Łódzki OW NFZ był współorganizatorem VII MEETINGU NA RZECZ WALKI Z RAKIEM PIERSI I SZYJKI MACICY, który odbył się w Łodzi w dniach 1-3 października.

W dniu 3 października 2016 r. odbyła się w Dużej Sali Obrad Urzędu Miasta Łodzi Konferencja dla maturzystek poświęcona walce z rakiem piersi i rakiem szyjki macicy. Czy noszenie biustonoszy z fiszbinami wpływa na rozwój na raka piersi? czy zielona herbata zmniejsza ryzyko zachorowania? kiedy pójśc na pierwszą wizytę do ginekologa? czy młode kobiety chorują na raka? to tylko niektóre z poruszanych przez prelegentów tematy. Jednym z gości był prof. Marek Zadrożny z ICZMP, pionier rekonstrukcji piersi w Polsce. Licealistki mogły obejrzeć na slajdach nie tylko, jak wyglądają chore piersi, ale przede wszystkim jak wspaniale prezentują się piersi po operacjach rekonstrukcji. Łódzka aktorka Katarzyna Grabowska, opowiedziała, jak sama dba o zdrowie. Meetingowi towarzyszyły także bezpłatne konsultacje onkologiczne i badania diagnostyczne.

Fototrelacja z konferencji dla maturzystek

VII Meeting Na Rzecz Walki z Rakiem Piersi i Szyjki Macicy -przemawia prof. dr hab. n. med. Marek Zadrożny (fot. Wojciech Przybył)

VII Meeting Na Rzecz Walki z Rakiem Piersi i Szyjki Macicy -przemawia prof. dr hab. n. med. Agnieszka Kołacińska. Przysłuchują się prof. dr hab. n. med. Marek Zadrożny, dr n. med. Wojciech Ordon, rzecznik prasowy ŁOW NFZ Anna Leder, Joanna Przybył - prezes Fundacji Carpe Diem oraz Przemysław Lisiecki - prowadzący spotkanie (fot. Wojciech Przybył)

VII Meeting Na Rzecz Walki z Rakiem Piersi i Szyjki Macicy - Katarzyna Grabowska, aktorka Teatru Powszechnego w Łodzi.  (fot. Wojciech Przybył)

VII Meeting Na Rzecz Walki z Rakiem Piersi i Szyjki Macicy - słuchacze (widok z boku)

VII Meeting Na Rzecz Walki z Rakiem Piersi i Szyjki Macicy - słuchacze (widok z góry)

VII Meeting Na Rzecz Walki z Rakiem Piersi i Szyjki Macicy - Anna Leder, rzecznik prasowy ŁOW NFZ (fot. Wojciech Przybył)