrzebują. Wizyta w NFZ to może być pierwszy krok do odzyskania zdrowia psychicznego!

 

Depresja stanowi coraz większy problem zdrowotny i społeczny. Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia do 2030 roku depresja będzie najczęściej występującą chorobą na świecie. Szacuje się, że w Polsce na depresję choruje ok. 1,2 mln osób. Dane NFZ wskazują, że w 2021 r. w Polsce do lekarzy zgłosiło się z rozpoznaniem głównym lub współistniejącym depresji 682 tys. pacjentów.

 

Ponadto będzie można skorzystać z pomiarów w naszym kiosku profilaktycznym. W ciągu kilku minut można sprawdzić najważniejsze parametry: BMI, ciśnienie krwi, poziom tkanki tłuszczowej, tłuszczu trzewnego.

 

W poniedziałek 27 lutego będzie można:

  • porozmawiać ze specjalistami w dziedzinie psychologii i psychiatrii ze Specjalistycznego Psychiatrycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Łodzi Szpitala im. dr J. Babińskiego,
  • porozmawiać ze specjalistą z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 4 w Łodzi;
  • uzyskać odpowiedzi na pytania od przedstawicielki Stowarzyszenia „Dla Rodziny” Pani Katarzyny Siedleckiej – psycholożki, specjalistki psychologii zdrowia i psychologii klinicznej;
  • porozmawiać z mgr psychologii Panem Emilem Otto.

 

Dodatkowo będzie można:

  • porozmawiać z doradcami na temat prowadzonych przez NFZ programów profilaktycznych oraz zasada leczenia,
  • potwierdzić Profil Zaufany i uzyskać pomoc w logowaniu do Internetowego Konta Pacjenta,
  • wyrobić kartę EKUZ.

 

Bezpłatne spotkania na temat zdrowia w Sali Obsługi Klienta NFZ odbywają się regularnie. Informację o kolejnych można znaleźć na stronie internetowej www.nfz-lodz.pl. Sala obsługi przy ul. Targowej 35 czynna jest w poniedziałki w godz. 8:00-18:00 oraz od wtorku do piątku w godz. 8:00-16:00.

 Źródło: Zespół Komunikacji Społecznej