Skip to main content

Dla mediów

Gość Radia ZET - dementujemy nieprawdziwe informacje

Narodowy Fundusz Zdrowia dementuje nieprawdziwe informacje o prowadzonych kontrolach planowych zabiegów przekazane podczas sobotniej audycji Gość Radia ZET i w doniesieniach medialnych na ten temat.

W związku z wypowiedzią gościa sobotniej audycji Gość Radia ZET, Pana prof. Piotra Kuny kierownika Kliniki Chorób Wewnętrznych, Astmy i Alergii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Barlickiego w Łodzi, informujemy, że Narodowy Fundusz Zdrowia nie kontrolował i nie kontroluje, czy szpital wykonuje planowe zabiegi podczas epidemii koronawirusa. Narodowy Fundusz Zdrowia „nie ściga” – jak się wyraził gość audycji – za przyjęcia planowych pacjentów.

Komunikat Centrali NFZ, który jest jedynie zaleceniem ograniczenia zabiegów planowych z powodu rosnącej liczby zakażeń COVID19, jasno wskazuje, że o odroczeniu zabiegu zawsze decyduje lekarz. To lekarz indywidualnie ocenia ryzyka dotyczące stanu zdrowia pacjentów, a także prawdopodobieństwo jego pogorszenia i potencjalne skutki.

Dzisiaj Dyrektor Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ poprosił Panią Annę Murlewską Dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala im. N. Barlickiego w Łodzi o wyjaśnienie tych nieprawdziwych zarzutów wobec Narodowego Funduszu Zdrowia.

 

Anna Leder

rzecznik prasowy ŁOW NFZ

 

Łódź, 15 marca 2021 r.