Skip to main content

Dla pacjenta

26 czerwca - Dzień Zdrowia Psychicznego w ŁOW NFZ

Dzień Zdrowia Psychicznego w ŁOW NFZ

26 czewrca 2023 r.
sala obsługi ŁOW NFZ
ul. Targowa 35
godz. 14.00-17.00

W poniedziałek 26 czerwca w godz. 14:00-17:00 zapraszamy na Salę Obsługi Klientów NFZ w Łodzi przy ul. Targowej 35 na wyjątkowe wydarzenie Dzień Zdrowia Psychicznego z ŁOW NFZ.

  Plakat 26 czerwca

 

Tego dnia wszyscy nasi klienci będą mogli bezpłatnie skonsultować się z psychologiem lub psychiatrą.

Zapraszamy osoby, które doświadczają kryzysu psychicznego, chciałyby dowiedzieć się, gdzie i jak uzyskać pomoc psychologa lub psychiatry, nigdy nie korzystały z takiej pomocy, choć czują, że jej potrzebują. Wizyta w NFZ to może być pierwszy krok do odzyskania zdrowia psychicznego!

Depresja stanowi coraz większy problem zdrowotny i społeczny. Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia do 2030 roku depresja będzie najczęściej występującą chorobą na świecie. Szacuje się, że w Polsce na depresję choruje ok. 1,2 mln osób. Dane NFZ wskazują, że w 2021 r. w Polsce do lekarzy zgłosiło się z rozpoznaniem głównym lub współistniejącym depresji 682 tys. pacjentów.

Ponadto będzie można skorzystać z pomiarów w naszym kiosku profilaktycznym. W ciągu kilku minut można sprawdzić najważniejsze parametry: BMI, ciśnienie krwi, poziom tkanki tłuszczowej, tłuszczu trzewnego.

W poniedziałek 26 czerwca będzie można:

  • porozmawiać ze specjalistami w dziedzinie psychologii i psychiatrii ze Specjalistycznego Psychiatrycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Łodzi Szpitala im. dr J. Babińskiego,
  • uzyskać odpowiedzi na pytania od przedstawicielki Stowarzyszenia „Dla Rodziny”
  • porozmawiać z mgr psychologii Panem Emilem Otto.

Dodatkowo będzie można:

  • porozmawiać z doradcami na temat prowadzonych przez NFZ programów profilaktycznych oraz zasada leczenia,
  • potwierdzić Profil Zaufany i uzyskać pomoc w logowaniu do Internetowego Konta Pacjenta,
  • wyrobić kartę EKUZ.

Bezpłatne spotkania na temat zdrowia w Sali Obsługi Klienta NFZ odbywają się regularnie. Informację o kolejnych można znaleźć na stronie internetowej www.nfz-lodz.pl. Sala obsługi przy ul. Targowej 35 czynna jest w poniedziałki w godz. 8:00-18:00 oraz od wtorku do piątku w godz. 8:00-16:00.

 Źródło: Zespół Komunikacji Społecznej