Skip to main content

Dla pacjenta

Senioralia z Łódzkim Oddziałem NFZ

W dniach 11.05 – 24.05.2024 r. odbędzie się jubileuszowa 10 edycja Łódzkich Senioraliów, czyli dwóch tygodni wydarzeń dla Seniorów organizowanych przez Miasto Łódź we współpracy z instytucjami, organizacjami pozarządowymi i Partnerami Karty Łodzianina. Głównym celem projektu jest zachęcenie osób 60+ do aktywnego stylu życia, poszerzania wiedzy, rozwijania pasji, a także wskazanie miejsc, w których mogą rozwijać swój potencjał przez cały rok.

Łódzkie Senioralia tradycyjnie otworzy uroczysta inauguracja połączona z koncertem gwiazdy, która odbędzie się w dniu 11 maja na Rynku Manufaktury. Tego dnia Prezydent Miasta Łodzi przekaże seniorom klucz do bram miasta, rozpoczynając tym samym obchody Majowych Dni Seniorów. 

11 maja, czyli w dniu inauguracji na Rynku Manufaktury będzie również z Państwem Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia. Będziemy również w Miejskim Centrum Medycznym im. dr. K. Jonschera w Łodzi przy ul. Przyrodniczej 7/9.

W czym pomogą doradcy NFZ?

  • wydadzą Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego
  • podpowiedzą z jakich programów profilaktycznych może skorzystać pacjent
  • udzielą informacji na temat zasad bezpłatnego leczenia
  • pomogą wyjaśnić sytuację ubezpieczeniową
  • wskażą placówki medyczne z najbliższymi terminami leczenia
  • udzielą informacji w sprawie leczenia uzdrowiskowego

Szczegółowy harmonogram 10 Łódzkich Senioraliów znajdzie się w informatorze, który zostanie dostarczony do punktów dystrybucji gazety Łódź.pl. Będzie również dostępny w Centrach Zdrowego i Aktywnego Seniora, filiach Miejskiej Strefy Kultury,  punktach informacji Urzędu Miasta Łodzi oraz siedzibie organizatora przy ul. Zachodniej 47.

Elektroniczna wersja informatora.

 

Źródło: WOKiP