Skip to main content

Dla pacjenta

13 marca zapraszamy na wydarzenie "Dieta dla mózgu z ŁOW NFZ"

Środa, 13 marca 2024 r.

godz. 10:00 - 14:00

Sala Obsługi Klientów, ul. Targowa 35 Łódź

Tego dnia wszyscy nasi klienci będą mogli bezpłatnie skonsultować się z psychologami ze Specjalistycznego Psychiatrycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Łodzi - panią mgr Justyną Kunikowską oraz panią mgr Aleksandrą Świątkiewicz.

Zapraszamy osoby, które doświadczają kryzysu psychicznego, chciałyby dowiedzieć się, gdzie i jak uzyskać pomoc psychologa, a kiedy iść po pomoc do psychiatry. Spotkanie z ekspertkami jest szczególnie ważne dla osób, które nigdy nie korzystały z takiej pomocy, choć czują, że jej potrzebują. Wizyta w NFZ to może być pierwszy krok do odzyskania zdrowia psychicznego!

Depresja stanowi coraz większy problem zdrowotny i społeczny. Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia do 2030 roku depresja będzie najczęściej występującą chorobą na świecie. Szacuje się, że w Polsce na depresję choruje ok. 1,2 mln osób. Dane NFZ wskazują, że w 2021 r. w Polsce do lekarzy zgłosiło się z rozpoznaniem głównym lub współistniejącym depresji 682 tys. pacjentów.

Studenci z IFMSA Oddział Polska wykonywać będą pomiar glukozy we krwi. Cukier jest głównym paliwem energetycznym dla mózgu, ale trwałe podwyższone lub obniżone poziomy glikemii mogą prowadzić do zaburzeń koncentracji, trudności z zapamiętywaniem, a nawet prowadzić do uszkodzeń komórek nerwowych.

 

Dodatkowo do dyspozycji Klientów będą:

  • doradca ds. profilaktyki- pomagający założyć konto na portalu Diety NFZ,
  • szachy i sudoku - jako trening pamięci i koncentracji.

Stan na dzień: 12 marca 2024 r.

Źródło: Rzecznik prasowy